Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Honorowe krwiodawstwo a waga. WAŻNE!

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Hematologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
umyuam



Dołączył: 27 Sty 2010
Posty: 17

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Mar 14, 2010 9:26 pm    Temat postu: Honorowe krwiodawstwo a waga. WAŻNE! Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam. Od zawsze interesowała mnie działalnośc "dobroczynna", chcialabym więc oddac honorowo krew. to dla mnie bardzo ważne. Jednak [przy wieku 19 lat] mam 150cm wzrostu i 41kg wagi:/ Czy przy takiej wadze można oddawac krew? Czy istnieje możliwośc oddania mniejszej ilości krwi?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Nie Mar 14, 2010 9:29 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

umyuam
przy Twoim wzroście waga nie wydaje się aż taka strasznie niska.
policz sobie BMI .
nie możesz być dawcą krwi jeśli chorujesz i przyjmujesz bądź przyjmowałaś w niedawnej przeszłości, jakieś leki.
nie wolno też oddawać krwi bezpośrednio po okresie oraz w trakcie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Asiunia19915



Dołączył: 19 Kwi 2009
Posty: 16

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Mar 14, 2010 9:41 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja zawsze słyszałam, ze trzeba miec minimum 50 kg, najlepiej nawet wiecej;p Ale nie jestem pewna czy oni to jakos przeliczaja do wzrotu czy poprostu jest norma przyjeta 50 kg.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nowicjuszka
Supermoderator


Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 4181

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 179 podziękowań w 178 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Nie Mar 14, 2010 9:52 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Niestety nie przeliczają. Wiem po sobie... Moje BMI jest w normie, a krwi oddać nie mogłam...
_________________
Dyskusje oraz wątki medyczne na Forum Biomedical mają charakter jedynie informacyjny i zastosowanie ich w praktyce każdorazowo powinno być skonsultowane z lekarzem specjalistą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Nie Mar 14, 2010 9:56 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ja oddawałam swego czasu ale potem mi się schudło i niestety nie mogłam oddać (poniżej 50kg :/)
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Hematologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group