Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Interakcje tabletek z lekami/alkoholem/żywnością itd

Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 34, 35, 36, 37  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Antykoncepcja hormonalna i chemiczna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
numila



Dołączył: 19 Gru 2011
Posty: 15

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Sty 24, 2012 1:08 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

witam, chcialam zapytac czy cipronex ma wplyw na tabletki anty biore diane35 , koncze wlasnie 1 opakowanie tabeltek a ten antybiotyk bralam 2 tygodnie , diane 35 bralam o 21 a antybiotyk staralam sie brac kilka godzin pozniej czyli o 1:30 ,2 w nocy. czy bylam caly czas zabezpieczona? pozdrawiam i czekam na szybka odp, z gory baaardzo dziekuje
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nowicjuszka
Supermoderator


Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 4181

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 179 podziękowań w 178 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Sob Sty 28, 2012 12:03 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Przy każdym antybiotyku należy zabezpieczac się dodatkowo. Przy wieelu preparatach ich wpływ na skuteczność antykoncepcji hormonalnej nie jest znany.

Ten antybiotyk, może wywoływać nudności, wymioty i biegunki. I tu tkwi zagrożenie. Leki antykoncepcyjne należałoby przyjmować minimum 4h przed lub 4h po przyjęciu dawki antybiotyku.
_________________
Dyskusje oraz wątki medyczne na Forum Biomedical mają charakter jedynie informacyjny i zastosowanie ich w praktyce każdorazowo powinno być skonsultowane z lekarzem specjalistą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Nie Sty 29, 2012 6:06 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

numila napisał:
witam, chcialam zapytac czy cipronex ma wplyw na tabletki anty biore diane35

ja się tylko tak wtrącę odrobinę poza tematem - mogę się spytać, czemu Twój lekarz zalecił Ci akurat te tabletki antykoncepcyjne? to chyba najstarsze tabletki świata Wink naprawdę mają dużą dawkę hormonów i aktualnie na rynku znajduje się bardzo dużo lepszych, nowocześniejszych, o mniejszych skutkach ubocznych, o mniejszym poziomie hormonów a równie skutecznych (jak nie bardziej) tabletek... miałaś jakieś badania hormonalne robione przed dobraniem tabletek?

co do cipronexu to on z tego co wiem, nie wpływa choć może odrobinę podwyższać stężenie estrogenów, ale to ma znaczenie przy długotrwałym przyjmowaniu sporych dawek a 2 tygodnie to jeszcze nie tak długo - choć powiem szczerze, że dawka konkretna, bo cipronex silny jest. dostałaś jakąś osłonkę do niego (probiotyk - najlepiej ginekologiczny typu lacibios femina, coś ew. na wątrobę? )
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
numila



Dołączył: 19 Gru 2011
Posty: 15

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Sty 30, 2012 6:32 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

nie nic nie dostalam oslonowego... , powiem tak jak zaczelam czytac ulotke diane 35 to sie za glowe zlapalam , no ale mowie ginekolog to ginekolog.. w sumie nic mi nie jest jak narazie po tych tabletkach nie mam zadnych skutkowe ubocznych ,ani bolu glowy,nudnosci itp czasami mnie bardziej bola piersi ale to tylko tyle. po odstawieniu tych tabletek czyli we wt (dzis juz niedziela) i jeszcze nie dostalam 1 plamienia... i nie wiem czy isc do ginekologa o rade czy czekac az samo plamienie przyjdzie... btw. diane35 przepisala mi ze wzgledu na silne bole miesiaczkowe.. bo naparwde mialam okropne.. no i przy okazji dala mi jako zabezpoieczenie przed ciaza... pozdrawiam.

Dodano po 14 godzinach 35 minutach:

Dostalam dzis plamienia ^^ czyli moge przyjac nastepne opakowanie jutro? mija tydz od odstawienia wlasnie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nowicjuszka
Supermoderator


Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 4181

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 179 podziękowań w 178 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Sro Lut 01, 2012 1:25 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Schemat przyjmowania tabletek:

21 tabletek
7 dni przerwy (bez tabletek)
ósmego dnia bierzesz pierwszą tabletkę z nowego blistra, bez względu na to czy krwawienie sie pojawiło czy nie.
_________________
Dyskusje oraz wątki medyczne na Forum Biomedical mają charakter jedynie informacyjny i zastosowanie ich w praktyce każdorazowo powinno być skonsultowane z lekarzem specjalistą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
numila



Dołączył: 19 Gru 2011
Posty: 15

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Lut 01, 2012 3:56 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

dziekuje:) czyli dzis wezme tabetke o 20 ^^ wole jakos wieczor Very Happy ,powiem wam ,ze mam dosc obfity ten okres oO i mnie nie boli brzuch jak zwsze ^^ ufffff zbawienie!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
numila



Dołączył: 19 Gru 2011
Posty: 15

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Lut 07, 2012 4:02 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mam jeszcze 1 pytanie do tego ciproxenu. jesli zaczelam to 2 opakowanie tabletek antykoncdpcyjnych to juz napewno jestem zabbezpieczona na 100%? jesli nie wiadomo o co chodzi patrz posty wyzej xd
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nowicjuszka
Supermoderator


Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 4181

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 179 podziękowań w 178 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Czw Lut 09, 2012 6:09 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja na Twoim miejscu, jeśli ewentualna ciaża będzie problemem, zabezpieczałabym sie dodatkowo przez cały okres przyjmowania cipronexu oraz 2 tygodnie po zakończeniu kuracji.
_________________
Dyskusje oraz wątki medyczne na Forum Biomedical mają charakter jedynie informacyjny i zastosowanie ich w praktyce każdorazowo powinno być skonsultowane z lekarzem specjalistą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
greenadina



Dołączył: 06 Lip 2011
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Lut 12, 2012 11:02 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam! Mam ogromny problem. Otoz przy 16 tabletce (czyli juz tej z 3 tygodnia) (dodam,ze tabletki jednofazowe) zachorowalo mi sie.Gorączka 38,3 i silny bół gardla i miesni. Bronilam sie rekoma i nogami zeby nie dostac absolutnie zadnego antybiotyku, w obawie o obnizenie działania tabletek.Jednak wyczytałam ,ze wysoka goraczka i infekecje te osłabiaja działanie.Dlatego chiłabym sie zapytac, czy powinna robic przerwe czy tez nie.Nie ukrywam ,ze wole ja robic,bo wiadmo czuje sie komfortowo. I jeszcze chiłabym się zapytac. jezeli juz na przykład owulacja sie odblokowała to jak ponownie mozna ja zablkowować. Bo niorac pod uwage,ze zeby pierwszy raz ja ablkokowac nalezy wziac pierwsza tabletke w pierwszym dniu miesiaczki.A co jesli wlasnie niastapiła taka sytuacja? Pozdrawiam serdecznie
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nowicjuszka
Supermoderator


Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 4181

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 179 podziękowań w 178 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Nie Lut 19, 2012 3:21 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Przyjmuj tabletki zgodnie ze schematem zawsze o tej samej porze.

Obniżenie skuteczności nie jest równoznaczne z całkowitym zniesieniem skuteczności. to o czym piszesz byłoby zniesieniem.

Jaki preparat przyjmujesz i jak długo?
_________________
Dyskusje oraz wątki medyczne na Forum Biomedical mają charakter jedynie informacyjny i zastosowanie ich w praktyce każdorazowo powinno być skonsultowane z lekarzem specjalistą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Antykoncepcja hormonalna i chemiczna Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 34, 35, 36, 37  Następny
Strona 35 z 37

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group