Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Infekcja grzybiczo-bakteryjna pochwy (mieszana)

Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 14, 15, 16 ... 21, 22, 23  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Dolegliwości intymne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
xxxxyza



Dołączył: 07 Cze 2010
Posty: 17

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Lip 27, 2010 8:01 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam!!
A wiec okazalo sie, ze mam grzybice pochwy Confused Lekarz zbadala mnie, i wypisala mi tabletki dopochwowe. Troche mnie to zdziwilo, ze nie robila posiewu..ale ok. Mam je stosowac 10 dni, tylko mam glupie pytanie Laughing Bo z rana nadal mam ja w srodku no, i nie wiem czy mam ja zmywac? Bo ona sie nie rozpuszcza, tylko mieknie jakby...wiem ze to glupie pytanie:/ Ale wszystko to przechodze pierwszy raz Smile Aha, i dostalam tabletki anty Syndi35. Czy ktos je stosowal, jak skutecznosc?
Pozdrawiam.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nowicjuszka
Supermoderator


Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 4181

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 179 podziękowań w 178 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Wto Lip 27, 2010 8:19 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Podmyj się normalnie, jak co rano i tyle.Nic z siebie nie wyciągaj.

Z tym drugim pytaniem zapraszam do działu antykoncepcja hormonalna i chemiczna, temat "Syndi 35-pytania-zbiorczy, trzecia podstrona dzialu.
_________________
Dyskusje oraz wątki medyczne na Forum Biomedical mają charakter jedynie informacyjny i zastosowanie ich w praktyce każdorazowo powinno być skonsultowane z lekarzem specjalistą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
55pl



Dołączył: 27 Maj 2010
Posty: 14

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Lip 29, 2010 5:22 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

rozumiem ze to w posiewie i tak by nie wyszlo. poczytam na str kliniki i w pn wybiore sie na te badania o ile je wykonuja. dzieki za odp
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
55pl



Dołączył: 27 Maj 2010
Posty: 14

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Lip 31, 2010 11:26 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

emilko zauwazylam ze po drobnych pieszczotach i po przeniesieniu wydzieliny z pochwy na lechtaczke ona tez zaczyna mnie piec, czy to jest jakas wskazowka moze? ide w pn do gina jeszcze innego, moze on cos poradzi, w pn takze zajrze do kliniki i zobacze czy zrobia mi te badania jak tak to od razu na miejscu je robie...
looknelam wlasnie na str kliniki chlamydia 70zl, mycoplazma 100... chyba poprosze o te badania u lekarza bo nie stac mnie na nie z wlasnej kieszeni Sad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
55pl



Dołączył: 27 Maj 2010
Posty: 14

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Sie 17, 2010 7:06 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

bylam u innego gina i dostalam metronidazol dowcipnie 10szt i masci triderm cicatridina, powiem ze przed i w czasie okresu czulam zdecydowana roznice ale teraz po okresie jakby juz nie bylo tak dobrze ale jednak jest lepiej bo juz nawet podczas mycia lactacydem nie szczypie ani nie piecze...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Wto Sie 17, 2010 8:30 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

metronidazol to dość silny lek. też stosowany przy zakażeniu chlamydią. w ogóle na wiele bakterii działa. pamiętaj, żeby łykać probiotyki dla kobiet przy takim leczeniu.
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
55pl



Dołączył: 27 Maj 2010
Posty: 14

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Sie 20, 2010 6:37 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ciesze sie bo pieczenie warg i wejscia do pochwy praktycznie przeszlo ale teraz (jka zawsze po stosowaniu masci/kremu na wejscie do pochwy) zaczelo mnie piec ujscie cewki moczowej i ciagle czuje jakbym musiala isc siku :/. czy to moze byc jakies zapalenie i czy gin przepisze mi na to globulki? bo moj poprzedni gin wogole nie wtracal sie w sprawy ukladu moczowego, z tym wysylal mnie do internisty...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Pią Sie 20, 2010 9:12 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

może to być zapalenie. warto byłoby zrobić badanie ogólne moczu. póki co pij dużo wody z cytryną, kup sobie jakieś kapsułki żurawinowe, staraj się jak najczęściej oddawać mocz
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
mala_mi
Przyjaciel forum


Dołączył: 12 Maj 2007
Posty: 3310

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 134 podziękowań w 134 postach


PostWysłany: Sro Paź 27, 2010 5:01 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mam takie pytanie ja w tej materii jestem słaba więc wolę się upewnić. Moja kolezanka dostała od lekarza ginekologa globulki dopochwowe:
- metronidazol
- lactovaginal
- pimafucin

I nie wie czy moze je razem aplikowac? Czy musi byc odstep czasowy miedzy nimi? Co radzicie?

Dodano po 1 minutach:

Co ja mam jej doradzić? swojaą drogą dziwne ze lekarz jej nie powiedział jak brać no ale...
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Sro Paź 27, 2010 6:37 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

a na ile dni? metronidazol może stosować na przemian z pimafucinem na noc. jeżeli nie, to koniecznie najpierw metronidazol a potem pimafucin (nie odwrotnie). lacto dopiero po skończeniu kuracji można stosować (jest info w ulotce), dlatego lepiej w czasie kuracji łykać np. lacobios fem żeby dostarczać dobrych bakterii kwasu mlekowego
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Dolegliwości intymne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 14, 15, 16 ... 21, 22, 23  Następny
Strona 15 z 23

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group