Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Guz na mostku - zbiór tematów

Idź do strony Poprzedni  1, 2
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Onkologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Nie Maj 13, 2007 11:30 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

oj.. bądź dobrej myśli. nie można tak od razu zakładać pesymistycznej wersji. trzymam kciuki, żeby to nie było to Smile
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
karioka
Przyjaciel forum


Dołączył: 01 Kwi 2006
Posty: 843

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 4 podziękowań w 4 postach


PostWysłany: Nie Maj 13, 2007 11:31 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A tego to ja bym nie była taka pewna na szczęście. Oczywiście, trzeba iść do lekarza, ale mam nadzieję, że to nie będzie nić złego.
_________________
I'm your little butterfly... Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
marshell



Dołączył: 13 Maj 2007
Posty: 8

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Maj 13, 2007 11:32 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

jesli to jednak byloby to, sa jakiekolwiek szanse usuniecia, lub wyleczenia tego nowotworu?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Nie Maj 13, 2007 11:47 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

kurcze. różnie to bywa. mozna usunąć chirurgicznie i moe być wszystko ok. często jednak bywaja nawroty i może się odrodzić. gorzej jeśli okazaloby się, że ten guz jest objawem nowotworu rozsianego np. płuc, gruczołu krokowego czy wątrobowokomórkowego, ktory ma często przerzuty do kosci.

zastanawiało mnie tylko, czy przy nowotworze jest ból, ale właśnie wyczytałam, że jest i to zazwyczaj w okresie ich klinicznego zaawansowania :/
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
karioka
Przyjaciel forum


Dołączył: 01 Kwi 2006
Posty: 843

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 4 podziękowań w 4 postach


PostWysłany: Pon Maj 14, 2007 4:16 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A ja powiem-różnie bywa. Mój dziadek leczony był na nowotwór krtani (bolała) i został wyleczony. Później jednak okazało się, że krtań to był przerzut z płuc-te nie dawały długo żadnych objawów. Confused
_________________
I'm your little butterfly... Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
marshell



Dołączył: 13 Maj 2007
Posty: 8

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Maj 27, 2007 1:16 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

witam witam Smile okazalo sie ze ojciec mial polamany mostek Neutral najlepsze jest to ze bylo to zlamanie z przemieszczeniem i teraz jest w dalekim stadium gojenia. Nie mam pojecia jak to sie stalo. jako dowod moge przeslac przeswietlenie Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Nie Maj 27, 2007 11:50 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

nie trzeba. ale ciesze się, że to nie guz. tylko jestem w szoku, że nie czuł złamania. przecież to musiało sie jakoś stać..
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
kristophed



Dołączył: 14 Lis 2009
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Lis 14, 2009 12:11 am    Temat postu: Narośl na mostku Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam serdecznie.
Na wysokości mostka widoczna jest u mnie narośl, która podczas dotykania boli.
Miałem już badanie RTG i nic nie wykazało.
W rozpoznaniu mam podane ZMIANA GUZOPODOBNA OKOLICY KĄTA ŻEBROWEGO.
Jakie badania przydałyby mi się?


Temat przenosze w odpowiednie miejsce
mala_mi
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
carboczar



Dołączył: 29 Mar 2009
Posty: 1038

Wysłał podziekowań: 3
Otrzymał 193 podziękowań w 189 postach

Skąd: Z domu
PostWysłany: Sob Lis 14, 2009 8:55 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

kristophed

Badanie rtg w takim przypadku nie wykryje zmiany,wskazane jest wykonanie: usg ,lub TK lub też biopsja.
_________________
Nie udzielam już porad na tym forum.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Onkologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group