Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Jak obizyc ciśnienie?

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
babcia



Dołączył: 05 Sty 2009
Posty: 523

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 2 podziękowań w 2 postach


PostWysłany: Sob Kwi 25, 2009 1:37 pm    Temat postu: Jak obizyc ciśnienie? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witajcie,
dziś od rana źle się czuję. Mam lekkie zawroty głowy, czuję, ze coś mi ją "rozpiera" od środka Confused
Mierzyłam ciśnienie, jest dość wysokie (156/100). Czy znacie jakie doraźne sposoby na obniżenie ciśnienia?

Kiedyś gdy miałam podobną sytuację, mama dała mi swoje lekarstwo - pomogło od razu.

Do lekarza się dziś nie dostanę - czy jest coś bez recepty na takie chwilowe skoki ciśnienia? Sad

(aha dodam, że od tygodnia intensywnie uprawiam sport. Dzis zrobiłam sobie przerwę ze względu na złe samopoczucie. Czy to mogło byc spowodowane jakims "przeciążeniem" organizmu?)
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Sob Kwi 25, 2009 2:12 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

moze połóż się, uspokój, nie pij kawy ani mocnej herbaty i unikaj soli. pij dużo płynów, wody, soków
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
babcia



Dołączył: 05 Sty 2009
Posty: 523

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 2 podziękowań w 2 postach


PostWysłany: Nie Kwi 26, 2009 1:31 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wczoraj przelezałam cały dzień w łóżku. Co prawda głowa przestała bolec, ale ogólnie fatalnie sie czułam.
Brak apetytu, słabiutko itd...

Myślałam, że przeszło. Dziś od rana znów kręci mi sie w głowie. CO prawda ciśnienie mam juz "w normie", ale wciąż wszystko wiruje, do tego dalej mam jadłowstret. Chciałam zjeść sniadanie, ale na widok jedzenia mnie odrzuca Sad

Cholera, co to może być?
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Bianka16



Dołączył: 01 Lis 2008
Posty: 87

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 2 podziękowań w 2 postach


PostWysłany: Pon Kwi 27, 2009 12:01 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Bez badań to można jedynie wróżyć ze szklanej kuli. Wybierz się do lekarza domowego. Może to być wiosenne osłabienie. Myślę,że podstawowe badania powinny dać odpowiedź.
A co do zbyt wysokiego ciśnienia, wystarczy pójść do apteki z zapytać o jakieś środki. Są to najczęściej ziołowe leki, dostępne bez recepty.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nowicjuszka
Supermoderator


Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 4181

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 179 podziękowań w 178 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Pon Kwi 27, 2009 12:28 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Najszybszym sposobem jest włożenie nóg do wysokości kolan do dobrze ciepłej wody. Rozszerzają się naczynia i ciśnienie trochę opada. Ból głowy powinien wtedy ustąpić po jakimś czasie.
_________________
Dyskusje oraz wątki medyczne na Forum Biomedical mają charakter jedynie informacyjny i zastosowanie ich w praktyce każdorazowo powinno być skonsultowane z lekarzem specjalistą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
babcia



Dołączył: 05 Sty 2009
Posty: 523

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 2 podziękowań w 2 postach


PostWysłany: Pią Maj 08, 2009 11:42 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No niestety, lekarz zdiagnozował nadciśnienie Sad
Zażywam Metoprolol, jedna tabletka dziennie.

Mam unikać kofeiny i wszystkiego co podnosi ciśnienie.

W związku z tym pytanie:
CO Z KAWKAMI TYPU 3 W 1? (np nescafe itp w torebeczkach).
Bardzo lubie smak kawy i nie chciałabym całkiem z niej rezygnować....
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
asia29



Dołączył: 23 Kwi 2009
Posty: 113

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach


PostWysłany: Wto Maj 12, 2009 10:45 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Przy nadciśnieniu można sobie aplikować delikatne kawki, oczywiście jeśli będziesz się po nich dobrze czuła, a po drugie jedna kawka dziennie nie więcej.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Wto Maj 12, 2009 1:37 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

na obniżenie ciśnienia pomaga jedzenie grejpfrutów.
co do tych kaw- to nie wiem. ja mam skoki ciśnienia- z bardzo niskiego (80/50) do bardzo wysokiego (160/100) do tego puls 130.
kawę piję ale ograniczyłam do jednej dziennie i to rozpuszczalnej. nie piję sypanej. jednak u mnie to i tak obojętne bo kawa nie podnosi mi ciśnienia, czasem wręcz go obniża.
masz w domu ciśnieniomierz? jeśli nie to warto się w niego zaopatrzyć. najlepiej w półałtomatyczny- z mankietem na rękę. lekarka powiedziała mi, że nie poleca się tych ciśnieniomierzy na nadgarstek bo nie mierzą ciśnienia dokładnie.
kiedy znowu idziesz do lekarza?
zapytaj go o te kawy, albo babkę w aptece.
wg mnie w nich prawie nie ma kofeiny, ale mogę się mylić.
zawsze możesz przejść na kawę naturalną, tzw. inkę. wiem że to nie to samo, ale zawsze coś Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
asia29



Dołączył: 23 Kwi 2009
Posty: 113

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach


PostWysłany: Wto Maj 12, 2009 2:30 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

z tymi grejfrutami to trzeba uważać bo one jakoś wpływaja na działanie leków nasercowych
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group