Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Interakcje tabletek z lekami/alkoholem/żywnością itd

Idź do strony 1, 2, 3 ... 35, 36, 37  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Antykoncepcja hormonalna i chemiczna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
taleńka



Dołączył: 22 Lis 2006
Posty: 32

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Gru 29, 2006 1:33 pm    Temat postu: Pigułki a leki Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

biore pigułki anty regularnie itp
ale ostatnio z powodu silnego bólu zęba lekarz dał mi ketonal (wzięłam tylko jedną tabletke ketonalu)
wiem że jest to bardzo silny lek i nie wiem czy nie obniżył skuteczności tabletek anty (biore harmonet)
Interesuje mnie tez ranigast (ten na recepte) a pigułki.
Wiem ze skutecznosc obniża część antybiotyków
no ale... może nie tylko Confused
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
taleńka



Dołączył: 22 Lis 2006
Posty: 32

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Sty 02, 2007 12:40 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

czyli że nikt nie wie?? a może jednak??
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
agusia39



Dołączył: 03 Paź 2006
Posty: 780

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach


PostWysłany: Wto Sty 02, 2007 3:03 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

jesli obniżało by działanie tabletek - taka informacja zostanie umieszczona na ulotce
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
kornela



Dołączył: 02 Maj 2006
Posty: 4

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: WROCŁAW
PostWysłany: Sob Sty 06, 2007 12:12 pm    Temat postu: Interakcje tabletek z lekami/alkoholem/żywnością itd Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

---------edited by emilka-----------
nie mój dział, ale myślę, że warto, żeby taki temat podwieszony się pojawił. tutaj zadajemy pytania odnośnie wpływu leków na tabletki antykoncepcyjne Smile






Mam pytanie?? Biore tabletki od pol roku zawsze mialam okres po odstawieniu po 4 dniach a ty nagle niespodzianka 4dzien a okresu nie ma nie wiem co jest grane raz troche wypilam ale nie duzo ale jednak zwymiotowalam tylko raz i to bylo gdzies 4h po sporzyciu tabletki a moze i nawet5h .....czy jest mozliwe abym tabletka nie zadzialala??
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
pituszka
Przyjaciel forum/Specjalista położnik


Dołączył: 18 Wrz 2006
Posty: 3256

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 8 podziękowań w 8 postach

Skąd: Kalisz
PostWysłany: Sob Sty 06, 2007 10:49 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

co do alkoholu i zazywania tabletek zdania sa podzielone...ale mysle ze jezli to byla mala ilosc alkoholu to nie masz sie co martwic jezeli zwymiotowalas po 4 godzinach... bo tabletka sie wchlania 4 godziny.. wiec jezeli uplynelo 5 godzin to nie ma sie co martwic:) krwawienie na pewno sie pojawi:) pozdrowki
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
kornela



Dołączył: 02 Maj 2006
Posty: 4

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: WROCŁAW
PostWysłany: Nie Sty 07, 2007 12:53 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Krwiawienie pojawilo sie jeszcz tego samego dnia co mialao tylko pare godzin pozniej Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
pituszka
Przyjaciel forum/Specjalista położnik


Dołączył: 18 Wrz 2006
Posty: 3256

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 8 podziękowań w 8 postach

Skąd: Kalisz
PostWysłany: Nie Sty 07, 2007 1:05 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

no widzisz?? i po co byly te nerwy Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Ktosik xx



Dołączył: 05 Paź 2006
Posty: 9

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Lut 16, 2007 10:08 pm    Temat postu: tabletki + alkohol Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

czy po wzieciu tabletki mozna spozyc alkohol,ale w niewielkiej ilosci?? jesli tak to czy dzialanie tej tabletki antykoncepcyjnej nie zostanie zmiejszone??

--- edit by Paweł:
Temat przeniesiony do działu "antykoncepcja chemiczna i mechaniczna".
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Yalissea
Przyjaciel forum


Dołączył: 26 Cze 2006
Posty: 1395

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Lut 17, 2007 12:14 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No może zostać zmniejszone działanie tabletki antykoncepcyjnej. Lepiej nie tykać alkoholu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
19myszeczka88



Dołączył: 27 Mar 2007
Posty: 11

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: tarnów
PostWysłany: Sro Mar 28, 2007 10:32 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

tak w momecie wypicia alkocholu dzialanie tabletek sie obniza pytalam o to lekarza i mowil ze po sporzyciu alkocholu nawte po dwuch trzech drinkach dzialanie tabletek spada i jest duze prawdopodobienstwo zajscia w ciaze ....tak ze lepiej uwazac Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Antykoncepcja hormonalna i chemiczna Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3 ... 35, 36, 37  Następny
Strona 1 z 37

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group