Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Gumy do żucia jako 'ratunek'

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Zdrowie psychiczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Darianna



Dołączył: 21 Sty 2009
Posty: 6

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Sty 22, 2009 4:20 pm    Temat postu: Gumy do żucia jako 'ratunek' Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mam nerwicę lękową i ciągle mnie mdli, a często się to zdarza, bo chodzę do szkoły i muszę siedzieć przez 45 minut na lekcji... Wtedy też napadają mnie największe mdłości i pomagają mi trochę (psychicznie...) gumy do żucia, taki typu Orbit lub Tik-Taki. Ale gumy znowu mają aspartam, który jest niezdrowy... Co mogłam bym sobie żuć, czy coś, co by pomagało tak jak gumy miętowe? Lekarka kiedyś mi poradziła Manti, ale ono ma taki smak i konsystencję, że jest mi po nim gorzej...
Heh...
Help?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Czw Sty 22, 2009 6:02 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

może podjadaj pestki dyni lub słonecznika?
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
babcia



Dołączył: 05 Sty 2009
Posty: 523

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 2 podziękowań w 2 postach


PostWysłany: Czw Sty 22, 2009 6:51 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Na nudności dobry jest imbir. Możesz kupić sobie korzeń imbiru, pokroić w domu na plasterki i żuć/ssać podczas lekcji.
Ale mnie zastanawia, skoro masz zdiagnozowana chorobę, to lekarz nie mógł Ci przepisać jakichś leków? Leczysz sie na to w ogóle?

Dodano po 2 minutach:

aha, imbir ma tez działanie przeciwwymiotne, więc może to też Cię uspokoi trochę i nie będziesz myślała o wymiotowaniu.
No a tak poza tym - to bardzo zdrowa roślinka! Smile
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Darianna



Dołączył: 21 Sty 2009
Posty: 6

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Sty 22, 2009 7:18 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja chodziłam do psychologa i mi trochę pomógł. Mam takie swoje zasady działania, ale jednak ta myśl o tych nudnościach jest... W sumie wytrzymuję z tym jakoś, ale jest to męczące...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
lidia81



Dołączył: 22 Sty 2009
Posty: 27

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 2 podziękowań w 2 postach


PostWysłany: Pią Lut 06, 2009 4:58 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Imbir nie wiedziałam -skorzystam z tej podpowiedzi
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Zdrowie psychiczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group