Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Jak interpretować śluz?- przeniesiony

Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Metody naturalne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
zimna_kropla



Dołączył: 13 Kwi 2009
Posty: 11

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Sie 03, 2009 4:53 pm    Temat postu: Jak interpretować śluz?- przeniesiony Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Cześć, mam takie pytanko... wiem, że w okresie płodnym cyklu powinien się pojawiać śluz płodny, taki ciągnący się i gęsty, przezroczysty... a mi się taki nie pojawia. Zamiast tego wylatuje mi taka bardziej ciecz w bardzo małych ilościach. czy to znaczy, że jestem bezpłodna?? staram się o dziecko już od jakiegoś czasu i cały czas nie mogę zajść w ciążę... Sad pomocy!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
katiuchna



Dołączył: 21 Sty 2009
Posty: 22

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach


PostWysłany: Wto Sie 04, 2009 12:40 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

no to co ty jeszcze robisz na forum, jak nie masz śluzu to jazda do ginekologa!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
tosia81
Moderator


Dołączył: 24 Lis 2008
Posty: 3493

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 101 podziękowań w 101 postach


PostWysłany: Wto Sie 04, 2009 11:39 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ze śluzem to troszkę skomplikowana sprawa.
Po okresie jest biały, mętny, kleisty a wraz z narastaniem płodności staje się rzadszy , wodnisty bezbarwny lub lekko mętny . Najbardziej charakterystyczna cechą jest rozciągliwość - coś jak białko kurzego jaja. Jednak nie zawsze musi taki występować. Niektóre kobiety maja śluz płodny tak bardzo rozrzedzony ,że wypływa . To tez jest dobry śluz. Czasami śluz płodny występuje tylko przy szyjce więc jeśli nie obserwujesz szyjki to nawet nie stwierdzisz że występuje śluz płodny.
_________________
Jestem mamą Wink))

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
tatianna1



Dołączył: 30 Sty 2009
Posty: 17

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: warszawa
PostWysłany: Wto Sie 04, 2009 11:51 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Też słyszałam, że u niektórych kobiet śluz płodny jest trochę rzadszy, niż teoretycznie powinien być. Tutaj piszą, że powinien być jak białko jajka:
http://www.biomedical.pl/antykoncepcja/kiedy-kobieta-jest-plodna-48.html, ale już na przkład w tej dyskusji kobieta też nie ma standartowego śluzu i jest ekspert, który mówi, że bywa też innej konsystencji: -----linki spoza biomedical.pl są zabronione!!!Przeczyta regulamin forum!!!Link usunęłam / nowicjuszka-----
Możesz też skorzystać z rady tej pani doktor i łykać wiesiołka. A do ginekologa zawsze warto iść, przecież powie Ci, czy jesteś płodna, czy nie Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
zefirka23



Dołączył: 28 Kwi 2008
Posty: 90

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Sie 13, 2009 8:12 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Hej ja też nie mam takiego śluzu jak białko jaja kurzego, ale mam za to wodnisty.... obserwacje bardzo dobrze pokazują jak śluz się zmienia.... ja łykałam na poprawę śluzu wiesiołek niestety nie pomógł mi a łykałam go 3 miesiące, ale dużo dziewczyn jest zadowolonych z działania na nie tego preparatu Smile jak chcesz go łykać to życzę Ci żeby na Ciebie zadziałał....dobry na śluz jest też olej z siemienia lnianego w kapsułkach są też dobre Smile) mnie po wiesiołku głowa codziennie bolała mimo że zmniejszyłam dawkę i miałam straszną ochotę na słodycze Razz
Owocnych starań.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
niepewna20



