Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

herbata

Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Zdrowy tryb życia i medycyna naturalna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Maxxtro



Dołączył: 24 Paź 2007
Posty: 14

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Lis 13, 2007 11:21 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

mikmik czekolada wcale nie jest dobrym źródłem magnezu bo zawiera substancje, które ograniczają jego wchłanianie.

A herbata ma kofeine, ale po dłuższym zaparzaniu (~powyżej 5min.) wytwarzają sie związki, które neutralizują działanie kofeiny z herbaty.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
mikmik



Dołączył: 14 Wrz 2007
Posty: 574

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


Ostrzeżeń: 2
PostWysłany: Wto Lis 13, 2007 11:31 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

a to nie wiedziałem o tym neutralizowaniu;))

hehe ale ja sie śmieje po prostu ze uzupełniam;] magnez czekoladąVery Happy usprawiedliwiam w ten sposób ilości czekolady jakie pochłaniam;];PP
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Poszukiwacz



Dołączył: 01 Lut 2008
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Toruń i NML
Ostrzeżeń: 1
PostWysłany: Pią Lut 01, 2008 9:03 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich

Jestem nowy na tym forum i jest to moja pierwsza wypowiedź. Jestem wielkim fanem zielonej herbaty więc ten temat jest dobry na start Wink

O herbatach powstało już wiele rozmaitych książek i artykułów, w których opinie o wpływie na nasze zdrowie są bardzo rozbieżne. Jedni uważają, że herbata jest niezbędna dla normalnej pracy serca i naczyń krwionośnych i radzą pić po 5-6 filiżanek dziennie, a inni wręcz przeciwnie, widzą w herbacie głównego niszczyciela układu pokarmowego i ogólnie zdrowia, ponieważ herbata zakwasza organizm, powodując kwaśny odczyn krwi i dlatego nie radzą jej pić w ogóle.

W tej herbacianej wojnie prawda jak zwykle leży po środku. Herbatę można, a wręcz trzeba pić, szczególnie jeśli jest to zielona herbata. Według Michała Tombaka spory na temat herbaty są związane z tym, że nie zawsze się ją prawidłowo pije i przygotowuje. Świeżo parzona herbata (pita maksymalnie w ciągu godziny od chwili przygotowania) rozszerza naczynia krwionośne, uaktywnia wyczerpany układ nerwowy, poprawia pracę serca, usuwa zmęczenie i znużenie, orzeźwia i oczyszcza krew, wymywa pierwiastki promieniotwórcze, likwiduje ból głowy (typu migrenowego, ale jest słabym środkiem), a także zapobiega chorobom nowotworowym. W świeżej, prawidłowo zaparzonej herbacie znajduje się około 80 związków leczniczych! Najważniejsze z nich to katechiny.

Powyżej przedstawiłem ogólny zarys sporów i zalet dotyczących herbat. Teraz chciałbym skupić się na zaletach mojej ulubionej zielonej herbaty, która w chińskiej medycynie wiedzie przodującą rolę. Chińczycy i Japończycy od ok. tysiąca lat wykorzystują ją do leczenia ospałości, zaburzeń trawiennych, bólów głowy, kłopotów ze wzrokiem, zatruć alkoholowych i rozstrojów żołądka. Jej wyjątkowość podkreśla fakt, że nie jest ona poddawana procesowi fermentacji, dzięki czemu zostają zachowane jej najwartościowsze składniki. W skład zielonej herbaty wchodzą: garbniki (polifenole) mikroelementy (wapń, potas, fluor, żelazo, sód, cynk) olejki eteryczne, kofeina (teina) oraz witaminy A, B1, B2, C, E i K.

Zielona herbata dzięki swoim wspaniałym właściwościom oczyszcza układ pokarmowy, odświeża oddech oraz chroni nasze zęby przed próchnicą. Według medycyny wschodu zielona herbata posiada silne antyoksydanty, które znacznie opóźniają procesy starzenia.

Osobiście odradzam kupowanie zielonej herbaty w zwykłym sklepie, a już na pewno nie polecam kupowania herbatek w saszetkach. Według mnie najlepsza z zielonych herbat to BANCHA (dostępna w sklepach z żywnością ekologiczną) i herbaty firmy BIO-ACTIVE (najczęściej dostępne tylko w aptece).

Ciekawostki:
- Zielonej herbaty nie wolno zalewać wrzątkiem (trzeba odczekać minimum 5 minut). Następnie (po zalaniu) trzeba ją przykryć na kilka minutek.
- "Znamy w Polsce wiele osób, które popijając każdego dnia zieloną herbatę myślą, że zdrowo się odżywiają. Jeśli wypijają herbatę z pierwszego parzenia, spijają wszystkie "śmieci" z jej produkcji oraz toksyczne substancje jakie uwalniają się na początku parzenia. Te bezwzględnie Chińczycy wylewają. Chińczycy wypijają dopiero drugie zaparzenie zielonej herbaty o delikatnym słomkowym kolorze i zalewają ją letnią wodą (60-85 stopni Celsjusza) nawet do 6 parzeń".

