Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Hemoroidy?

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Dolegliwości intymne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
32167



Dołączył: 11 Maj 2007
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Maj 11, 2007 10:55 pm    Temat postu: Hemoroidy? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

witam. od jakiegos roku zasprawa choroby moj tryb zycia zdecydowanie sie zmienil. Od tych 12 miesiecy bardzo zadko wychodze z domu (a wiadomo jakw domu to albo siedze przed kompem, albo przed tv etc) , no i wiadomo przytylo mi sie i takie tam. Ale od jakiegos czasu po oddaniu stolca na papierze widze kropelki krwi...
taki tryb spedzania wiekszosci czasu sprzyja rozwojowi hemoroidow, czy moge byc pewny w mniej wiecej 100% ze to sa wlasnie hemoroidy?
Dodam ze z przyczyn zdrowotnych nie niejestemw stanie udac sie do lekarza, i tu pojawia sie pytanie do was:
Jakie leki sa najskuteczniejsze w leczeniu tego typu dolegliwosci?
No i co jeszcze moge zrobic aby pozbyc sie tego paskudztwa? Confused
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
comet



Dołączył: 27 Cze 2006
Posty: 325

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Maj 12, 2007 2:39 am    Temat postu: może Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Może zanim zaczniesz się już tak na dobre rozkładać, to rusz tyłek.
Nie jesteś kwiatkiem.
Jest wiosna. Nie rozumiem co to znaczy:
Cytat:
Dodam ze z przyczyn zdrowotnych nie niejestemw stanie udac sie do lekarza

Śniegu nie ma, więc?
Pogadamy jak zrobisz wyniki.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
32167



Dołączył: 11 Maj 2007
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Maj 12, 2007 10:09 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

snieg Confused zalosne...
choroba psychiczna nei pozwa mi obecnie opuscic mojego lokum...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
st_jakub



Dołączył: 23 Mar 2007
Posty: 36

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Maj 12, 2007 10:16 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Praktycznie w każdej przychodni, można zamówić wizyte lekaską do domu, praktycznie każdego lekarza Smile nie ma z tym większego problemu Smile

A jeśi to choroba sfery psychicznej to powinneś być pod stałą kontrolą lekarza! W obojętnie jakiej formie to będzie, czy wizyt u lekarza czy też wizyt lekarza u Ciebie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Sob Maj 12, 2007 1:54 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

moim zdaniem pewny stuprocentowo być nie mozesz, że to hemoroidy, wiec bez lekarza się nie objedzie, zwłaszcza, że nawet jeśli zdiagnozowano by u Ciebie własnie to, to konieczne jest leczenie środkami dostępnymi jedynie na recepte. domowe sposoby mogą jedynie złagodzić pieczenie i ból, ale nie zastapią leczenia.

w aptece bez recepty jet wiele maści i środków na hemoroidy, jak posterisan, homorol - czopki - podobno dobre, aesculan itd, ale najlepiej jakby najpierw zbadał Cie lekarz i tutaj tak jak mówi st_jakub zamów po prostu wizytę domową.

z takich sposobów już zupełnie domowych, łagodzących te dolegliwości to znalazłam tyle:

ciepła kąpiel - posiedzieć 10-15 minut w ciepłej wodzie, najlepiej kilka razy dziennie.

zimny okład (np. torebka z kostkami lodu) - łagodzi ból. stosuje się go podobnie jak kąpiele.

napar z kory dębu - łagodzi stan zapalny. zamiast naparu można stosować znacznie wygodniejszy żel do higieny intymnej, wzbogacony o lecznicze składniki.

wilgotna torebka z herbatą - dzięki zawartemu w herbacianych liściach kwasowi taninowemu hamuje krwawienie i łagodzi nieprzyjemne odczucia.
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
ewelinutka



Dołączył: 01 Wrz 2009
Posty: 5

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Wrz 01, 2009 10:53 am    Temat postu: hemoroidy? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Od paru lat pojawiały się na zewnątrz odbytu jakby miękkie narośle, że tak to nazwęSmile ale po jakimś czasie zawsze znikały wiec nic z tym nie robiłam, teraz jednak są cały czas i zaczęłam używać prosto-gwandenol ale nic nie pomaga mimo, ze stosuje go już 2 miesiące. Te zmiany mnie nie bolą, jedynie wtedy kiedy chciałam uprawiać stosunek analny. To bardzo krępująca dla mnie sprawa, waham się i boje zapisać do proktologa ale wiem, że chyba to będzie konieczne. Co o tym myślicie?


przyłączyłam do tematu o hemorioidach. emilka
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
fasolka
Przyjaciel forum


Dołączył: 31 Sie 2006
Posty: 752

Wysłał podziekowań: 5
Otrzymał 9 podziękowań w 9 postach

Skąd: Wrocław
PostWysłany: Wto Wrz 01, 2009 3:34 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

proktolog to lekarz i nie gryzie Smile tez mam taki problem
_________________
Serce kobiety jest na kształt róży, którą każdy kochanek po listku odkrywa, tak, że dla męża tylko cierń pozostaje...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Dolegliwości intymne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group