Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

jak oduczyc 19 miesieczne dziecko ssania piersi?

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Dziecko
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
justynna



Dołączył: 07 Kwi 2007
Posty: 32

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Sty 26, 2009 8:05 pm    Temat postu: jak oduczyc 19 miesieczne dziecko ssania piersi? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

hej mam synka ktory ma 19 miesiecy i ciagle ssa piers.Ona stala sie dla niego jak smoczek ,bez cyca nie zasnie i budzi sie pare razy w nocy aby sobie possac cyca!!! Spi ze mna bo nie chce w swoim lozku a gdy mnie nie ma placze wiec ide spac praktycznie z nim Sad
Gdy raz sostawilam go u mamy poniewaz chcialam wyjsc pierwszy raz od trzech lat maly nie spal do 3 rano i caly czas plakal bo nie bylo cyca
prosze pomozcie jak oduczyc mojego synka piersi i jak dlugo to trwa
z gory dziekuje Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
wind_of_hope
Moderator


Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 10731

Wysłał podziekowań: 5
Otrzymał 187 podziękowań w 185 postach


PostWysłany: Pon Sty 26, 2009 8:42 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

chyba sam musi sie oduczyc. jak jestes w bluzce z dekoltem to odruchowo sam "szuka" cyca? jesli tak to zacznij nosic bluzki ktore zakrywaja w 100% oba cyce.. mały jak zobaczy ze nie ma jak do nich dojsc to odpusci napewno. ale bez płaczu sie nie obejdzie.. a ze spi z Toba to juz inna sprawa...
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nowicjuszka
Supermoderator


Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 4181

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 179 podziękowań w 178 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Pon Sty 26, 2009 11:16 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Przede wszystkim trzeba go nauczyć spania osobno...Nie może być tak że śpicie razem...Od tego masz że się tak wyrażę męża Wink

Niech sobie mały sam wybierze łóżeczko, albo np niech wybierze pościel pod którą będzie spał, wtedy trzeba mu wytłumaczyć że jest już dużym chłopcem, ma własną pościel i własne łóżeczko i tam teraz będzie spał. niech weźmie sobie jakiegoś misia - przytulankę, no i najlepiej niech ma przy sobie np kubek niekapek z piciem, najlepiej z wodą, żeby nie było problemów z ząbkami.

Co do ssania piersi...Tak jak mówi Wind. Zacząć nosić bluzki zakrywające dekolt no i tłumaczyć mu że jest dużym chłopcem. Na mojego chrześniaka podziałało...Co prawda były 3 miesiące gehenny, ale się udało Smile
_________________
Dyskusje oraz wątki medyczne na Forum Biomedical mają charakter jedynie informacyjny i zastosowanie ich w praktyce każdorazowo powinno być skonsultowane z lekarzem specjalistą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
skarabeusz



Dołączył: 23 Sie 2009
Posty: 14

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Sie 23, 2009 8:47 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

moja kolezanka miała podobny problem z 15 miesięczną córką i wcale nie pomogło zakrywanie dekoltu. w końcu wzięła się na sposób (trochę brutalny ale skuteczny) - posmarowała brodawkę sokiem cytrynowym. Dziecko się przyssało i... momentalnie puściło pierś kwasząc się. Kumpela wytłumaczyła córce że to dlatego ze jest już duża to się cycuś zrobił be... Dziecko przestało w dzień ssac pierś własciwie z dnia na dzień. Na noc parę dni musiała powtarzać ten manewr mając pod reką butle z herbatką, bo dziecko po prostu instynktownie się budziło zeby się napić, pocycać. Jakoś poszło Smile przestała karmić w ciągu tygodnia Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
mama mila



Dołączył: 30 Lis 2010
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Lis 30, 2010 5:54 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witajcie.Piszę bo chcę wam poradzić jak oduczyć dziecko ssać cyca.Mój Piotr ma 20miesięcy i doił cyca do czwartku25.11(w nocy).Zaczęłam go oduczać od kiedy skończył 18m-cy i stopniowo zabierałam mu po karmieniu dziennie.Nawet do spania wieczorem było pierwszym jakie mu zabrałam.Dodam,że nie doił smoczka ani nie pije z butelki.Ogólnie straszny cycek z niego był i jest(mamusi).Fakt,że kosztem zabrania mu cycusia w dzień było to,że nie spał.No chyba,że miałam samochód robiłam rundkę i usypiał.W nocy budził sie co 2godz.tak miał od narodzin do 19m-ca.Po prostu kontrola Smile.Aż ostatnio z piątku na sob.nie obudził się.Tylko o 5rano,no ale powiedziałam sobie nie obudziłeś się wcześniej nie dostaniesz i nie dostał.Popłakał,budził się co chwilkę.Musiałam trzymać swoją rękę na jego buzi i tak spał.Drugiej nocy obudził się raz i krzyczał"Da ci" bardzo głośno,ale powiedziałam że cyc jest brzydki i że pan zabrał(to pomysł męża jak zaczęliśmy już w dzień go oduczać).Teraz jak mu coś zginie albo kogoś nie ma to mówi Pan i czeka na moje potwierdzenie.Myślę,że to był dobry sposób,bo ja nie mam żadnych dolegliwości w związku z odstawieniem od piersi.Pokarm zanikł sam,bo zmniejszałam z tygodnia na tydzień karmienie.Moje koleżanki które odstawiły dzieci drastycznie miały nie przespane noce marudne dzieci przez kilka tyg.i one ze względu na nagłe odstawienie zapalenie piersi,wysoką gorączkę i złe samopoczucie.Nie mówię,że u mnie było kolorowo,bo też był marudny,ale to się w czasie rozłożyło.Właściwie dwie noce tylko gdzie gorzej spaliśmy i tyle.Jak chcecie jakiejś porady piszcie w miarę możliwości odpowiem.

Dodano po 6 minutach:

Aaa też próbowałam cytryny, plastrami opatrunkowymi zaklejałam mówiłam,że boli mamę.Skuteczne jest tylko nie dać,ale stopniowo bez pośpiechu i zając zabawą.Dodam,że mój synuś w nocy nie chciał bić ani z kubka,ani ze szklanki ani butlą....cyc albo nic i teraz nic nie dostaje i śpi wreszcie całą noc.No tylko jak coś mu się śni to czasem się przebudzi albo mówi przez sen.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
agamm



Dołączył: 16 Mar 2010
Posty: 21

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


Ostrzeżeń: 1
PostWysłany: Sro Sty 11, 2012 2:55 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

u nas pomogło smarowanie sutków cytryną i mówienie że cycuś jest chory. czytałam tez o posmarowaniu czymś ciemnym-np.fioletem. Kilka dni było bardzo trudnych, ale przeszło.dziecko musi przejść taką swoją żałobę po cycusiu-dobrze jak ma do snu jakąś przytulankę i trzeba się dużo przytulac.Powodzenia
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
wind_of_hope
Moderator


Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 10731

Wysłał podziekowań: 5
Otrzymał 187 podziękowań w 185 postach


PostWysłany: Sro Sty 11, 2012 5:04 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ja slyszalam o zakładaniu bluzek bez dekoltu, zeby maluch nie miał dostepu do piersi,ale czy to pomaga to nie wiem..
chyba bardziej denerwuje Neutral
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
majorka



Dołączył: 25 Lut 2012
Posty: 43

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Sierakowice
PostWysłany: Sob Lut 25, 2012 8:38 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

tak samo jak oducanie smoczka, wziąźć i koniec, albo czyms smarowac
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Dziecko Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group