Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

hormon tarczycy-opuchnięte oczy

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Endokrynologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
rozalinda



Dołączył: 17 Paź 2006
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Paź 17, 2006 4:00 pm    Temat postu: hormon tarczycy-opuchnięte oczy Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

witam,mam pytanie - otóż mam wiecznie podpuchnięte oczy i chciałabym zrobić sobie badania tarczycy bo słyszałam że opuchliznę pod oczami mogą powodowac choroby tarczycy.Jakie badania powinnam konkretnie wykonać?-morfologia:hormon tarczycy?czy przy tym badaniu zostaną wykryte -jesli istnieją-wszytskie dolegliwości(choroba Gravesa,hipometabolizm itd.)?jakie jeszcze badania powinnam wykonac by wykluczyć to że podkrążone oczy spowodowane są chorobą?
eh jestem kompletnie zielona w temacie:)
pozdrawiam:))
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
ola.re



Dołączył: 26 Paź 2006
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Paź 26, 2006 4:42 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Sama choruję na tarczycę od ponad roku, tyle, żę ja mam przewlekłe zapalenie tarczycy (choroba hashimoto). Biorę hormony żeby zapobiec niedoczynności tarczycy. W Twoim wypadku to na 90% NADCZYNNOŚĆ tarczycy, która objawia się właście opuchniętymi/wytrzeszcałymi oczami, nadpobudliwością etc. Najlepiej jest zgłościć się do endokrynologa który powie Ci jakie masz wykonać badania (pewnie USG szyi, poziom przeciwciał tarczycowych i TSH).
Pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Endokrynologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group