Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Interpretacja USG

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Dolegliwości intymne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
aanekk1



Dołączył: 09 Kwi 2007
Posty: 20

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Wrz 29, 2007 11:41 am    Temat postu: Interpretacja USG Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Czesc wszystkim mam prosbe mógłby ktoś zinterpretowac moje wyniki usg dopochwowego..Bo wizyte u lekarza mam dopiero w poniedziałek z góry dziękuje za jakakolwiek odpowiedz:
Trzon macicy przodozgięty,jednorodny echogenicznie o wym.dl.-46mm, AP-30mm.Endometrium gr.10mm.Jajnik prawy o wym. 32x25mm z pęcherzykiem śr. 19mm (14dc).Jajnik lewy o wym.23x17mm. Zat.Douglasa wolna.


No i własnie zastanawiam sie czy to normalne ze jeden jajnik mam wiekszy od drugiego i co to znaczy ze trzon macicy jest jednorodny echogenicznie?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
mikmik



Dołączył: 14 Wrz 2007
Posty: 574

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


Ostrzeżeń: 2
PostWysłany: Sob Wrz 29, 2007 12:07 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

echogenicznośc to jest to tak jakby zagęszczenie obrazu na USG, a jednorodna czyli ze jest w całym obszarze taka sama;) czyli raczej dobrze;)

a co do rozmiarów jajników to ciężko mi powiedzieć
jajniki nie mają tyhc samych wymiarówWink aczkolwiek podjerzewam ze to zalezy od norm przyjętych przez gabinet w którym Pani robiła sobie badanie nalepiej zapytać ginekologa;) jeżeli nie stwierdzono nieprawidłowośc to nie ma sie co martwić
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
anetka
Przyjaciel forum


Dołączył: 12 Kwi 2006
Posty: 1766

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 6 podziękowań w 5 postach


PostWysłany: Sob Wrz 29, 2007 10:37 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja miałam jeden janik większy po przejściu zapalenia tego jajnika.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Dolegliwości intymne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group