Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

grzybica pochwy, odstawienie antykoncepcji a miesiączka?

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Dolegliwości intymne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
madea000



Dołączył: 20 Kwi 2007
Posty: 5

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Kwi 20, 2007 10:46 pm    Temat postu: grzybica pochwy, odstawienie antykoncepcji a miesiączka? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam, mam pytanie. Przez jakis rok bralam tabletki antykoncepcyjne, ktore dodatkowo mialy uregulowac mi cykle (zawsze sie bardzo wydluzaly) i zapobiec bolom przedmiesiaczkowym - Diane 35. Kuracja skonczyla sie i udalam sie do ginekologa. Wspolzyje, wiec lekarz wypisal mi recepte na inne tabletki, z mniejsza dawka hormonow. Ale nie w tym rzecz. Mialam czekac na miesiaczke aby zaczac nowe tabletki. Czekam, czekam, a cykl znow sie wydluza. Od pierwszego dnia cyklu minelo juz prawie 40 dni. W czasie kiedy nie bralam tabletek antykoncepcyjnych, wspolzylam z moim chlopakiem 3 razy. Uzywalismy prezerwatywy, dodatkowo ani razu nie doszlo do wytrysku we mnie. Jakby tego bylo malo, jakies 3 dni temu zauwazylam u siebie typowe objawy grzybicy pochwy. Jestem w trakcie leczenia, a miesiaczki jak nie bylo, tak nie ma... Nie wiem dlaczego? Moze to byc spowodowane grzybica? A moze odstawieniem Diane? Moge byc w ciazy? Nie mam razcej objawow. Zanim zauwazylam u siebie grzybice, mialam objawy zblizajacej sie miesiaczki - pogorszenie stanu cery, bole brzucha, nasilony apetyt. Teraz to wszystko jest dalej. Nie bola mnie piersi, nie mam nudnosci, wiec chyba nie jestem w ciazy? prosze o odpowiedz, bo bardzo mnie to denerwuje...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Pią Kwi 20, 2007 11:52 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

a jak byłaś u lekarza po leki na grzybice, to mówiłaś o tym, że Ci sie tak miesiączka spóźnia? i czym to może być spowodowane?

owszem, grzybica czasami opóźnia miesiączkę. ale może być to też spowodowane tabletkami. w ogóle po przerwaniu brania diane (czy jakichkolwiek tabletek anty) trzeba bardzo uważać przy współżyciu, ale myslę, ze Ty nie masz powodu do niepokoju. na Twoim miejscu zrobiłabym test. moze mniej sie bedziesz denerwowac Smile[/img]
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
madea000



Dołączył: 20 Kwi 2007
Posty: 5

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Kwi 21, 2007 7:18 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nie mowilam, bo wtedy jeszcze sie nie denerwowalam... Jak nie bralam tabletek, to moj cykl zawsze trwal okolo 35 dni. Dzis mija 4 dzien, wiec biorac pod uwage, ze przestalam brac tabletki i jestem jakby "jak dawniej", to miesiaczka spoznia mi sie dopiero 5 dni...

Wiem, ze w sumie nie powinnam sie martwic, bo 2 z tych 3 razow byly niemal ostatniego dnia miesiaczki, ale jak sie spoznia okres, to mysl o ciazy zawsze gdzies kolacze sie po glowie... Jestesmy z chlopakiem pewni, ze wytrysk nastapil poza mnie ale ech

Najlepiej jest zrobic test, bo po co sie denerwowac skoro mozna wiedziec od razu? Jednak jakos sie boje, bo co bedzie jesli okaze sie, ze jednak jestem w ciazy?:/

Aha i jeszcze jedno. Napisalas ze po odstawieniu trzeba bardzo uwazac. Wlasciwie dlaczego? Przeciez czesto slyszy sie, ze po odstawieniu antykoncepcji starania o dziecko moga trwac nawet rok... Myslalam, ze wlasnie trudno jest na poczatku zajsc w ciazke jesli bralo sie cos takiego jak diane...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Nie Kwi 22, 2007 3:02 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

w pierwszym cyklu po odstawieniu tabletek jest wieksza szansa na ciaze i moze się pojawić ciąża mnoga. wynika to z tego ze jajniki ktore nie pracowaly, chca "nadrobic" i produkuja wiecej jajeczek niz powinny a co za tym idzie latwiej o blizniaki, trojaczki i inne "raczki".

lekarze zalecaja jednak zrobić przerwę 2-3 miesiące od odstawienia w seksie jeżeli się ktoś stara o dziecko, ale jedynie po to, żeby mieć pewnosć, że dziecko bedzie zdrowe.

ps. a co do testu.. ja miałam dwa dni temu taka sytuacje. okres mi sie spóźniał już 9 dni, myślałam tylko o ciązy i jeszcze miałam nabrzmiałe sutki i bolesność piersi (a wypadałoby na 6 tydzien) i w końcu kupiłam test i okazał się nagatywny. nastepnego dnia dostałam miesiączki Wink tylko u mnie było to spowodowane najprawdopodobniej antybiotykiem, choroba i niedokrwistością. ale naprawde polecam test. od razu po stresie. lepiej wiedzieć niż trwać w niepewności.
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
madea000



Dołączył: 20 Kwi 2007
Posty: 5

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Kwi 23, 2007 4:01 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dzięki za rady;) Wczoraj sie przemogłam i wybrałam się do apteki po test. Wynik był negatywny:) Przynajmniej mam stres z głowy:)

Jednak miesiączki ani widu ani słychu... Nie wiem czym to może by spowodowane... Grzybica już wyleczona, a oznaki nadchodzącej miesiączki zniknęły. Poczekam jeszcze do końca tygodnia i jeśli okres się pojawi, wybiorę się do ginekologa.

A co do ciąż mnogich, to jeśli kiedyś bedę chciała urodzic, to bliźniaki bardzo chętnie:) Dwójka dzieci za jednym zamachem, mniej bólu, jeden poród... Czego chciec więcej?Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Dolegliwości intymne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group