Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

guzek przy jablku adama?co to moze byc?

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Dermatologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
snoopyc



Dołączył: 24 Wrz 2008
Posty: 4

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Wrz 24, 2008 9:33 pm    Temat postu: guzek przy jablku adama?co to moze byc? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

witam,
chcialbym sie dowiedziec czy moze ktos z was mial podobne objawy lub wie co mi dolega. mianowicie jakis czas temu mialem nieznacznie powiekszone wezly chlonne. za jakis czas pojawil sie bol gardla. po jednym z badan usg szyi przy jej wycieraniu poczulem jakby guzek. szczerze mowiac przestraszylem sie troche ze moze to rak. bylem u internisty i 2 laryngologow ktorzy powiedzieli ze to nei jest zaden rak natomiast ja ciagle wyczuwam tego guza. kiedy go dotykam(jest po prawej stronie od jablka adama) to jakby sie poruszal,przeskakiwal. badania krwi mam ok, klatka piersiowa ok. zrobiono mi posiew gardla i wykryrto klebsiella pneumoniae ( w licznych ilosciach). dodatkowo czasem pobolewa mnie ucho i pojawila sie flegma. jesli chodzi o wezly chlonne to wlasnie najwiekszy choc o ile pamietam mial tylko 12 mm( po zmniejszeniu bo przy pierwszym badaniu usg mial 15,5 mm i byl wzmozono ukrwiony) byl wezel chlonny podzuchwowy o miernie obnizonej echogenicznosci z zachowana wneka. lekarz powiedzial ze to moze byc wezel chlonny tylko czy to mozliwe ze jak odchyle glowe do tylu do go widze? (tu jeszcze pytanie czy gdyby to byl guz to lekarz robiac usg wezlow szyi zauwazylby go?)szczerze mowiac to sporo naczytallem sie w internecie o roznego rodzaju nowotworach i troche sie stresuje. pale papierosy od ok 3 lat. dodam jeszcze ze nie mam problemu z przelykaniem itp. ból gardła jest troche mniejszy natomiast jest ono ciagle zaczerwienione.
-------------------------------------------------------
przekleilem ten tekst z innego forum bo nie doczekalem sie odpowiedzi, w miedzy czasie bylem u roznych laryngologów ze wzgledu na to ze nie zawsze moglem do tych samych sie dostac, pytalem czy to moze byc rak mowili ze nie, tylko ja nadal nie wiem co to jest ten guz...czy to moze byc rzeczywiscie wezel chlonny?
z góry dziękuje za jakiekolwiek uwagi
pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
anetka
Przyjaciel forum


Dołączył: 12 Kwi 2006
Posty: 1766

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 6 podziękowań w 5 postach


PostWysłany: Sro Wrz 24, 2008 9:49 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A badania tarczycy robileś ?? Może to w tym kierunku...
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
snoopyc



Dołączył: 24 Wrz 2008
Posty: 4

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Wrz 24, 2008 9:54 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

no wlasnie nie robilem, ale nawet lekarze tego nie zasugerowali...:/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
anetka
Przyjaciel forum


Dołączył: 12 Kwi 2006
Posty: 1766

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 6 podziękowań w 5 postach


PostWysłany: Sro Wrz 24, 2008 9:58 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja bym jeszcze poszła w tym kierunku. Może to jakieś guzki na tarczycy, no ale z drugiej strony usg nie wykazało... Ale badania tarczycowe warto zrobić dla pewności.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
snoopyc



Dołączył: 24 Wrz 2008
Posty: 4

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Wrz 24, 2008 10:12 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

pogadam z lekarzem, bo szczerze mowiac nie moge uwierzyc w to ze to jest wezel chlonny... jak dotykam to to sie przemieszcza, czasem jakby przeskakiwalo, chrupalo, w ksztalcie to jakby jakas kulka twarda, a przynajmniej tak to wyczuwam. z drugiej strony gardla nic takiego nie ma

----

jeszcze dodam ze badania krwi sa ok, ob jest ok, crp rowniez, czesto odczuwam bole z tej strony szyi gdzie jest to "cos", a z objawow jakie czytalem z tymi chorobami ktore sa zwiazane z tarczyca nie mam w sumie zadnych

posty połączyłam. emilka
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
anetka
Przyjaciel forum


Dołączył: 12 Kwi 2006
Posty: 1766

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 6 podziękowań w 5 postach


PostWysłany: Sro Wrz 24, 2008 10:24 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja tylko zasugerowałam a lekarzem nie jestem więc diagnozy też nie stawiam.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
snoopyc



Dołączył: 24 Wrz 2008
Posty: 4

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Wrz 24, 2008 10:37 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

nie no jasne zdaje sobie sprawe i dziekuje za rade, napisalem bo moze ktos mial cos podobnego i jest mi to w stanie wytlumaczyc bo troche sie denerwuje a jakos wydaje mi sie ze lekarze to bagatelizuja...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Dermatologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group