Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Gula w gardle

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Gastrologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Mezmerize



Dołączył: 13 Sty 2010
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Sty 13, 2010 4:46 am    Temat postu: Gula w gardle Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam. Biore Ortanol Plus (Omeprazol) od 2 lat. Niestety w moim przypadku, powstrzymuje tylko wymioty, inne objawy (jak kwasne odbijanie, cofanie sie pokarmu, gula w gardle i ciagla chrypka dalej wystepuja). Wraz z tymi objawami pojawiła się gula w gardle, która nie pozwala mi normalnie przełykać pokarmu - tabletka od bólu głowy czy jakiekolwiek jedzenie to nie lada wyzwanie - cofa mi się nawet woda...Najdziwniejsze jest to, ze w gastroskopii i RTG z kontrastem nic szczegolnego nie wyszlo, jedynie pogrubione sciany zoladka. Lekarz uznal ze taka moja uroda, no i mecze sie dalej Sad Niektorzy lekarze wmawiają mi nerwice, że to globus histericus. Jednak jestem pewna, że ta gula tam jest, gdzies na wysokosci krtani, kiedy przyciskam w tym miejscu, czuje ja bardzo dokladnie. Pisze w tym temacie poniewaz zdarzaja mi sie kwasne wymioty, wtedy ta gula jest wieksza i praktycznie nie moge jesc. Czesto powoduje u mnie rowniez odruchy wymiotne.Bardzo prosze o porade, co moge zrobic w tej sytuacji, jakie badania moge wykonac, od czego w ogole zaczac? Bede bardzo wdzieczna za odpowiedzi. Pozdrawiam.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Sro Sty 13, 2010 2:52 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mezmerize
czy miałaś badaną tarczyce? zrób morfologię , z ob i badanie TSH.
poproś też o skierowanie na USG tarczycy.

moim zdaniem łatwo możesz się przekonać czy to nie nerwica. niech lekarz przepisze Ci leki uspokajające. jeśli uczucie guli się zmniejszy lub ona zniknie to jednak to nerwica. jeśli nie- trzeba szukać dalej.

czy byłaś konsultowana przez innych lekarzy?
np laryngologa? endokrynologa?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Mezmerize



Dołączył: 13 Sty 2010
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Sty 13, 2010 5:37 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

U laryngologa jestem czesto, poniewaz w tamtym roku mialam zapalenie oskrzeli i zaczely sie objawy ze strony zatok (splywajaca ropna wydzielina, bole glowy, Haemofilius infuenzae w wymazie z nosa). Stwierdzil ze to globus histericus, czyli gula z nerwow. W morfologii z miesiac temu wyszla mi obnizona hemoglobina, OB - 16 (zauwazylam ze z kazdym badaniem krwi, ob wzrasta, wczesniej wynosilo 10, jeszcze wczesniej 8 ). Probowalam juz tabletek uspokajajacych, bez rezultatu. Nie mialam badanej tarczycy, ale tez mi to przyszlo do glowy i mysle ze w nastepnym tygodniu wybiore sie do lekarza po skierowanie. Bardzo dziekuje za odpowiedz. Pozdrawiam Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Czw Sty 14, 2010 1:43 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

no to koniecznie zbadaj tarczycę. skoro uspokajające nie podziałały to widocznie to nie nerwica Smile
co do ob- to zmienia ono swoją wartość w zależności od cyklu- nie powinno robić się go przed, po i w trakcie okresu- wtedy jest wyższe.
poza tym lepszym wyznacznikiem OBECNEGO stanu zapalnego jest CRP. ob szybko rośnie i wolno opada- podnieść go może dosłownie wszystko;)
także dobrze by było gdybyś zamiast ob, lub dodatkowo oprócz niego, zrobiła CRP Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
muzyczna



Dołączył: 27 Lis 2013
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Lis 27, 2013 2:41 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Hej! jak wyniki? jak postępy w leczeniu?
mam podobną dolegliwość. Gula uciska w gardle, czasem nie da sie oddychać, brzuch wielki jak balon, cały czas sie odbija. Niby refluks, ale DR endykronolog mówi, że tylko okołorefluksowe objawy. Odbijanie puste - bez zwracania treści, bez zgagi, nic nie pali w gardle. Gastroskopia, kolonoskopia - nic nie wykazały. Laryngolog mówi, ze za przełykiem jest coś, ale gastroskopia tego nie wykryła.
Controloc, Ranloc, Anestoloc, Gastrotuus i jeszcze jakas Emmenea - nic nie pomaga.
Żadne lekarz nie potrafi pomóc. tragedia.

Może ktoś zna jakieś rozwiązanie? podpowiedź?

ps. morfologia w normie. na woreczku zółciowym polip nieduzy, nie powinno mieć wpływu podobno.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Gastrologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group