Dołączył: 10 Lis 2009
Posty: 57

Wysłał podziekowań: 4
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Lis 10, 2009 2:55 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

witajcie. Jeśli nie tu powinnam się zgłosić z tym pytaniem to proszę przekierujcie mnie w odpowiedni miejsce lub po prostu postarajcie się pomóc.
Mianowicie ostatnio zauważyłam,że przed miesiączką od (24 dni) występuje u mnie śluz płodny po czym następuje okres . i tu moje pytanie..czy to oznacza,że to dobre warunki dla plemnika i jeśli będę miała bardzo krótki cykl to mogę tak zajść w ciąże? wiem,że to pytanie może się wydawać mało rozsądne ale zawsze miałam "sucho" przed okresem więc chce sie dowiedzieć czy to normalne,że ten śluz występuje u mnie dwa razy..w czasie owulacji i przed miesiączką.. Sad (najkrótszy cykl u mnie to 26 nigdy nie był krótszy) proszę więc o podpowiedź..

----pytanie przeniesione---tosia81
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
tosia81
Moderator


Dołączył: 24 Lis 2008
Posty: 3493

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 101 podziękowań w 101 postach


PostWysłany: Wto Lis 10, 2009 3:34 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Śluz ciągnący przypominający płodny przed miesiączką to nie jest śluz płodny . Tak u niektórych kobiet śluz wygląda przed okresem. Czasami sie pojawia a czasami nie.
_________________
Jestem mamą Wink))

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
niepewna20



Dołączył: 10 Lis 2009
Posty: 57

Wysłał podziekowań: 4
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Lis 10, 2009 6:45 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

a czy mogłabyś mi wytłumaczyć czym się on różni od tego płodnego?? pytam bo to u mnie nowość coś takiego Smile i dzięki,że poświęciłaś czas w końcu mają tu kobitki bardziej poważne problemy:) czyli nawet jeśli zdarzyłby mi się bardzo krótki cykl to plemnik nie wytrzyma w nim tak długo jak w śluzie dobrej jakości tym przed owulacją i podczas niej?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
tosia81
Moderator


Dołączył: 24 Lis 2008
Posty: 3493

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 101 podziękowań w 101 postach


PostWysłany: Wto Lis 10, 2009 7:06 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Powiem tak, każdy organizm jest inny i nie można wykluczyć rożnych przypadków. Dlatego najlepiej zabezpieczać sie zawsze bo nigdy nie wiadomo jak będzie w danym cyklu. Czasami owulacja sie przesunie i wystąpi szybciej a czasami później. Moze być tez tak ,ze w ogóle jej nie bedzie.
Sluz jest tylko wyznacznikiem przemian hormonalnych ale nawet obserwując w danym cyklu zmiany śluzu nie daje nam to gwarancji wystąpienia jajeczkowania ( bez jajeczkowania nie dojdzie do zapłodnienia). U mnie zazwyczaj śluz 'płodny " występował okolo środku cyklu i później właśnie pod koniec cyklu tuż przed miesiączką. Wiele kobiet w ten sposób rozpoznaje zbliżający sie okres. To jest zupełnie inny sluz w sense parametrów. Ma inny odczyn wiec plemniczki w nim giną tak jak w śluzie nieplodnym.
Taki śluz to śluz estrogenowy i może wystąpić w dwóch sytuacjach :
- podczas okresu okołoowulacyjnego
- tuż przed miesiączką
i jest to najzupełniej normalne.
_________________
Jestem mamą Wink))

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
niepewna20



Dołączył: 10 Lis 2009
Posty: 57

Wysłał podziekowań: 4
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Lis 10, 2009 7:16 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wielkie dzięki Smile no właśnie teraz u mnie też dwa razy a że owulacja nie może być 2 razy w ciągu miesiąca dlatego zaczęłam się zastanawiać o co tu chodzi ale dzięki Tobie wszystko jasne:) naprawdę dziękuje a co do zabezpieczenia wiadoma sprawa Smile chodziło o ciekawość bo uważam ,że każda kobieta powinna być świadoma swojego ciała i wszystkich zmian jakie zachodząSmile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Metody naturalne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group