Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Jak długo rosną zęby u nastolatków?

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Stomatologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
asit



Dołączył: 19 Kwi 2010
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Kwi 19, 2010 11:11 pm    Temat postu: Jak długo rosną zęby u nastolatków? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

witam, jestem tu od kilku sekund i jeśli wpisuję temat w złe miejsce to najmocniej przepraszam.
otóż mój problem polega na tym, iż mam 16lat. mam białe i proste zęby(bez aparatu).. jednak moim największym kompleksem jest to, iż mam jeden mleczny ząb........ tak wiem, myślicie sobie: "Co? Jak to? Szesnastolatka i ma mleczaki?" może to jest normalne, ale nie sądzę, ponieważ szukałam w sieci jakichś podobnych przypadków i nic nie znalazłam.
a wiecie co jest najgorsze? że mój mleczny ząb znajduje się na widoku gdyż jest to górna trójka.
jestem załamana. nie wiem co robić. rodzice nie wierzą mi, że to mleczny ząb. a jest o wiele mniejszy od trójki, która jest zębem stałym. zawsze jak się uśmiecham to zasłaniam to miejsce, ponieważ różnica jest drastyczna.
teraz moje pytania: jak długo rosną zęby u nastolatków(o ile ktoś posiada takie informacje)? czy są jakieś leki, czy inne bajeru na "szybszy porost" zęba?(tak wiem, to może brzmieć żałośnie, ale co byście zrobili na moim miejscu? na razie się nie zapowiadana to by miał w najbliższym czasie wypaść, ale w sumie to jeszcze gorzej.. niedługo idę do nowej szkoły i.. oh, nie chcę o tym myśleć)
no cóż, mam nadzieję, że ktoś posiadający odpowiednie informacje odpowie mi w najbliższym czasie. dziękuję

przeniosłam do odpowiedniego działu
Gosia
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
fasolka
Przyjaciel forum


Dołączył: 31 Sie 2006
Posty: 752

Wysłał podziekowań: 5
Otrzymał 9 podziękowań w 9 postach

Skąd: Wrocław
PostWysłany: Wto Kwi 20, 2010 11:11 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

moze nie masz zarodka stałego zęba? zrob RTG czy w ogole pod nim jest jakis stały ząb.
Jesli jest, to powinnaś się cieszyć ze masz jeszcze mleczaka, wtedy zeby są zdrowsze
_________________
Serce kobiety jest na kształt róży, którą każdy kochanek po listku odkrywa, tak, że dla męża tylko cierń pozostaje...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Wto Kwi 20, 2010 4:40 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

asit
idź do dentysty. powinien sprawdzić czemu jeszcze masz mlecznego zęba.
wprawdzie możesz zrobić sobie licówkę porcelanową ale nie wiem czy to ma jakikolwiek sens skoro to mleczak i nie wiadomo jak długo jeszcze będzie u Ciebie "gościł"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
asit



Dołączył: 19 Kwi 2010
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Kwi 20, 2010 6:07 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

a wiecie może jak długo rośnie ząb? bo trochę niefajnie, jeśli przez dłuższy czas będę chodziła szczerbata......
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Bianka16



Dołączył: 01 Lis 2008
Posty: 87

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 2 podziękowań w 2 postach


PostWysłany: Wto Kwi 20, 2010 9:13 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Asit, fasolka ma rację, zrób RTG, czy masz szansę na stały ząb, ten i tak wypadnie w swoim czasie. Znam osobę, której właśnie górna trójka wypadła w wieku prawie 30stu lat i pojawił się kłopot, bo nie było zawiązka stałego zęba. W takiej sytuacji lekarz dentysta zaproponował implant, ale rozwiązania pewnie mogą być różne.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Stomatologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group