Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Infekcja grzybiczo-bakteryjna pochwy (mieszana)

Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 6, 7, 8 ... 21, 22, 23  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Dolegliwości intymne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
agawka



Dołączył: 27 Maj 2008
Posty: 41

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Gru 04, 2009 4:47 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

bardzo dziekuje za odpowiedz.przyszly juz wyniki z tego co mi mama mowila bo wyniki odbierala babcia Smile i jej podytkowala to mam grzybice drozdzakowa? nie wiem jak to sie fachowo nazywa.do ginekologa dopiero w czwartek narazie sie mecze...mam nadziejie ze leczenie bedzie jakies sensowne w koncu. a lacibios femine zakupie chociaz jest to drogie. na miesiac wyjdzie 90 zl ale nie chyba nie ma nic zastepeczego?(tanszego)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Pią Gru 04, 2009 11:22 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

osobiście zastępników tańszych lacibios femina nie znam (a raczej się w tym temacie orientuje). grzybica i drożdżaki to jest to samo. infekcja najczęściej candida albicans lub innym candida.
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
agawka



Dołączył: 27 Maj 2008
Posty: 41

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Gru 07, 2009 5:01 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

dziekuje.
mam juz wyniki badan do ginekologa ide w srode badz w czwartek jezeli jednak ktos sie zna bede wdzieczna za odpowiedz.

wyniki wymazu z pochwy:
1.staphylococcus epidermidis + (ten jeden plus oznacza wzrost:skąpy)
2.candida albicans +++ (obfity)

z tego co wnioskuje to mam grzybice pochwy a ten gronkowiec jest z powodu zapalenia ukladu moczowego?

czy mam sie czy martwic?

a i jeszcze na dole pisze cos takiego : MSCNS-wrazliwy na metycyline gronkowiec koagulazoujemny i nie wiem co to znaczy bo jest to w malo widocznym miejscu
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Pon Gru 07, 2009 5:54 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

hej, to oznacza, że masz infekcję przede wszystkim grzybiczą. jeden plusik, oznaczający wzrost skąpy bakterii jeżeli byłaby odpowiednia ilość pozytywnej flory bakteryjnej (pałeczek lactobacillus), to powinno się obejść bez antybiotyków, chociaż leczenie tej małej infekcji bakteryjnej zalezy od lekarza. w każdym razie w lacibios femina się możesz zaopatrzyć. wrażliwy na metycyline oznacza, że najlepiej leczyć go lekami, które zawierają tą substancję czynną. co do koagulazoujemności, to podział ze względu na wykrywalnośc i patogenność. generalnie koagulazoujemne są mniej patogenne niż koagulazododatnie.
tak więc na pewno probiotyk, na pewno leki na grzybicę. a może i globulki po prostu działające i przeciwgrzybiczo i przeciwbakteryjnie typu gynalgin, macmiror complex itp.
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
melmisia



Dołączył: 06 Gru 2009
Posty: 208

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Gru 07, 2009 8:20 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

witam,
nie przeczytałam tak dokladnie wszystkich postów wiec nie wiem czy ktos juz tego nie pisal ale na takie zaburzenia flory bakteryjnej dobry jest taki jak to sie mowi babciny sposob. Mianowicie nalezy zamrozic jogurt i takie niewielkie porcje wprowadzac do pochwy. najlepiej na noc tak jak np. lactovaginal. juz od kilku kobiet sluszalam ze to jest skuteczne. z reszta sama tez stosowalam i przyznaje ze to dziala
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
agawka



Dołączył: 27 Maj 2008
Posty: 41

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Gru 07, 2009 8:48 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

bardzo dziekuje za szybka odpowiedz. jednak bylam juz leczona tyloma lekami praktycznie od czerwca i ciagle nawroty. ciesze sie ze to "tylko" grzybica a nie jakis rzesistek czy cos gorszego...
a lacibios femine na pewno kupie.

jeszcze male pytanko: parnetr tez bedzie leczony w przypadku grzybicy.czy jest to skuteczne?i po jakim czasie leczenia bedzie mozna wrocic do wspolzycia (narazie celibat praktycznie 1,5 miesieczny. z powodu bolu..)

szczerze to juz sie leczenia doczekac nie moge. bo mam pelno jakis strupkow takich ranek pewnie z tej grzybicy. a swedzi wszystko niesamowicie...
mam nadziejie ze bedzie to w koncu skuteczne
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Pon Gru 07, 2009 11:14 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

melmisia, jogurt może przynieść małą ulgę tylko w wyniku chłodu i swojej konsystencji natomiast na odbudowywanie flory bakteryjnej nie jest wcale taki super, bo przede wszystkim nie zawiera właściwych szczepów bakterii lactobacillus, a poza tym tych bakterii w sklepowych jogurtach jest tyle co kot napłakał (serio, ze wzgledu na swoje wykształcenie miałam możliwość to badać Wink).

agawka, to zależy, ile będzie trwała kuracja. u mężczyzn to raz dwa, zazwyczaj jednorazowa dawka doustna leku i ew. przez kilka dni maść. u kobiet różnie bywa, zależy od leku i nasilenia infekcji. zasada jest taka, zey w czasie kuracji i tak z tydzien po jej zakończeniu nie współżyć
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
melmisia



Dołączył: 06 Gru 2009
Posty: 208

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Gru 08, 2009 8:35 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

nie będę sie sprzeczała bo medycyna nie jest mi bliską dziedziną życia i pewnie masz racje. jest to sposob byc moze na chwile i z pewnoscia nie mozna poprzez jogutr odbudować flory bakteryjnej ale choc troch pomaga.
a skoro mowisz ze sie znasz na tym to tak przy okazji zapytam co mozna zrobic gdy pojawia sie mnóstwo sluzu i ma on taki nieprzyjemny zapach. jest to obsrewowalne w srodku cyklu, nie w kazdym miesiącu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Wto Gru 08, 2009 8:51 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

trudno powiedzieć, czym jest wywołany nieprzyjemny zapach. warto byłoby zrobić biocenozę pochwy i określić pH, bo może to infekcja. śluz prawidłowy nie powinien mieć nieprzyjemnego zapachu. a zapach jest jaki? słodkawy, ostry, rybi, kwaskowaty?
na pewno warto zadbać o higienę (płyn z kwasem mlekowym), nosic wkładki (często je zmieniać), bawelnianą bieliznę, można właśnie łykać probiotyki...
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
melmisia



Dołączył: 06 Gru 2009
Posty: 208

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Gru 08, 2009 9:08 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

to pytanie o zapach jest dosc zaskakujace, nie jet on ani rybi ani kwaskowaty ale czy slodki nie wiem czy tak to mozna nazwac. najbardziej intensywny jest podczas seksu.
a jeszcze co do stosowania płynów do higieny intymniej i noszenie wkladek to zdania sa bardzo podzielene. przy ktorejs wizycie u ginekologa pani gin stwierdzila ze ta moje dolegliwosc moga byc spowodowane wkladkami albo plynami. wkladek nie nosze ale nie potrafilabym nie uzywac plynu do higieny intymnej.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Dolegliwości intymne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 6, 7, 8 ... 21, 22, 23  Następny
Strona 7 z 23

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group