Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Guzek na palcu

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Chirurgia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kuka170



Dołączył: 12 Mar 2010
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Mar 12, 2010 1:16 pm    Temat postu: Guzek na palcu Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Podgląd: Guzek na palcu
Witam,
Jakiś czas temu wytworzył mi się na palcu wskazującym prawej ręki dziwny guzek.
Dziś byłem u chirurga w tej sprawie i stwierdził, że jest to związane z uszkodzeniem błony maziowej spowodowane uderzaniem(trenuję karate). Następnie powiedział, że tego się nie da usunąć i musi tak zostać, ewentualnie z czasem się zmniejszy.
Raz już się spotkałem z błędną oceną lekarza specjalisty, dlatego chciałbym się dowiedzieć czy ktoś miał podobny problem lub wie czy rzeczywiście należy to zostawić w spokoju czy jednak jest możliwe usunięcie i trzeba próbować gdzie indziej?
Poniżej zamieszczam zdjęcia jak to wyglada:
[img]http://img8.imageshack.us/i/sl372592.jpg/[/img]
[img]http://img199.imageshack.us/i/sl372591.jpg/[/img]
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
carboczar



Dołączył: 29 Mar 2009
Posty: 1038

Wysłał podziekowań: 3
Otrzymał 193 podziękowań w 189 postach

Skąd: Z domu
PostWysłany: Pią Mar 12, 2010 3:24 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

kuka170
Problem jest trudny.Można spróbować żele p.zapalne,chociaż przy takich zmianach zwyrodnieniowych praktycznie nie ma leczenia farmakologicznego.Można wdrożyć fizykoterapię.Ostatecznością jest zabieg chirurgiczny.Zalecał bym raczej wizytę prywatną u chirurga.
_________________
Nie udzielam już porad na tym forum.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
kuka170



Dołączył: 12 Mar 2010
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Mar 12, 2010 4:33 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dziękuję za odpowiedźSmile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Chirurgia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group