Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

gumki czy tabletki??

Idź do strony 1, 2  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Antykoncepcja hormonalna i chemiczna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
zainteresowana



Dołączył: 13 Lip 2007
Posty: 11

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Gru 27, 2007 11:25 pm    Temat postu: gumki czy tabletki?? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

witam
współżyje z chłopakiem od roku i naszym zabezpieczeniem są gumki "durex" i w ciągu tego czasu zdażyły nam sie trzy wpadki gdyż pękły nam gumki. Zażywałam wtedy tabletki 72h i wszystko jest ok. Ale po trzeciej wpadce zastanawiamy sie czy lepiej nie zacząć brać tabletek anty, bo nie wiem czy bedą jakieś konsenkwencje gdybym musiała wziąć kolejną tabletke 72h?? Więc moim pytaniem jest do Was: czy coś sie dzieje niedobrego po kilku tabletkach 72h?? czy tabletki anty bedą bezpieczniejsze i jakie są wogóle bo nigdy nie miałam z nimi styczności...???
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Czw Gru 27, 2007 11:37 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ja bym się w takiej sytuacji zdecydowała na tabletki.
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
zainteresowana



Dołączył: 13 Lip 2007
Posty: 11

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Gru 27, 2007 11:51 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ale co do tabletek mam pewne zaztrzeżenia gdyż naczytałam sie że nie można mieć dzieci, wypadają włosy, się tyje, nierególarny okres itp.... co o tym sądzisz??
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
anetka
Przyjaciel forum


Dołączył: 12 Kwi 2006
Posty: 1766

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 6 podziękowań w 5 postach


PostWysłany: Pią Gru 28, 2007 12:01 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wiekszośc kobiet bierze tabletki jako antykoncepcja a maja dzieci wiec to bzdury. Jesli chodzi o inne dolegliwości to zły dobór tabletek może powodowac np tycie czy bóle glowy. Ale po zmodyfikowaniu leku dolegliwości mijają. Lepiej regularnie brać anty niż brac co chwilę tabletki po!! Ile masz lat??
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
pituszka
Przyjaciel forum/Specjalista położnik


Dołączył: 18 Wrz 2006
Posty: 3256

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 8 podziękowań w 8 postach

Skąd: Kalisz
PostWysłany: Pią Gru 28, 2007 1:12 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

anetka napisał:
Wiekszośc kobiet bierze tabletki jako antykoncepcja a maja dzieci wiec to bzdury.


ale zdarzaja sie tez takie sytuacje gdzie kobieta po tabletkach ma problemy z zajsciem w ciaze lub wogole nie moze zajsc ale sa rozne organizmy wiec z tym tez jest ronie, w koncu to ingerencja w organizm ale lepiej sie zastanowic nad tabletkami niz brac co jakis czas tabletki "po" tylko tzeba znac wszystkie za i przeciw no i stosowac sie do zasad Smile
mozesz poczytac na ten temat tutaj
http://www.biomedical.pl/forum/1-vt2305.html?postdays=0&postorder=asc&start=0
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Pią Gru 28, 2007 1:16 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

jednak mimo wszystko lepiej jest stosować regularną antykoncepcję hormonalną (dobrze dobraną) niż często tabletki "po", które są bombami hormonalnymi i stanowią TYLKO antykoncepcję awaryjną, w wyjątkowych przypadkach.
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Yalissea
Przyjaciel forum


Dołączył: 26 Cze 2006
Posty: 1395

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Gru 28, 2007 10:39 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Cytat:
chodzi o inne dolegliwości to zły dobór tabletek może powodowac np tycie czy bóle glowy.



pewnie, że tak. ja na Twoim miejscu bym się zdecydowała na tabsy...
ale dlaczego dopiero teraz się interesujesz tabletkami anty jak już wziełąś 3 "72 po" ?? ehhhh
ginekolog Ci nie proponował?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
pinezka
Gość









PostWysłany: Pią Gru 28, 2007 6:10 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

a ja bym chyba mimo wszystko wybrala gumki..lub poprostu nie kochala sie w dni plodne. Wiem ze jest ciezko..Ale ja poprostu bym nie trula swego organizmu tabletkami anty Confused poprostu tak mam. A swoja droga to mam pytanie do Ciebie zainteresowana (takie osobiste-wiec nie musisz odpowiadasz jak nie chcesz) : Mieszkasz ze swoim facetem juz czy osobno zyjecie Question
Powrót do góry
nastja
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Cze 2007
Posty: 965

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 10 podziękowań w 10 postach

Skąd: lubelskie
PostWysłany: Pią Gru 28, 2007 6:29 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Moja rada jest taka: jeżeli zdecydowaliście się na współżycie i jeżeli nie wytrzymujecie bez sexu w dni płodne to zażywaj tabletki antykoncepcyjne. Tabletki "po" są tabletkami jak wyżej już tutaj powiedziano "awaryjnymi", tak więc po samej nazwie widac, że zawierają dośc hormonów aby zaburzyc gospodarkę hormonalną organizmu. Nie lepiej stosowac regularnie tabletki?
ps. Ja osobiście nie stosuje tabletek, ale słyszałam dużo wypowiedzi innych kobiet, które tak właśnie sądzą, stąd moja rada.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
zainteresowana



Dołączył: 13 Lip 2007
Posty: 11

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Gru 28, 2007 6:37 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

nie mieszkam z chłpakiem tylko sie spotykamy i to tylko w weekendy gdyż mamy dużą odległość od siebie. Kiedy szłam do lekarza żeby mi wypisał recepte za każdym razem był inny i żaden nie proponował mi tabletek. A poza tym myślałam że nie ma sensu sie truć tabsami gdyż w miesiącu kochamy sie góra 4 razy... ale w ciągu roku były aż trzy wpadki....
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Antykoncepcja hormonalna i chemiczna Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group