Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Infekcja w ciąży

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Ciąża i poród
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Madziuska2



Dołączył: 28 Cze 2009
Posty: 28

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Gdańsk
PostWysłany: Nie Sty 17, 2010 9:16 pm    Temat postu: Infekcja w ciąży Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam, nie wiem czy był już taki temat, szukałam trochę ale nie znalazłam. Mam takie pytanie, jestem w 15tc (wg moich obliczeń w 13tc) prawie od początku mam infekcję, ginekolog przepisał mi nystatynę dopochwowo, jednak w ogóle nie działa ona na mnie, powiedziałam o tym lekarzowi on stwierdził że nic innego nie może mi przepisać i tyle. Czy taka infekcja jest groźna dla dziecka? Jak mogę ją inaczej wyleczyć? [/list]
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Pon Sty 18, 2010 12:38 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

no niestety lekarz miał rację. w pierwszym trymestrze ciąży w zasadzie można tylko stosować z leków nystatynę i natamycynę, które do najsilniejszych leków nie należą. ale infekcje grzybicze jeśli są leczone, to nie są groźne dla dziecka, powinno się je jednak wyleczyć do czasu porodu. zawsze dodatkowo możesz się wspomóc ziołami typu vagosan do przemywania miejsc intymnych i lacibios femina na odbudowywanie prawidłowej flory bakteryjnej.
a miałas robiony posiew, żeby stwierdzić czy to na bank grzybica a nie infekcja na innym tle (np. bakteryjnym?)
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Madziuska2



Dołączył: 28 Cze 2009
Posty: 28

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Gdańsk
PostWysłany: Pon Sty 18, 2010 1:39 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nie miałam właśnie robione, 25tego idę na wizytę będzie to już według lekarza 16tc więc może wtedy coś postanowi jak nie to zapytam o ten posiew. A w drugim trymestrze można inne leki stosować niż nystatynę ??
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Pon Sty 18, 2010 4:43 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

tak, w drugim trymestrze już więcej można, ale tylko miejscowe np. globulki clotrimazolum itp
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Pon Sty 18, 2010 7:19 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Madziuska2 napisał:
jak nie to zapytam o ten posiew

ja bym mimo tego radziła zrobić posiew.
bo po co się truć lekami skoro mogą nie zadziałać bo coś innego jest na rzeczy ?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Ciąża i poród Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group