Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Infekcja grzybiczo-bakteryjna pochwy (mieszana)

Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 11, 12, 13 ... 21, 22, 23  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Dolegliwości intymne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Sro Sty 13, 2010 10:47 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

jolusia, to oznacza, że znaleziono w wymazie bakterie kwasu mlekowego, które są pozytywne. nic więcej nie masz napisane? w sensie czy brak grzybów, bakterii chorobotwórczych, informacji o pH? nie wiem tylko co oznacza plus i minus. w każdym razie powinno lactobacillusów być dużo (++ lub +++), więc i tak warto trochę wspomóc florę bakteryjną i zacząć łykać np. lacibios fem. ale generalnie jeśli nic niedobrego nie ma, to jest ok Smile
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
agawka



Dołączył: 27 Maj 2008
Posty: 41

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Kwi 07, 2010 6:15 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

o a ja sie chciałam pochwalić i podziekowac zarazem za polecenie lacibios femina !Smile
bo od stycznia ja biore staram sie regularnie czasami ze 2-3 dni przerwy robie jak odwlekam kupno i jak narazie (odpukac!) nic mi nie dolega Smile
do tego uzywam plynu z soraya i w koncu mogę cieszyc sie seksem Wink
wiec chyba ta lacibios femina rzeczywisce dziala Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Sro Kwi 07, 2010 7:08 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

agawka, o, to fajnie bardzo Smile mi też pomaga
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
agamalaga



Dołączył: 12 Lut 2008
Posty: 81

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Kwi 14, 2010 5:34 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam Smile

I ja poprosze o porade. Przeczytałam cały watek hehe.

Rowniez mam jakas infekcje grzybiczna pochwy. Pani ginekolog niestety nie potrafi tego wyleczyc ( bede musiala ja zmienic ). Pierwszego razu przepisała mi tylko gynalgin, oczywiscie nie pomoglo. Przy nastepnej wizycie zostal mi przepisany CLOTRIMAZOLUM oraz flumycon. Nie musze chyba dodawac, ze nie pomoglo. Do tego uzywam jeszcze zelu do higieny intymnej z feminy.
1. Przeczytalam, ze duzo z Was robi posiew. Czy powinnam tez go zrobic ? jak to wyglada, gdzie poprosic o takie skierowanie?
2. Doczytalam rowniez,jak pisałyscie, ze mozna isc do swojej lekarki rodzinnej aby przepisala jakis lek,. Taki co juz brałysmy np tez moze? zeby powtorzyc kuracje , moze wtedy by pomoglo.
3. Czy moglabym sprobowac kupic ( o ile jest bez recepty ) femiVaxin i sprobwac go stosowac??

W czasie okresu stosuje rowniez exacyl, przepisany przez gin. chyba nie jest grozny dla organizmu ani nie zakloca cyklu?

W sumie narazie jestem splukana i nie stac mnie zeby wydac 100 zl na wizyte u gina i chcialabym to jakos wyleczyc Sad

Dziekuje za wysluchanie i prosze o jakas pomoc.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Sro Kwi 14, 2010 8:56 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

1. posiew musisz zrobić bezwzględnie, bo leki które miałaś zapisane przeważnie przy grzybicy są skuteczne. więc moze to bakterie
2. można, ale lepiej leczyć się środkami celowanymi po wykonaniu posiewu
3. teoretycznie przeciwwskazań nie ma, jednak lepiej na razie kupić lacibios femina i poczekać na wynik posiewu
4. exacyl raczej nie powinien wpływac na infekcje
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
olowek_w_dlugopisie



Dołączył: 09 Lut 2009
Posty: 22

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Kwi 15, 2010 9:24 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ja kiedy miałam tzw grzybicę moja p. ginekolog powiedziała ze to jest od czestego mycia tzn ze myjac sie płynem do chigieny intymnej wypłukujemy bakterie ktore sa potrzebne i w ten sposob powstaja rozne grzybice w srodku ;/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Czw Kwi 15, 2010 11:17 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

to nie kwestia płynu tylko irygacji. nie należy za często się myć a przede wszystkim nie wprowadzać silnego strumienia wody do pochwy. wtedy rzeczywiście sie wypłukuje pozytywną florę bakteryjną, która odnawia się od 48-72h, więc to do 3ech dni. wtedy jest pozbawiona mechanizmów obronnych i łatwo zlapać grzybka. dlatego irygacji nie polecam a jesli już to trzeba szybko odbudować florę probiotykami.
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Plus123



Dołączył: 04 Kwi 2010
Posty: 1136

Wysłał podziekowań: 13
Otrzymał 33 podziękowań w 32 postach

Skąd: hebzia
PostWysłany: Sob Kwi 17, 2010 12:25 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

emilka - ja używam płynu do higieny intymnej, ale czy to jakoś źle wpływa na pochwę i "pomaga" wypłukiwac potrzebne dla nas bakterie Smile ?
_________________
im mniej wiesz tym lepiej śpisz..
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
wind_of_hope
Moderator


Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 10731

Wysłał podziekowań: 5
Otrzymał 187 podziękowań w 185 postach


PostWysłany: Sob Kwi 17, 2010 1:15 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

własnie dobrze wpływa Smile
dlaczego zle?
wazne zeby zawierał kwas mlekowy ktory jest bardzo potrzebny Smile
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Nie Kwi 18, 2010 1:04 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

to nie kwestia płynu tylko techniki. wszystko jedno czym, ale nie powinno się wykonywać irygacji Smile a sam w sobie płyn do higieny jest ok
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Dolegliwości intymne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 11, 12, 13 ... 21, 22, 23  Następny
Strona 12 z 23

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group