Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

helicobacter-pyriori + dodatni-wywiad rodzinny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Gastrologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
martino



Dołączył: 13 Lut 2007
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Lut 13, 2007 1:40 pm    Temat postu: helicobacter-pyriori + dodatni-wywiad rodzinny Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

badanie :

Helicobacter Pyliori- wykrycie: badania posiewowe dodatni, test ureazowy dodatni- mam wykrytą bakterię- przeprowadzona gastroskopia górnej części przewodu pokarmowego- nie ma żadnych zmian polipów nadżerek i wrzodów: pobrano 6 wycinków do badania histopatologicznego

pytanie: po przeczytaniu specjalistycznych opracowań dotyczących zakażenia Helicobacterem mam wątpliwości czy:

1. dokonać lezcenia antybiotykami w celu eradykacji bakterii już teraz (wiem że nie zawsze jest to wskazane)

2. poczekać na bwyniki badań histopatologicznych i podjąć ewentualne dzialania

ps. przypominam mam dodatni wywiad rodzinny w kierunku raka żołądka (ojciec mial raka żołądka)-IV stopień- nieoperacyjny
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Paweł
Przyjaciel forum


Dołączył: 07 Lis 2005
Posty: 1544

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach

Skąd: Tychy
PostWysłany: Wto Lut 13, 2007 2:33 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wybór leczenia, jeśli takowe zachodzi podejmuje pacjęt wraz z lekarzem.

Myśle że to do niego powinno być to pytaniie a nie tutaj.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Gastrologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group