Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

guzek pod szczęka

Idź do strony 1, 2  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Neurologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
smutna_ja



Dołączył: 17 Lis 2007
Posty: 6

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Lis 17, 2007 5:06 pm    Temat postu: guzek pod szczęka Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Z dnia na dzien wyrósl mi guzek pod szczeka na samym srodku wielkosci orzecha laskowego. Boli tylko wtedy, kiedy go przycisne. Wezly chlonne w okolicach szyi mam w porzádku a lekarze mówia, ze nie wiedza co to moze byc. Jeden mówi, ze musze isc na biopsje - drugi, zeby poczekac bo byc moze to chlonka (jestem w trakcie kanalowego leczenia zeba, a tydzien przed pojawieniem sie tego guzka mialam wyrwanego drugiego zeba).
Dodam, ze jestem juz trzy miesiace przeziebiona i strasznie kaszle juz od ponad roku.
Pracowalam przez ten czas w warunkach, które mogly wywolac w moim organizmie rekacje alergiczna - bolalo mnie gardlo i nadal bardzo boli pomimo, ze zrezygnowalam z tej pracy.
Prosze o jakas wskazówke, bo jestem rozgoryczona i nie wiem co robic. Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad


---edit by Wind_Of_Hope---
prosze nadawac tytuly tematom bardziej sugerujace problem
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Smok



Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 6

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Lis 18, 2007 1:28 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

no sam jestem ciekaw co to moze byc,
niech sie znajdzie jakis madry do wypowiedzi.

przeswietlenie robilas? wyszlo cos? gdzie to konkretnie jest "pod szczeka na srodku"? pod broda? w srodku jamy?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
smutna_ja



Dołączył: 17 Lis 2007
Posty: 6

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Lis 18, 2007 3:17 pm    Temat postu: Dokladnie pod skóra Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dokladnie umiejscowiony pod broda - na srodku - niedaleko miejsca, w którym zgina sie brode. Guzek jest wyczuwalny pod palcami, jakby pod skóra ale generalnie nie jest widoczny od strony wewnetrznej jamy ustnej ani tez od strony zewnetrznej. Trzeba go dopiero "wymacac". Normalnie w tym samym miejscu znajomi czuja jakies male uwypuklenie , ale jest bardzo malenkie - to tak, jaby mi sie ono powiekszylo.
Robilam przeswietlenie tarczycy i pobrali mi krew na wszystkie mozliwe badania - w tym hormonalne. Wyniki bede miala w czwartek. Poniewaz powiedzialam o moim problemie temu lekarzowi "przejechal" skanerem i ten guzek jednak on nic niepowiedzial, a tylko zaproponowal biopsje, która chcial zrobic od reki w ramach tych wszystkich robionych u niego badan. W sumie za same badania krwi i USG tarczycy zaplacilam 340 zlotych, wiec wstrzymalam sie nie tylko ze wzgledu na niepewnosc, czy aby nie powinnam udac sie po porade równiez do kogos innego.
Zaintrygowala mnie reakcja owego lekarza na moje pytanie, czy to moze byc cos powaznego. Byl agresywny i nawrzeszczal na mnie, ze on wcale nie twierdzi, ze to jest rak. Dziwne bylo to, ze z moich ust nie padlo takie podejrzenie, a tylko zapytalam sie go o jakas wskazówké - wszak jestem bardzo zmartwiona i dziwie sie, ze bédác u tylu lekarzy nikt nie jest mi w stanie czegos konkretnego powiedziec.
Laryngolog doradzil mi natomiast wstrzymanie sié przed biopsjá bo byc moze to wina zaflekowanego wczesniej zeba, który nosilam az przez miesiac. Kazal mi poczekaz z tym az do calkowitego wyleczenia go.
Jestem tak zalamana tym calym zamieszaniem i niepewnosciá co robic, ze poza tym guzem pod broda jestem w stanie strasznego napiecia nerwowego i nijak nie moge sobie z tym poradzic. Do tego ta jakas dziwna flegma przy odkaszlaniu, kiedy plukam sobie gardlo plynami przepisanymi przez laryngologa.
Dziekuje za odpowiedz. To dla mnie takie wazne, kiedy widze, ze na tych forach dyskusyjnych tylu ludzi wciaz tkwi bez jakiegokolwiek odzewu.
Sad


