Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Grzybica?

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Dermatologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Janusz.M



Dołączył: 26 Sty 2008
Posty: 4

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Sty 26, 2008 1:01 pm    Temat postu: Grzybica? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam

Ostatnio zmieniony przez Janusz.M dnia Czw Kwi 09, 2009 5:30 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Managuador



Dołączył: 22 Sty 2008
Posty: 21

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Sty 26, 2008 1:20 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Radze isc do lekarza ;/

To nie jest wedlug mnie grzybica Smile kiedys tez mialam cos takiego bo troche nieostroznie obcinalam paznokiec u nogi i ukulam sie dosc dotkliwie... po paru dniach pojawila sie opuchlizna i tez leciala z tego ropa ale rywanol i ciepla woda pomogly Smile

Wydaje mi sie ze u ciebie to juz chyba troszke jest na tym palcu Mad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
pituszka
Przyjaciel forum/Specjalista położnik


Dołączył: 18 Wrz 2006
Posty: 3256

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 8 podziękowań w 8 postach

Skąd: Kalisz
PostWysłany: Sob Sty 26, 2008 7:42 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

moim zdaniem to jest tzw. wrastajacy paznokiec... tez tak mialam, u mnie jest to uwarunkowane genetycznie bo cala moja rodzina ma - krzywa plytke paznokcia, widze ze u ciebie jest juz troche zaniedbane bo pojawilo sie tzw. dzikie cialo - to ten czerwony bolacy babel, wygladakacy jak kawalek golego ciala... ja sobie sama z tym poradzilam , walczylam dlugo, moja siostra juz nie dala rady i miala to usowane pod narkoza u chirurga wiec podejzewam ze u ciebie tez bedzie najlepiej jak zglosisz sie do lekarza...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
trinitrotoluen
Przyjaciel forum


Dołączył: 04 Gru 2007
Posty: 135

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Sty 26, 2008 8:03 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jak jest rana taka i ropieje, to jest to jak Managuador powiedziała po złym obcięciu paznokcia (zanokcica to się zowie), do lekarza z tym trzeba iść a do tego czasu (np. dzisiaj na noc i przez niedzielę) można przemywać kilka razy dziennie wodą utlenioną i dobrze by było odkażającym płynem np. skinmanem.

Przemywać w ten sposób, że mocno odchylamy wałek skórny obok paznokcia (ma mocno boleć) i tak spłukać to wodą utlenioną, trochę odkażającego płynu na gazę nałożyć i tym gazikiem odchylić skórę tak żeby się to środkiem obsmarowało (też mocno odchylić, żeby bardzo bolało, do oporu).

Potem detreomycyny (chyba na receptę :/ ale czasem się uda bez kupić) nałożyć, opatrunek i heja, niech się goi.

Ja tak robiłem ale nie miałem aż tak brzydkiej rany (bez zabiegu chirurgicznego się obyło).
_________________
Fide, sed cui, vide!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Zibi
Przyjaciel forum


Dołączył: 14 Cze 2007
Posty: 1380

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 8 podziękowań w 8 postach

Skąd: Poznań
PostWysłany: Sob Sty 26, 2008 8:24 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ehe. Wg mnie to zle obcinanie paznokci Embarassed O co biega. Duzy palec nalezy obicnac prosto tj paznokiec pownien byc po obcieciu prosty. Owalne obcinanie powoduje wzrost paznokcia w bok a co idzie wbija sie on pod skore. Tez to mialem i starsznie bolalo...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
pituszka
Przyjaciel forum/Specjalista położnik


Dołączył: 18 Wrz 2006
Posty: 3256

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 8 podziękowań w 8 postach

Skąd: Kalisz
PostWysłany: Sob Sty 26, 2008 9:30 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

tak to tez wina zlego obcinania paznokcia ale u mnie to bylo genetyczne, to znaczy jest nadal ale staram sie dbac o to i nie dopuszczac do takiego stanu bo potem to wyleczyc samemu to masakra Confused
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
caroline888



Dołączył: 27 Sty 2008
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Sty 27, 2008 3:56 pm    Temat postu: Re: Grzybica? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ja borykam się z tym problemem od półtora roku.Rok temu miałam nawet zrywany paznokieć i taką otwartą ranę mam już dobre kilka mies.a od pewnego czasu mi ropieje,byłam u lekarza,on to oczyścił no i był spokój przez jakieś 2 mies.teraz jest od początku,a do tego rwie mnie ból,lekarze mówią że tylko usunięcie płytki paznokciowej,ale ja nie chcę,może sama wygram...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Dermatologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group