Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Guz na mostku - zbiór tematów

Idź do strony 1, 2  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Onkologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Tomm
Gość









PostWysłany: Wto Lut 07, 2006 12:32 am    Temat postu: Guz na mostku - zbiór tematów Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Pisze w sumie jakies 20 min po tym jak zaobserowalem u siebie na klatce piersiowej jakis guz. Dokladnie po srodku - w gornej czesci klatki piersiowej (na mostku) mam "cos" wyglada mi to na jakis guz, czy to moze byc rak ? Nie boli mnie ani nic ale czuje ze to cos miekkiego. U mnie w rodzinie nigdy nikt nie mial raka....wiec sam nie wiem.
Gdzie mam sie zgloscic zeby wykonac jakies badania ? Do lekarza rodzinnego czy do jakiegos specjalisty ?
Nie wiem co mam dalej z tym zrobic......

Tytuł tematu zmieniłam na bardziej sugerujacy problem
Mala_mi
Powrót do góry
Paweł
Przyjaciel forum


Dołączył: 07 Lis 2005
Posty: 1544

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach

Skąd: Tychy
PostWysłany: Wto Lut 07, 2006 11:59 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Spokojnie, raka stwierdza sie nie od tak odrazu, potrzeba specialstycznych badań.

Na poczatek jak pujdziesz do lekarza rodzinnego wystarczy Wink Zobaczysz co on powie na to wszystko Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
marshell



Dołączył: 13 Maj 2007
Posty: 8

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Maj 13, 2007 3:45 pm    Temat postu: Guz na mostku Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam
Moj ojciec ma nastepujacy problem: ostatnimi czasy zauwazyl u siebie dosc duzego guza (narośl?) na mostku (jest widoczne). Dotykanie tego sprawia ból, czasem boli samo z siebie. Co to moze byc? Boje sie najgorszego. Prosze o szybka odpowiedz


Temat przenosze w odpowiednie miejsce
mala_mi
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Nie Maj 13, 2007 6:27 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ja wysłałabym ojca na biopsję chirurgiczną mostka. czy miał kiedyś uzuwanego jakiegos guza?
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
marshell



Dołączył: 13 Maj 2007
Posty: 8

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Maj 13, 2007 10:41 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

nie miał nic usuwanego wczesniej.
ten guzek wystepowal u niego juz wczesniej, ale w ciagu paru dni zaczal szybko rosnac i teraz jest dobrze widoczny bez dotykania.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Nie Maj 13, 2007 11:08 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

no to ja wybrałabym się jak najszybciej do lekarza. oby to nie był nowotwór..
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
marshell



Dołączył: 13 Maj 2007
Posty: 8

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Maj 13, 2007 11:09 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

jest mozliwe zeby nowtwor rozwinal sie w ciagu paru dni do takich rozmiarow? wczesniej owszem byl, ale nie az tak widoczny
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
karioka
Przyjaciel forum


Dołączył: 01 Kwi 2006
Posty: 843

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 4 podziękowań w 4 postach


PostWysłany: Nie Maj 13, 2007 11:24 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Szczerze mówiąc nie wydaje mi się... Confused Ale mogę się mylić...
_________________
I'm your little butterfly... Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Nie Maj 13, 2007 11:27 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

szczerze mówiąc sama nie wiem. nie miałam za duzo do czynienia z nowotworami i nie potrafie powiedzieć, jak szybko się rozwijają. w kazdym razie ja bym dłużej nie zwlekała.
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
marshell



Dołączył: 13 Maj 2007
Posty: 8

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Maj 13, 2007 11:28 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

nie bedziemy zwlekac, jutro zaprowadze tate do lekarza (sam nie chce isc, bo boi sie "wyroku"). Po lekturze w internecie jestem w 90% pewien ze to nowotwor, zapewne zlosliwy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Onkologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group