Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Guz na lewym płacie tarczycy

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Neurologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
andi2005



Dołączył: 12 Kwi 2008
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Kwi 12, 2008 1:18 pm    Temat postu: Guz na lewym płacie tarczycy Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam
Proszę o odpowiedź. Mam guzka lewego płata tarczycy wielkości około 5 cm. Zrobiłem badanie TSH i wyszło prawidłowe (1,9Cool. Zrobiłem biopsję guza i wyszło "treść koloidowa i prawidłowe tyreocyty.Obraz cytologiczny odpowiada guzkowi koloidowemu"- a więc nie rakowy. Zrobiłem RTG klatki piersiowej i światło tchawicy przemieszczone jest w stronę prawą .Byłem u endokrynologa i powiedział że trzeba operować. Mam pytanie które zapomniałem zadać czy podczas operacji usuwają tylko ten guzek czy całą tarczycę, czy do końca życia będę musiał brać hormony?. Proszę bardzo o odpowiedź z góry dziękuję
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Sob Kwi 12, 2008 1:47 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

nie znam się za bardzo, ale wydaje mi się, że to, czy usuną cały płat czy nie zależy od przebiegu operacji. pewnie pierwotnie nie mają zamiaru usuwać całości, ale może się tak zdarzyć. a co do hormonów, to CHYBA w zależności, ile wytną. zwykle jednak się podaje hormony (podobno bez hormonów tarczyca może zacząć odrastać z takimi samymi zmianami, guzkami). ale nie jestem pewna, czy tak rzeczywiście jest. może jeszcze ktoś się wypowie Wink
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Zibi
Przyjaciel forum


Dołączył: 14 Cze 2007
Posty: 1380

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 8 podziękowań w 8 postach

Skąd: Poznań
PostWysłany: Sob Kwi 12, 2008 10:51 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Hmmm. Zależy co to może być. Często pojawiają się guzki głosowe, które sa niegroźne ale to wszystko zależy do tego co tam siedzi, od operacji i zdania lekarza.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Neurologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group