Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

HP, grzybica jamy ustnej, niestrawność po jedzeniu

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Gastrologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kbu



Dołączył: 15 Cze 2010
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Cze 16, 2010 11:43 am    Temat postu: HP, grzybica jamy ustnej, niestrawność po jedzeniu Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam. Bez zbędnego zagłębiania się w szczegóły:

Najpierw przez miesiąc kwiecień-maj leczyłem się Polprazolem, potem
wykryto u mnie HP miesiąc temu. Z objawów miałem jedynie przeszkodę w gardle i obłożony język. Zastosowałem kurację 2 antybiotykami Amotaks i Fromilid oraz Controloc(tydzień 2 razy dziennie, potem przez miesiąc po jednej), antybiotyki 2 razy dziennie. W ostatni dzień kuracji dostałem silnego bólu gardła. Lekarz zajrzał i powiedział, że to grzybica jamy ustnej(dwie naprawdę ogromne afty, z czego jedna na migdale). Dostałem dwa leki przeciwgrzybicze i kolejny antybiotyk Azitrox(3 dniowy). Dwa dni po odstawieniu leków, po obfitym posiłku poczułem uczucie ciężkości i niestrawności, a w kale pojawiły się resztki pokarmu. Żadnych biegunek, wymiotów, żadnych bóli żołądka. Czasami pobolewa mnie krótko i niezbyt mocno po lewej stronie.Generalnie jednak to występuje po jedzeniu uczucie ciężkości i słabości. Podczas kuracji antybiotykami nie stosowałem żadnych osłonek na żołądek czy jelita.

Poszedłem do gastrologa. Podotykał cały brzuch, powiedział, że ok. Wspomniał też, że prawdopodobnie cała flora bakteryjna w jelicie została wyniszczona i trochę to potrwa zanim wszystko wróci do normy. Kazał łykać Mulitlac przez 20 dni i Debretin też przez 20 dni(3razy dziennie). Objawy mam od 3 tygodni, leki przyjmuję od 6 dni. Czy faktycznie wyniszczona flora bakteryjna może dawać takie objawy jak poczucie ciężkości czy niestrawności po jedzeniu? Dodam, że jem normalnie, apetyt mi dopisuje nawet bardzo, z załatwianiem się nie ma problemu. Czasami wieczorami miewam wzdęcia.

Czy i kiedy flora się odbuduje i co mogę jeszcze zrobić, żeby mi się polepszyło? Iberogast słyszałem, że jest dobry, ale nie wiem czy na takie stany. Bardzo proszę o pomoc, bo trochę się z tym męczę. Zwyczajnie boję się jeść, bo potem jest mi kiepsko. Objawy pojawiają się ok 40 min po posiłku i trwają od 1,5-2 godzin. Potem głodnieję i jest ok. Przed antybiotykami takich dolegliwości w ogóle nie miałem. Morfologia i mocz-wyniki idealne. Mam 25 lat i jestem zawodowym sportowcem. Sypiam w nocy bez problemów.


nadawaj tytuł bardziej sugerujący problem.
skoro piszesz na forum to jest jasne, że potrzebujesz porady- nie musisz tego zawierać w tytule
zmieniłam
Gosia85
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
kbu



Dołączył: 15 Cze 2010
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Cze 20, 2010 8:05 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Czy jest ktoś kto może mi coś poradzić, podpowiedzieć? Proszę ładnie Very Happy Jutro mam badania amylazę i próby wątrobowe oraz kał na pasożyty, lamblie i grzybicę, ale ja wiem, że to raczej niewiele mi da, bo objawy pojawiły się po antybiotykach.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
dynia123



Dołączył: 17 Kwi 2019
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Kwi 17, 2019 6:43 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

kbu napisał:
Czy jest ktoś kto może mi coś poradzić, podpowiedzieć? Proszę ładnie Very Happy Jutro mam badania amylazę i próby wątrobowe oraz kał na pasożyty, lamblie i grzybicę, ale ja wiem, że to raczej niewiele mi da, bo objawy pojawiły się po antybiotykach.


Witam. Próbuje kontaktować się z autorem tematu ponieważ mam identyczne dolegliwości. Temat stary się może dostanie powiadomienie, nie ma możliwości napisania PW.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Gastrologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group