Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Ilośc płynów

Idź do strony 1, 2  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Zdrowy tryb życia i medycyna naturalna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
iskierka
Gość









PostWysłany: Pon Lut 20, 2006 11:32 pm    Temat postu: Ilośc płynów Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mam pytanie odnosnie ilosci spożywanych płynów w ciagu dnia,odkąd pamietam pije bardzo dużo herbaty Neutral (do 12 dziennie) jakieś 2 kawy 1 rano i 1popołudniu .Gdzies kiedyś czytałam ze powinno się dziennie spożywac ok1,5 l płynów?;/ Ale nie wiem czy to w moim przypadku jest normalne...musze tyle piĆ inaczej mnie strasznie "suszy" Ktos mi kiedys wspominał o cukrzycy ale ja ni słodze Neutral I nie nadużywam cukrów !
Powrót do góry
Sara



Dołączył: 08 Mar 2006
Posty: 55

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Mar 10, 2006 11:47 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Do 12!! ojej, a ja piję mksymalnie w warunkach ekastramalnych 3. Ale piję też cole Very Happy prawie codziennie, niestety...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Tomekk



Dołączył: 10 Mar 2006
Posty: 18

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Mar 10, 2006 11:54 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

no, no 12 herbat dziennie to naprawde popisowa ilośc, ale wątpie aby mogło Ci to szkodzić, powinno sie sporzywać dużo płynów. Więc nie masz się czym przejmować Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Paweł
Przyjaciel forum


Dołączył: 07 Lis 2005
Posty: 1544

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach

Skąd: Tychy
PostWysłany: Sob Mar 11, 2006 9:51 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Za duza ilość płynu powoduje dokąldnie przepłukanie nerek oraz czeste wizyty w toalecie Razz

Rózne źródła różnie podają ile powinno sie przyjmować litrów płynów, to tez zależy od rożnych czynników, latem gdy temepratura jest duża powinno sie więcej, zimą nieco mniej.

Nie zależnie od sytacji dziennie najmniej 1,5 L. czyli około 3 szklanek.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Tomekk



Dołączył: 10 Mar 2006
Posty: 18

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Mar 11, 2006 1:17 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

dośc spore musiały być by te szklanki skoro tylko 3 ;p jak już to 6 szklanek Razz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Paweł
Przyjaciel forum


Dołączył: 07 Lis 2005
Posty: 1544

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach

Skąd: Tychy
PostWysłany: Sob Mar 11, 2006 2:52 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No tak racja, pomyłka moja Razz 1,5 L to 6 szklane Razz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Sara



Dołączył: 08 Mar 2006
Posty: 55

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Mar 11, 2006 7:35 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

nie spore szkalnki, ale normalne. To ile Wy tej herbaty pijecie?! Oprócz tego to ja piję jescze wodę, jakieś napoje (w tym colę jak już wspomniałam) i jak mam fazę to mleko z lodówki Razz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Sara



Dołączył: 08 Mar 2006
Posty: 55

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Mar 11, 2006 7:36 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dzisiaj piłam 2 herbaty.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
memoir



Dołączył: 12 Mar 2006
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Mar 12, 2006 7:40 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A ja potrafie dziennie z 4 litry wypic. A do toalety czesto nie biegam.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Tomekk



Dołączył: 10 Mar 2006
Posty: 18

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Mar 12, 2006 10:24 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja za czasów kiedy za wszelką cene chciałem urosnać wypijałem po 1-2 litry mleka Very Happy nie wiem czy mi to cos dało bo poprostu z czasem urosłem. A tak na codzień to wypijam z 3 litry napojów i niestety też uwielbiam takie napoje jak coola, ale poza tym wypijam duze ilości herbat i mleka :]
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Zdrowy tryb życia i medycyna naturalna Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group