Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Grzybica paznokcia

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Dermatologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ewelina1324



Dołączył: 08 Wrz 2009
Posty: 12

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Lis 29, 2009 5:18 pm    Temat postu: Grzybica paznokcia Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nie wiem jak powinien wyglądać paznokieć palucha nogi podczas leczenia grzybicy?Badania mikologicznego nie miałam przeprowadzanego, a teraz nie wiem czy ma sens jeszcze wykonywać takie badanie? U lekarza byłam prawie 3 tygodnie temu na kontrolnej wizycie i lekarz oglądając paznokieć stwierdził,że to jest grzybica. Wtedy przepisał leki na kolejne 2 miesiące. Zastanawiam się czy tak powinien wyglądać paznokieć po prawie 3 miesiącach smarowania żelami przeciwgrzybiczymi i 1,5miesiąca spożywania leków doustnych(Erfin). Pomijam już fakt skutków ubocznych typu bólu brzucha i żołądka bo on nie zawsze mi towarzyszy oraz wiem, że leczenie jest długotrwałe(tabletki codziennie biorę od 6tyg). Gorsze dla mnie jest to, że ja nie tylko nie widzę poprawy(może to normalne, kiedy leczenie ma trwać tak długo), ale zaczyna mnie niepokoić wygląd tego paznokcia . Jest on coraz brzydszy, palec czerwienieje i często mnie bardzo boli, czego wcześniej nie odczuwałam w tym stopniu, gdyż nie tylko palec mnie boli,ale czasem nawet cała stopa. Nigdy wcześniej nie miałam żadnej grzybicy i może jest to wynik leczenia i tak powinno być?Chociaż zawsze wydawało mi się, że jeśli leczę się to powinien stan zdrowia się poprawiać, ale może się nie znam i w przypadku grzybicy najpierw musi pojawić się stan przejściowy, stan paznokcia musi się pogorszyć, aby potem było lepiej?Jeśli tak wygląda leczenie to przynajmniej nie będę musiała ponownie biegać do lekarza i niepotrzebnie zawracać głowę jemu i sama też sobie zaoszczędzę czas?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Nie Lis 29, 2009 10:14 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

albo idź do lekarza jeszcze raz albo zmień go.
możliwe że lekarz "nie trafił" z lekami czyli... leki bierzesz niepotrzebnie bo na paznokieć Ci nie pomogą.
po 6 tygodniach powinna być poprawa a nie pogorszenie stanu.
leć do lekarza.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
ewelina1324



Dołączył: 08 Wrz 2009
Posty: 12

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Lis 29, 2009 11:02 pm    Temat postu: Grzybica paznokcia Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dziękuję,
Chyba faktycznie nie ma czekać, ale jeszcze raz będę musiała pójść do lekarza, bo tabletki przeciwgrzybicze na pewno nie tylko, że do najtańszych nie należą to jeszcze co gorsze mają skutki uboczne.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
ewelina1324



Dołączył: 08 Wrz 2009
Posty: 12

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Mar 12, 2010 8:25 pm    Temat postu: jak długo leczy się grzybicę paznokcia Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Leczę grzybicę paznokcia nogi już 7 miesięcy. Zastanawiam się, kiedy wrócę do zdrowia?Nigdy nie byłam tak długo chora. Nie cierpię na inne choroby, a stan się bardzo powoli zmienia. Sama już nie wiem czy na korzyść?Cały czas czuję ból palca, a paznokieć po bokach się zrobił się szary. Może powinnam się już pogodzić,że tak ma już być i koniec? Ale dermatolog coś wspomniał, że następnym razem być może zmieni lakier przeciwgrzybiczy oraz ponownie wprowadzi kurację tabletkami doustnymi. Czytałam, że jest to uciążliwa i długotrwała choroba, ale nie sądziłam, że pomimo leczenia nie widzę żadnych efektów. Najgorsze jest to,że jestem jeszcze młodą osobą i chcę latem chodzić w sandałach. Czy są jakieś plastry, które mogę naklejać, bo niestety ludzie z obrzydzeniem patrzą na taki paznokieć?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
granat2



Dołączył: 23 Paź 2010
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Lis 29, 2010 11:21 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Sprubój moczyć palec przez kilka dni, jak najczęściej w ciągu dnia w wodzie utlenionej, znajoma tak robiła i przeszło, jedyna rzecz która jej pomogła wcześniej męczyła się dwa lata i pomyśleć głupia woda utleniona
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Dermatologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group