Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

herbata

Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Zdrowy tryb życia i medycyna naturalna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
mikmik



Dołączył: 14 Wrz 2007
Posty: 574

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


Ostrzeżeń: 2
PostWysłany: Pon Paź 29, 2007 11:44 pm    Temat postu: herbata Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

moge śmiało powiedzieć że jestem uzależniony od herbaty;]
pijam na zmiane czerwoną i czarną
średnio około 1.5l w ciągu dnia czasem wiecej:D
czy to może mieć jakiś destruktywny wpływ na mój organizm ? niby magnez wypłukuje ale magnez mam w normie czekolada uzupełniam...hehe

jedyne co mam lekko obniżone to żelazo i hematokryt czy to może miec związek?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
exullt
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2007
Posty: 759

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Lis 09, 2007 5:05 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja tez pijam harbate dziennie litrami Wink i rowniez jestem ciekawa czy to ma jakis zly wplyw na moj organizm.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
pinezka
Gość









PostWysłany: Pią Lis 09, 2007 6:47 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

hm.. ja slyszalam tez wlasnie ze wyplukuje magnez. Ale ja np mma ogolnie niski magnez wiec biore go w kapsulkach. A co do herbaty to tez pije jej duzo i to w roznych smakach Very Happy ale nie mam pojecia czy wplywa zle na organizm..moze ktos bardziej obeznany w tych tematach nam niedlugo odp na to pytanko Wink
Powrót do góry
helloween
Przyjaciel forum


Dołączył: 01 Maj 2006
Posty: 1008

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 4 podziękowań w 4 postach


PostWysłany: Sob Lis 10, 2007 9:24 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

za wikipedia:
Kod:

 Negatywne właściwości

Badania wykazują także negatywne skutki picia herbaty, wiążące się głównie z wysoką zawartością szkodliwego fluoru jak i z zawartością glinu. Są to pierwiastki, które dodatkowo w takim połączeniu mogą przyczyniać się do zmian nowotworowych. Niewielkie negatywne skutki może wywoływać u niektórych osób zawarta w herbacie teina (czyli kofeiną).
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
pinezka
Gość









PostWysłany: Sob Lis 10, 2007 11:48 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

hm...w herbacie jest kofeina Question pierwsze slysze...
Powrót do góry
helloween
Przyjaciel forum


Dołączył: 01 Maj 2006
Posty: 1008

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 4 podziękowań w 4 postach


PostWysłany: Pon Lis 12, 2007 11:54 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Pisze Ci ze teina - jednak jest to zwiazek podobny do kofeiny
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
mikmik



Dołączył: 14 Wrz 2007
Posty: 574

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


Ostrzeżeń: 2
PostWysłany: Wto Lis 13, 2007 12:02 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

teina jeszcze gorsza od kofeiny jest:D

ale te zmiany nowotworowe to nie ciekawie:D chyba trzeba by sie ograniczyć;] trzeba sobie znaleś jakiś mniej szkodliwy nałóg;]

ale powiem szczerze ze ja na prawde jestem grubo uzależnoiony o herbaty;] nie bedzie łatwo sie rozstać z moim ulubionym napojem;/

ps:
czekolade juz żuciłem;] ale czasami mam nawroty i jak juz znam jedna tabliczke... to przez jakieś 2 tygodnie walcze ze soba;] nie potrafie wziąś kostki albo paska ;] musze zjeśc cała i po nastepnoą isc do sklepu:D hehe
masakra:d
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
pinezka
Gość









Ostrzeżeń: 2
PostWysłany: Wto Lis 13, 2007 8:48 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

spoks, przepraszam nie zauwazylam..teraz juz wszystko rozumiem. Ale i tak bede chyba bic tyle herbatki ile wlezie Smile tym bardziej ze zima idzie Smile teraz piszac tego posta tez wlasnie ja pije Smile
Powrót do góry
exullt
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2007
Posty: 759

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Lis 13, 2007 4:20 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

tressc postu usunieta - spam helloween
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
mikmik



Dołączył: 14 Wrz 2007
Posty: 574

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


Ostrzeżeń: 2
PostWysłany: Wto Lis 13, 2007 8:15 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

trzeba podchodzić do życia zabawnie i pozytywnie bo nie ma co płakać;]

ps; pękłem własnie zjadłem przepysznego ritter sporta z migdałami;] (zielonego)
Very Happy

---edit by Wind_Of_Hope---
Prosze nie odbiegać od tematu ! Smile Na tego typu pogaduszki jaki ktos jest zabawny itp słuzy PM
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Zdrowy tryb życia i medycyna naturalna Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group