- "Herbata nie powinna parzyć się dłużej niż 3 minuty... pierwsze parzenie od razu wylewamy!"

- "Mocniejsze gatunki o zdecydowanym smaku zalewa się wodą o temperaturze 75 - 85 stopni, delikatniejsze - gatunki zielonej herbaty zalewamy wodą od 60 do 75 stopni. Woda w 3-4 minuty po zagotowaniu osiąga temperaturę 90 stopni, a w 12 minut po przegotowaniu woda osiąga temperaturę 75 stopni".


Bibliografia:

Michał Tombak, Uleczyć nieuleczalne, cz. 1

---edit by Wind_Of_Hope---
a co to miejsce na reklame? przeczytaj regulamin zanim wkleisz www... # linki kasuje !
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Poszukiwacz



Dołączył: 01 Lut 2008
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Toruń i NML
Ostrzeżeń: 1
PostWysłany: Sob Lut 02, 2008 4:46 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Czy słyszałeś kiedyś takie pojęcie jak plagiat ??

Zawsze staram się informować o źródłach z których zaczerpnąłem wiedzę.

Zapewniam, że obecnie na większości uniwersytetów nauczyciele wręcz każą dodawać strony www do bibliografii.

Co to za forum na którym nie można informować innych skąd zaczerpnęło się wiedzę ?? Gdzie tu profesjonalizm ??
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
poranek



Dołączył: 06 Kwi 2007
Posty: 59

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: zaświaty
PostWysłany: Nie Lut 10, 2008 7:58 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No i jeszcze herbata w duzych ilosciach niekorzystnie wplywa na filtracje nerek (ze wzgledu na nalot jaki zostawia- mozna go zauwazyc na szklance).

A co za tym idzie sprzyja chorobom zwiaznych z nerkami.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
helloween
Przyjaciel forum


Dołączył: 01 Maj 2006
Posty: 1008

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 4 podziękowań w 4 postach


PostWysłany: Nie Lut 10, 2008 10:21 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem



Laughing

to taka ciekawostka Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
poranek



Dołączył: 06 Kwi 2007
Posty: 59

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: zaświaty
PostWysłany: Pon Lut 11, 2008 12:51 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Skład chemiczny

Herbaty chińskiej (Thea sinensis)

zwiazki polifenolowe zawarte w lisciach stanowią 15-30% i sa w formie katechiny, wit. P, flawanoidy, garbniki, Alkaloidy: kofeina (teina 5%), teofilina, teobrominy, adeniny, ksantyny, hipoksantyny, izatyny. Olejki eteryczne nadaja herbacie specyficznego smaku i zapachu. Znaleziono takze witaminy: C, B1, B2, PP, sole mineralne.

zrodło "Farmakognozja z elementami biochemii roslin"


* teina - mozna luzno przetlumaczyc jako herbaciana kofeina
* dzięki izatynie można herbatą farbować włosy.

- działania wymienionych związków można sprawdzić w encyklopedii, to dzieki nim herbata ma swoje wlaściwości.

Mocną i słodzoną herbatę podaje się w ramach pierwszej pomocy przy zatruciach różnego rodzaju (w tym alkoholowych).
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
fasolka
Przyjaciel forum


Dołączył: 31 Sie 2006
Posty: 752

Wysłał podziekowań: 5
Otrzymał 9 podziękowań w 9 postach

Skąd: Wrocław
PostWysłany: Nie Maj 24, 2009 12:29 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

a ja mam takie pytanko...
jako fanatyczka czerwonej herbaty zarazilam wlasnie swoja siostre zeby ja pila : D
i wiem ze pu erh nie wolno slodzic bo bialy cukier niszczy jej wlasciwosci. A co z pomyslem mojej siostry zeby kupic sobie slodzik i pic z tym slodzikiem? czy slodzik tez zniweluje dzialanie czerwonej herbaty?
_________________
Serce kobiety jest na kształt róży, którą każdy kochanek po listku odkrywa, tak, że dla męża tylko cierń pozostaje...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
papaula



Dołączył: 03 Cze 2009
Posty: 7

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Cze 03, 2009 11:45 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja w ogóle nie piję zwykłej herbaty! Czerwona - moja miłość i w zależności od ochoty pijam zieloną albo smakowe.
Piję czerwoną herbatę dość długo, co prawda ja nie słodzę, ale nie słyszałam, żeby cukier zabijał jej właściwości. Słodzika nie polecam ogólnie, wcale nie jest zdrowy i mniej kaloryczny!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
metis



Dołączył: 20 Lis 2008
Posty: 177

Wysłał podziekowań: 7
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: z wyspy zwanej utopią
Ostrzeżeń: 1
PostWysłany: Czw Cze 04, 2009 7:38 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jeśli wszystko po części jest zdrowe, a po części szkodzi, to co właściwie pić? Co zrobić, żeby ograniczyć szkodliwość herbaty, jeśli takowa istnieje?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Zdrowy tryb życia i medycyna naturalna Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Strona 2 z 3

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group