Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Jak karmić 4-miesięczne niemowlę?

Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Dziecko
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
edytka



Dołączył: 31 Sie 2006
Posty: 61

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach


PostWysłany: Wto Mar 04, 2008 9:36 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

hej, zaczęłam kłaść go o godzinke później spać i już jest ok, teraz budzi sie o 6:30 dopiero... Smile mam jeszcze pytanie czy to rormalne że on robi "marchewkowe" kupy (w kolorze pomarańczowym-jak marchewka) może to oznacza że nie trawi jej jeszcze? daję mu juz jakiś czas zupki i zawsze kupa po nich jest jakaś taka kolorowa.... i kiedy mogę mu zacząć wprowadzać mięso? On jest na NUTRAMIGENIE
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Aga xs
Przyjaciel forum


Dołączył: 26 Paź 2006
Posty: 508

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: warszawa
PostWysłany: Sro Mar 05, 2008 12:35 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

kolor kupek zalezy od tego co dziecko zjadlo,wiec jesli zjadl marchewke to w pieluszce bedzie pomaranczowo,to jest normalne.A miesko mysle,ze juz mozesz pomalu wprowadzac,zacznij od malego skrzydelka,ugotuj z marchewka i ziemniakiem,dodaj troszke vegety i bedzie pyszny obiadek Laughing
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
ella122



Dołączył: 29 Sty 2010
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Sty 29, 2010 8:08 pm    Temat postu: pyszny obiadek Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

dziewczyny, ratujcie!!! moja corka skonczyla 4 miesiace i szkoda gadac nie wiem co dalej z jej jedzeniem! mam juz syna 5 letniego ale z nim jakos poszlo mimo ze tez nie chcial jesc. corcia zamknela sie na jakiekolwiek nowosci. nie chce jesc papek! mleka wypija w najlepszym razie 150ml, czasami tylko 50ml i tak potrafi wytrzymac 4 godz, co tyle ja karmie (mleko modyfikowane). herbatki tez srednio jej ida. dobra widomosc to taka ze lekarz nie ma zastrzezen, mowi ze to modelowe dziecko. nie wiem sama! w nocy budzi sie po kilka razy, do 4go miesiaca tylko 2 i to na jedzenie wlasnie,a teraz. co to bedzie???? ja jestem zalamana.pomocy!!!!! Crying or Very sad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
AsiaF



Dołączył: 02 Lut 2010
Posty: 54

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: net
PostWysłany: Wto Lut 02, 2010 2:16 pm    Temat postu: hej :) Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witajcie, moja Zuzia tez właśnie skończyła 4 m-ce, w książce Bobovity dokładnie napisali, że dzieci karmione sztucznie powinny mieć podawany "rozszerzony pokarm" dopiero w 5 m-cu w 4ym dzieci karmione piersią, sorka ale komu wierzyć???
Moja córka też jest karmiona Nutramigenem1 i nie wiem czy dodawać jej teraz do tego jakieś kleiki czy nie... to moje drugie dziecko ale pierwsze urodziło się w 6 m-cu ciąży i wtedy karmienie jakoś inaczej było rozłożone teraz po prostu się pogubiłam... help Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
ella122



Dołączył: 29 Sty 2010
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Lut 02, 2010 2:35 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

edytka napisał:
hej, zaczęłam kłaść go o godzinke później spać i już jest ok, teraz budzi sie o 6:30 dopiero... Smile mam jeszcze pytanie czy to rormalne że on robi "marchewkowe" kupy (w kolorze pomarańczowym-jak marchewka) może to oznacza że nie trawi jej jeszcze? daję mu juz jakiś czas zupki i zawsze kupa po nich jest jakaś taka kolorowa.... i kiedy mogę mu zacząć wprowadzać mięso? On jest na NUTRAMIGENIE




ja klade o 1.5 godzinki pozniej swoja corke ale nadal bez zmian, musze wstwac kilka razy w nocy a, okolo 4tej budzi sie jak zaczarowana i musze ja wziac do siebie jesli chce jeszcze zmruzyc oko. zasypiamy wtedy tak do 6stej. nie wiem, jesli tak dalej pojdzie to sie wykoncze. ale zeby nie bylo tak zle, na pocieszenie, noc kazda inna i czasami tylko 2 razy wstaje.trudne to wszystko. po powrocie ze szpitala czekalam i modlilam sie zebym wytrzymala te najtrudniejsze 3 miesiace. teraz juz jest prawie 4.5 a i nadal jest ciezko.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Wto Lut 02, 2010 4:25 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Aga xs normalne że jeśli dodajesz dziecku kolejne produktu do diety to kupa zmienia i kolor i konsystencję Smile
to tak jak u dorosłego.
jeśli nie trawiłby tych produktów to raczej płakałby z powodu bólu żołądka lub gazów. jeśli wszystko ok, wypróżnia się bez problemu, nie ma żadnych wysypek na ciele to znaczy że jedzonko mu odpowiada Smile

ella122
a próbowałaś już podawać jakieś przetwory słoiczkowe?
popatrz na etykiety- niektóre można już podawać od 4 miesiąca:)
a jeśli nie ze słoika, bo mała ich nie chce, to spróbuj sama gotować warzywa i je przecierać albo owoce- w tym wieku dziecko może już próbować np przetartego jabłuszka.
musisz ją zaznajamiać z nowymi smakami - innej rady nie ma.

ella122 napisał:
ja klade o 1.5 godzinki pozniej swoja corke ale nadal bez zmian,

bo to wszystko zależy od dziecka.
ja np zaobserwowałam że nie ma sensu dzieci kłaść później bo one i tak potem wcześnie wstają. więc nie ma sensu ich i siebie męczyć.
mała widocznie potrzebuje jeszcze jedzenia w ciągu nocy.
moje siostrzenice budziły się kilka razy w nocy do około 12 miesięcy.
natomiast moje chrześniaczka przesypiała od 20 do 6 rano bez żadnej przerwy:)
a nie masz możliwości położenia się w południe wtedy kiedy mała śpi ?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
AsiaF



Dołączył: 02 Lut 2010
Posty: 54

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: net
PostWysłany: Sro Lut 03, 2010 11:41 am    Temat postu: Re: Jak karmić 4-miesięczne niemowlę? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

edytka napisał:
karmię go NUTRAMIGENEM1 i mieszam z kleikiem ryżowym. .


Mam pytanko w jakich proporcjach mieszasz?
Będę wdzięczna za odp.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
-Mi-



Dołączył: 01 Lut 2010
Posty: 4

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Lut 04, 2010 9:24 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

AsiaF ja na początku dodawałam 1 miarkę (tą z mleka) kleiku.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
AsiaF



Dołączył: 02 Lut 2010
Posty: 54

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: net
PostWysłany: Sob Lut 06, 2010 1:28 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dzięki, Zuzia wcina jak najęta, zupki wprowadzimy dopiero po konsultacji z lekarzem, samemu jakoś się boję... zwłaszcza że ciągle wyskakują jej jakieś nowe krostki...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Sob Lut 06, 2010 5:13 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

AsiaF a może mała jest uczulona na kosmetyki ?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Dziecko Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Strona 2 z 3

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group