Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Guz na głowie

Idź do strony 1, 2  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
goan123



Dołączył: 15 Paź 2006
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Paź 15, 2006 2:05 pm    Temat postu: Guz na głowie Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam

Mam 25 lat, kilka miesięcy temu pojawił mi sie na głowie, w okolicach skroni niewielki guzek, pomyślałem że pewnie się uderzyłem i że pewnie zejdzie. Za bardzo zbagatelizowałem sprawę i nie byłem jeszcze u lekarza. Niestety tak się nie stało, a co więcej guz ten rośnie i obecnie jest ok 3x większy niż na początku. Słyszałem kiedyś że usunięcie prawdopodobnie wymaga małego zabiegu chirurgicznego. Martwię się nieco czy z tego nie może wyjść coś paskudnego. Czy ktoś z szanownych forumowiczow zetknął się może z podobnym problemem?

Pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
pituszka
Przyjaciel forum/Specjalista położnik


Dołączył: 18 Wrz 2006
Posty: 3256

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 8 podziękowań w 8 postach

Skąd: Kalisz
PostWysłany: Nie Paź 15, 2006 4:03 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

moim zdaniem powinienes sie przejsc z tym do lekarza... moja mama ma podobny problem, lekarz stwierdzil ze to jest tłuszczak, to nic groznego wiec nie bedzie tego operowal:)
wiec zglos sie do lekarza on na pewno cos poradzi:) a jezeli to cos powazniejszego? nie powinienes tego bagatelizowac Smile trzymam kciuki i pozdrawiam:)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
111mati111



Dołączył: 20 Paź 2007
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Paź 20, 2007 9:16 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

siemka ja też mam guza na gości potylicznej po prawej stronie niedaleko ucha mam go gdzieś 1 rok ten guz jest bezbolesny jest nieruchomy.jestem pewien ze sie nigdzie nie uderzyłem. :( niedawno zauważyłem drugiego guza ten guz jest na szyi z tyłu, 1 cm od czaszki jest mniejszy od tego pierwszego. Doracie mi co mam zrobić. :?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
mikmik



Dołączył: 14 Wrz 2007
Posty: 574

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


Ostrzeżeń: 2
PostWysłany: Sob Paź 20, 2007 10:14 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

najlepiej iść do lekarza a nie zastanaiwac sie;]
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
exullt
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2007
Posty: 759

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Paź 21, 2007 11:13 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jak najszybciej udaj sie do lekarza i najlepiej zrob tomograf wtedy bedzie wszystko jasne.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
mikmik



Dołączył: 14 Wrz 2007
Posty: 574

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


Ostrzeżeń: 2
PostWysłany: Nie Paź 21, 2007 2:41 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

moim zdaniem to śa węzły chłonne;) ale to chirurg oceni
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Nie Paź 21, 2007 3:33 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

tak, to mogą być powiększone węzły, ale może to być niebezpieczne, bo po pierwsze trwa już rok a po drugie są niebolesne i nieruchome (przy etiologii zapalnej zwykle są bolesne i dają się przesuwać). tak więc mogą wskazywać na chorobę rozrostową (nawet chłoniaka) ale też może to być zwykły tłuszczak. mimo wszystko z wizytą u lekarza bym nie zwlekała.
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
111mati111



Dołączył: 20 Paź 2007
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Paź 21, 2007 9:59 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

dzięki za poradę :) tata mi mówił ze muszę iść z tym do lekarza :o

morze jak jeżdżę na skuterze bez kasku i bez czapki to od tego :?


----edited by emilka----
posty zostały połączone. jak chcesz coś dodać, używaj opcji "zmień"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Zibi
Przyjaciel forum


Dołączył: 14 Cze 2007
Posty: 1380

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 8 podziękowań w 8 postach

Skąd: Poznań
PostWysłany: Nie Paź 21, 2007 11:46 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Miałes wypadek? Bo od chodzenia po dworze bez czapki to guzy nie wyskakują.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
mikmik



Dołączył: 14 Wrz 2007
Posty: 574

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


Ostrzeżeń: 2
PostWysłany: Pon Paź 22, 2007 4:38 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

gonzi tu sie troche mylisz;]
bo moga wyskoczyć;] zapalenie węzłów chłonnych za uszami;] i jak znalazł zostaje taki jakby guz;]
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group