---edit by Wind_Of_Hope---
Smutna widocznie nikt nie mial takiego przypadku jak Ty. co mamy pisac? kłamac czy co zeby Cie podniesc na duchu? nie widze takiego sensu. ludzi na forum jest mnóstwo-fakt,ale jest tez tysiace innych przypadków. Cierpliwie czekaj,byc moze znajdzie sie ktoś kto wie co Ci dolega. pzdr.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
mikmik



Dołączył: 14 Wrz 2007
Posty: 574

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


Ostrzeżeń: 2
PostWysłany: Nie Lis 18, 2007 4:17 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ja mam takie coś;] jak odchyle głowe do tyłu to na zgieciu głowy pod brodą włąsnie;] mam bardziej po prawejs tronie takie coś ale jestem przekonany ze to jakiś zrost albo chrząstka;] bo nie boli nie rośnie tylko popostu jest;]
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
smerfu



Dołączył: 15 Lip 2007
Posty: 14

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Lis 18, 2007 6:05 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja mam coś podobnego po lewej stronie pod brodą - diagnoza: powiększony węzeł chłonny, prawdopodobnie od zepsutego zęba. Zostałem wysłany na dokładne badania krwi i na tym się skończyło.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
smutna_ja



Dołączył: 17 Lis 2007
Posty: 6

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Lis 18, 2007 7:36 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mój guzek, a raczej uwypuklenie jest na samym srodku przy zgieciu miedzy szyja a podbródkiem.
Podrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Aga xs
Przyjaciel forum


Dołączył: 26 Paź 2006
Posty: 508

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: warszawa
PostWysłany: Pon Lis 19, 2007 11:39 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja tez mam taki guzek,lekarz stwierdzil powiekszenie wezla chlonnego,zrobilam badania krwi i wszysto wyszlo elegancko,w normie,ale zastanawia mnie od czego to moze byc Rolling Eyes
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
inA123



Dołączył: 20 Lis 2007
Posty: 7

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Lis 20, 2007 4:33 pm    Temat postu: :) Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam:)mam 15 lat
U mnie jeste podobnie mam dwa takie pod szczeka poza tym za uszami na głowie i plecach. Pooglądaj sie dokładniej i sprawdź czy gdzie indziej nie masz równie powiekszonych weżłłów chłonnych. Ja byłam ze swoimi u lekarza i miałąm 3 razy robione badania krwi i nic nie wyszło teraz czekam na kolejne wyniki. wiec radze ci dla swietego spokoju zebys sie nie martwiła idź do lekarza.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
smutna_ja



Dołączył: 17 Lis 2007
Posty: 6

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Lis 21, 2007 1:06 pm    Temat postu: Jakas wskazówka Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Bylam na przeswietleniu tego zaflekowanego wczesniej zeba. Okazalo sie, ze mialam zakazenie. Juz drugi lekarz - tym razem dentysta sklania sie ku opinii, ze to moze byc chlonka od tego zakazenia, które mialam. Mialam szczescie, ze lekarz ogólny przepisal mi wtedy antybiotyk.
Teraz dentysta usunal z zeba martwe tkanki po tym zakazeniu.
Nie rozumiem dlaczego poprzedni lekarz stomatolog zaflekowal mi zepsutego zeba i doprowadzil do takiej historii. No i co teraz jesli to jest chlonka? Czy ona zniknie?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
kajax



Dołączył: 21 Lis 2007
Posty: 7

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: katowice
PostWysłany: Sro Lis 21, 2007 6:52 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

mam taką podpowiedź dla Ciebie.moja koleżanka z pracy też miała taki guzek po jakimś czasie stał się większy ,aż całkiem jej spuchła broda. okazało się że to była zatkana ślinianka. stan był na tyle zaawansowany że poleżała tydzień w szpitalu i ntybiotyki silne dostała
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Neurologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group