Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Ile kg stracilyscie od razu po porodzie ?

Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Ciąża i poród
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
tosia81
Moderator


Dołączył: 24 Lis 2008
Posty: 3493

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 101 podziękowań w 101 postach


PostWysłany: Czw Mar 18, 2010 1:42 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Zależy Wink. Zazwyczaj zaczyna się tak 10-20 minut po porodzie . Zazwyczaj położna każe przeć i jeden skurcz i łożysko wypada. Czasami pociągnie za pępowinę i karze przeć i to samo a czasami nawet nie czuje się ,że wyszło a wyszło Wink
_________________
Jestem mamą Wink))

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
wind_of_hope
Moderator


Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 10731

Wysłał podziekowań: 5
Otrzymał 187 podziękowań w 185 postach


PostWysłany: Pią Mar 19, 2010 12:09 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ok dzieki Tosia za info :**
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
KoffanaAgoosia



Dołączył: 21 Sty 2009
Posty: 130

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 5 podziękowań w 4 postach

Skąd: NORWEGIA - OSLO
PostWysłany: Sob Mar 20, 2010 6:03 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

u mnie bylo jedno parcie i wyszlo lozysko hehe
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Sob Mar 20, 2010 10:13 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

a u mojej siostry lekarz ! zostawił jej pół łożyska Confused i to dodam że był to lekarz który prowadził jej całą ciążę (jeździła do niego prywatnie).
po 8 dniach wszystko zaczęło gnić, dostała silnego krwotoku i ledwo ją odratowali. ;/
może mi któraś powiedzieć jak może lekarz nie zauważyć że nie całe łożysko wyszło? przecież z tego co wiem to je się waży, czy nie ?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
tosia81
Moderator


Dołączył: 24 Lis 2008
Posty: 3493

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 101 podziękowań w 101 postach


PostWysłany: Sob Mar 20, 2010 11:27 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

no wrecz niemozliwe aby sie cos takiego zdarzylo.szok.lekarza powinni oskarzyc za narazenie zycia i niekompetencje. Lozysko jest bardzo waznym elementem porodu. Lekarz dokladnie ogląda lozysko bo mozna w nim zaobserwowac rozne prawidlowosci.kazda zmiana w wyglądzie itp jest dokladnie analizowana
_________________
Jestem mamą Wink))

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Sob Mar 20, 2010 11:37 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

a jednak. było to niecałe 6 alt temu.
lekarz się wywinął. poza tym- cieszyliśmy się że siostra przeżyła.
w szpitalu po zabiegu powiedzieli jej że gdybyśmy wezwali pogotowie kilka minut później to by jej nie odratowali.
potem siostra wpadła w depresję poporodową, mała też dostała depresji (darła się prawie 24h na dobę przez ponad rok) i nie chcieliśmy jej jeszcze narażać na dodatkowy stres.
zresztą - w szpitalu umyli ręce. powiedzieli że to nie ich wina. ;/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
wind_of_hope
Moderator


Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 10731

Wysłał podziekowań: 5
Otrzymał 187 podziękowań w 185 postach


PostWysłany: Nie Mar 21, 2010 12:03 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

o matko!!!!!!!!!!
jak czytam te posty to mnie to tak zaczyna przerazac ze nie wiem jak ja zniose swoj porod.. chyba bede pytała o wszystko... czy z dzieckiem ok , czy łozysko wyskoczyło całe i wogole ... Razz
masakra.
całe szczescie ze ja odratowali.
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
edyta76



Dołączył: 24 Cze 2008
Posty: 32

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Mar 24, 2010 10:50 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

no to rzeczywiscie cos strasznego!!!!! no ale mam nadzieje, ze juz wszystko dobrze z twoja siostra, no i z malutka!!!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Czw Mar 25, 2010 2:25 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

edyta76 teraz już dobrze Smile mała ma już 6 lat Smile siostra też doszła do siebie. teraz siostrzenica zamiast ciągłego płaczu- ciągle się śmieje Wink chyba nadrabia okres niemowlęcy Wink
a lekarza jakbym zobaczyła to bym... <cenzura> :/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
edyta76



Dołączył: 24 Cze 2008
Posty: 32

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Mar 25, 2010 3:26 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

no to dobrze...a jak tak sobie pomysle, ile to my KOBITY musimy sie nacierpiec...ach...to niesprawiedliwe...ja mialam porod naturalny no i jak mowi moj lekarz "ksiazkowy" bez zadnych problemow i komplikacji, z sali porodowej wyszlam na wlasnych nogach...no ale jak wspominam te bole, to sobie mysle:jak ja dalam rade?? Shocked ale w zamian mam przesliczna 13 miesieczna krolewne, bylo warto!!!! Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Ciąża i poród Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Strona 2 z 3

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group