Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Interakcje tabletek z lekami/alkoholem/żywnością itd

Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5 ... 35, 36, 37  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Antykoncepcja hormonalna i chemiczna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kamik



Dołączył: 29 Lis 2006
Posty: 16

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Lip 06, 2007 2:32 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mam pytanie odnośnie brania tabletek antykoncepcyjnych i antybiotyku, mianowicie od grudnia biore Regulon, a ze mam problemy z cerą dermatolog przypisał mi antybiotyk Tretinex (biore 1 tabl. wieczorem), który biore od kwietnia, wiec biore antybiotyk + regulon, jak obniza sie działanie tabletek antykoncepcyjnych przy przyjmowaniu takiego antybiotyku Question Question Question
W trakcie stosunku prawie zawsze uzywamy prezerwatyw, kilka razy zdarzyło nam sie kochac bez gumek (było to pare dni przed okresem), ale moj narzeczony wyszedł ze mnie duzo wczesniej...
zastanawia mnie jaka jest skuteczność pigułek w trakcie brania tego konkretnego antybiotyku (głowny składnik izotretynoina)...

dziękuje za odp. Smile pzdr

ps. niewiem czy dobrze dobrałam temat do pytania Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
serduszko20



Dołączył: 07 Lip 2007
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Lip 28, 2007 5:36 pm    Temat postu: czy srodki na uspokojenie oslabiaja pigulki anty???? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

mam takie male pytanko... ostatnio troche przychorowalam i bralam antybiotyki AMOKSIKLAW i odbyBam stosunek z facetem(chyba nie jestem w ciazy???) teraz mam troche stresow i chcialabym brac lub pic melise na uspokojenie.... czy oslabi to skutecznosc???
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Sob Lip 28, 2007 6:03 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

amoksiklav może osłabiać skuteczność tabletek anty. podczas kuracji i 7 dni po jej zakończeniu należy sie dodatkowo zabezpieczać. aha, a melisa nie wpływa na skuteczność... na początku niedokładnie przeczytałam posta Rolling Eyes
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
aduska



Dołączył: 06 Sie 2007
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Sie 11, 2007 9:40 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Scarlet widac mamy ten sam problem, Kochajac sie w gumce czy z tabletkami zawsze mam obawe zajascia w ciaze Shocked i panikuje, np czekam na okres a jak dostane mysle ze moze jednak jestem w ciazy tylko okres dostalam bo tak sie czasem zdarza. Chore wiec Cie rozumiem Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
anioleq



Dołączył: 29 Wrz 2007
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Wrz 29, 2007 9:33 am    Temat postu: Fluoksetyna a yasminelle Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Czy wie ktoś czy fluoksetyna zmniejsza skuteczność działania tabletek antykoncepcyjnych yasminelle? Muszę brać obie a nie mogę się nigdzie doczytać czy są jakieś interakcje.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
mikmik



Dołączył: 14 Wrz 2007
Posty: 574

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


Ostrzeżeń: 2
PostWysłany: Sob Wrz 29, 2007 12:09 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

jeżeli by były to zapewne albo lekarz by Panią o tym poinformował albo na ultoce jest zawarta informacja jakie substancje źle wpływają na dany lek
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Sob Wrz 29, 2007 12:49 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

fluoksetyna należy do środków antydepresyjnych trzeciej generacji, natomiast działanie tabletek zmniejszają trójpierścieniowe leki przeciwdepresyjne (drugiej generacji). tak więc nie obniza skutecznoci tabletek, jednak ta substancja może podwyższać stężenie estrogenów.
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
ewucha



Dołączył: 11 Sty 2007
Posty: 4

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Paź 22, 2007 8:23 pm    Temat postu: tabletki i antybiotyk Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

czesc. Mam pytanie. otoz czytalam na ulotce z tabletek, ze branie antybiotykow powoduje zmniejszenie dzialania pigulek. Tak wiec mam pytanie, czy to prawda? I po jakim czasie od skonczenia antybiotyku zaczynaja normalnie dzialac pigulki? W moim przypadku bylo akurat tak, ze w piatek skonczylam opakowanie pigulek i antybiotyk... zrobilam 7-dniowa przerwe i..... no wlasnie... czy tabletki dzialaja czy nie? ... z gory dziekuje za pomoc!!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Pon Paź 22, 2007 9:22 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

to jeszcze zalezy jaki antybiotyk Wink
ale ogólnie podczas brania antybiotyku i 7 dni po powinnaś się dodatkowo zabezpieczać. tak więc w Twoim przypadku już nowe opakowanie działa normalnie (jeśli dobrze zrozumiałam).
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Laluna
Zbanowany


Dołączył: 10 Wrz 2007
Posty: 53

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Warszawa
PostWysłany: Pon Paź 29, 2007 12:29 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

dokladnie, nowe opakowanie juz bedzie dzialac normalnie. Aczkolwiek nie ejst tez powiedziane ze Twoj antybiotyk w jakis znaczacy sposob wplynac na skiutecznosc tabl. Nasteonym razem jak ebdziesz u lekarza ( nie zaleznie od specjalosci) i bedzie Ci on przepisywal jakas recepte zaznacz i zapytaj jak regauje ten lek z tabl ktore zazywasz.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Antykoncepcja hormonalna i chemiczna Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5 ... 35, 36, 37  Następny
Strona 4 z 37

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group