Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Guzki nad obojczykiem

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Onkologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
klementyna



Dołączył: 26 Lis 2008
Posty: 74

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach


PostWysłany: Pon Cze 16, 2014 4:44 pm    Temat postu: Guzki nad obojczykiem Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Niedawno wyczułam u siebie guzki nad obojczykami, wielkości ziarna fasoli, co ciekawe symetrycznie po obu stronach w tym samym miejscu. Gdy próbowałam szukać informacji w sieci, to wszędzie piszą, że guzki w tym właśnie miejscu najczęściej oznaczają nowotwory i to złośliwe! Już zaczęłam panikować...
Powiedzcie mi proszę, dobre dusze, czy w ogóle jest szansa, aby to było coś innego niż nowotwór? Jakie badania powinnam zrobić aby się dowiedzieć?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Macalsca



Dołączył: 12 Mar 2013
Posty: 59

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 5 podziękowań w 5 postach

Skąd: Heaven
PostWysłany: Wto Cze 17, 2014 10:25 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witaj, hmm.. wydaje mi się, że lekarze mogą wykonać biopsje albo USG. Udaj się niezwłocznie do specjalisty i powiedz o swoim problemie, im szybciej tym lepiej. Objawy jedynie jeszcze pasują jedynie do powiększonych węzłów chłonnych, choć trudno to teraz zweryfikować. Badania dadzą kluczową odpowiedź, więc udaj się do specjalisty. Czasem zdarza się tak, że dużo objawów pasuje do jednej choroby. Są oczywiście szanse, że to coś innego ale gwarancji dużej nie ma.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
olsenka



Dołączył: 06 Maj 2016
Posty: 6

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Cze 01, 2016 3:59 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Guzki nad obojczykiem nie brzmią zbyt dobrze. Natychmiastowa konsultacja z lekarzem jest niezbędna. Może jest to powiększenie węzłów chłonnych, które wcale nie mus być czymś groźnym. Guzki nad obojczykiem, mogą również być objawem chłoniaka. Nie chcę Cię straszyć. Ale wizyta u lekarza na pewno Ci się przyda.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
kornelius



Dołączył: 17 Maj 2016
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Lip 11, 2016 10:35 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Najprawdopodobniej jest to powiększony węzeł chłonny. Guzki nad obojczykami czy w jakimkolwiek innym miejscu zawsze kojarzą się bardzo źle. Nie ma co panikować, może dopadło Cię jakieś przeziębienie dlatego guzki nad obojczykiem, (które tak jak mówię najprawdopodobniej są węzłami) uwydatniły się. Węzły mamy niemal na całym ciele, dlatego nie każdy guzek od razu musi być czymś groźnym. Idź na badanie USG i do lekarza. takie rzeczy zawsze warto badać dla własnej świadomości i uspokojenia.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
rybirt



Dołączył: 06 Maj 2016
Posty: 5

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Lip 11, 2016 2:56 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

W moim przypadku guzy nad obojczykiem okazały się być przyczyną zbyt intensywnego treningu. Na początku też ogarnęło mnie przerażenie, ale poczytałam o tym na spokojnie, udałam się do lekarza, który stwierdził, że guzki nad obojczykami to efekt przetrenowania mięśni. Na jakiś czas musiałam przestać ćwiczyć górne partie ciała. Jak wszystko powróciło do normy, znowu zaczęłam treningi, także guzki nad obojczykiem nie okazały się niczym strasznym.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
gurszko



Dołączył: 11 Lip 2016
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Lip 11, 2016 4:32 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Z tego co widzę wszyscy praktycznie piszą, że guzki nad obojczykiem to nic strasznego. W moim wypadku okazało się inaczej, wykryli u mnie ziarnice złośliwa. Jest to rodzaj chłoniaka. Objawy były niegroźne, myślałam, że mam częste powracające przeziębienie przez co mam powiększone węzły chłonne. Jednak leczenie na węzły nic nie dało.
Po wizycie u lekarza stwierdzono u mnie również powiększenie wątroby i śledziony, co nakierowało lekarza na ziarnice złośliwa. Te guzki nad obojczykami i jak się później okazało, również w pachwinie i innych miejscach, których nie da się wyczuć palcami- były Ziarnicą. Dlatego proszę Cię przebadaj się aby upewnić się, że z Twoim zdrowiem jest wszystko okej.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
julitaka



Dołączył: 06 Maj 2016
Posty: 5

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Lip 12, 2016 10:15 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jak zawsze w takich przypadkach cieko stwierdzić co tak na prawdę jest przyczyną powstania guzków. Może to być po prostu węzeł chłonny, przeciążenie, nawet jakaś duża zmiana skórna. Guzki nie zawsze też muszą być rakiem. Większość ludzi ma przeświadczenie, że guzek na ciele to od razu nowotwór. Wcale tak nie musi być. Guzki nad obojczykami też nie muszą być poważna zmianą. Trzeba się zbadać i wtedy dostaniesz jasną odpowiedź, czy masz się czym przejmować czy nie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
niko164
Spamer


Dołączył: 29 Lis 2016
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Lis 29, 2016 11:28 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Embarassed
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Onkologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group