Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Hemoroidy u nastolatka

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Gastrologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
andrzej742



Dołączył: 08 Lip 2014
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Lip 08, 2014 12:36 pm    Temat postu: Hemoroidy u nastolatka Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mój 17 letni syn ma hemoroidy. Maści i czopki przepisywane przez lekarza nie pomagają. Co robić, czy ktoś może zna skuteczny sposób na hemoroidy? Proszę o pomoc.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
zieleniutka



Dołączył: 17 Gru 2013
Posty: 7

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach


PostWysłany: Sro Lip 09, 2014 11:41 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witaj, z tego co wiem to najwięcej osób eksperymentuje z ciepłą wodą i kąpielami, na biomedicalu też jest ten najbardziej znany sposób z ciepłą wodą przedstawiony, znajdziesz go tutaj: http://www.biomedical.pl/zdrowie/domowe-sposoby-na-hemoroidy-3498.html

Czasem stosuje się też zieloną herbatkę, specjalne mieszanki do takich celów pewnie gdzieś można znaleźć, ale dodaje się do niej ząbek czosnku a następnie stosuje. Oprócz tego stosowanie okładów, mogę Ci rozpisać tą metodę ale ona polega tylko na łagodzeniu bólu, nie pomaga z samym problemem. Wracając do kąpieli to właśnie ludzie tutaj stosują różne metody, do tego dochodzi też częsta higiena i częste przemywanie chusteczką nasączoną wyciągiem z rumianku, nagietka, aloesu, skrzypu czy kory dębu.

Tyle mogę pomóc...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
andrzej742



Dołączył: 08 Lip 2014
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Lip 10, 2014 10:43 am    Temat postu: Hemoroidy Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Bardzo dziękuję za pomoc i zainteresowanie problemem. Na pewno wypróbuję wskazane sposoby, szczególnie nasiadówki, o których słyszałem wiele dobrego.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
malinka77



Dołączył: 02 Lip 2014
Posty: 69

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Sie 05, 2014 12:57 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

17 lat i hemoroidy? Niech syn się dużo rusza przede wszystkim i nie siedzi przed komputerem!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Kirek
Spamer


Dołączył: 02 Kwi 2014
Posty: 28

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


Ostrzeżeń: 1
PostWysłany: Pią Cze 05, 2015 3:21 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

malinka77 napisał:
17 lat i hemoroidy? Niech syn się dużo rusza przede wszystkim i nie siedzi przed komputerem!


Tylko, że to nie zawsze pomaga u nas był podobny problem, z tym, że nie dotyczył osoby, która ma 17 lat tylko troszkę więcej. Na pewno jeśli czopki czy maście nie pomagają trzeba pomyśleć o zabiegu który polega na usuwaniu hemoroidów na pewno jest skuteczny. Jest kilka miejsc, które się tym zajmują, w każdym razie jest to temat którego nie wolno lekceważyć bo może się okazać bardzo przykry w konsekwencjach.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
grzybek



Dołączył: 31 Mar 2016
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Kwi 13, 2016 4:28 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Faktycznie hemoroidy u nastolatka są dość rzadko spotykane. Jednak niestety dzisiejsza młodzież zamiast spędzać wolny czas na świeżym powietrzu woli siedzieć w domu i gapić się w komputer. Oprócz tego niezdrowe i tłuste jedzenie, brak aktywności fizycznej no i witajcie hemoroidy. Mój siostrzeniec, który do chudzinek nie należy a i z każdym sportem jest na bakier miał też taki problem...o którym oficjalnie oczywiście nie wiem. Siostra zachodziła w głowę jak dzieciakowi pomóc, bo wiadomo było, że nie zaciągnie go z tym do jakiegoś lekarza. Zaczęła więc szukać domowych sposobów w necie.

I na szczęście jest wiele takich, które skutecznie walczą z hemoroidami. Z tego co wiem młody codziennie siedział z gołym tyłkiem w misce z letnim naparem z rumianku i kory dębu. Oprócz tego siostra kazała mu jeść więcej owoców i warzyw a także zarządziła codzienne, wspólne spacery zamiast oglądania TV i grania w gry. W sumie obydwoje wyszli korzystnie na tych hemoroidach, bo nie dość że z młodym jest już ok to jeszcze zrzucili kilka kg.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
luizjana



Dołączył: 19 Mar 2014
Posty: 49

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Cze 10, 2016 11:26 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

mnie pomogła maść Ruskorex, stosowana regularnie przez 10 dni - takie miałam zalecenie lekarza i dopiero 10 dnia mi przeszło, już wkurzałam się, że znowu będę musiała do niego iść po inne leki.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Gastrologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group