Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Grzybica/Infekcja penisa - zbiorczy

Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Dolegliwości intymne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kamilexxx15



Dołączył: 27 Lut 2010
Posty: 5

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Lut 28, 2010 7:40 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wystarczy wizyta u lekarza pierwszego kontaktu czy tam rodzinnego?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nowicjuszka
Supermoderator


Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 4181

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 179 podziękowań w 178 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Nie Lut 28, 2010 7:41 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Tak. Ale może Cie skierować najpierw do dermatologa zanim dostaniesz recepte.
_________________
Dyskusje oraz wątki medyczne na Forum Biomedical mają charakter jedynie informacyjny i zastosowanie ich w praktyce każdorazowo powinno być skonsultowane z lekarzem specjalistą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
marekmarekmarek



Dołączył: 28 Lut 2010
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Lut 28, 2010 8:17 pm    Temat postu: proszę o pomoc problem z penisem Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Od jakichś 4 dni mam problem z penisem. Mianowicie pojawiło się zaczerwienienie pod napletkiem i na skórze napletka, skórka przy ściąganiu jest opuchnięta. Powstały białe plamki u podstawy żołędzia, całość jest pokryta przezroczystą wydzieliną która wydziela się dość obficie. Używam maści coltrimazolum i przemywam środkiem odkażającym i grzybobójczym niestety bez efektu... Co mi dolega? Stosunku płciowego nie odbywałem od około roku. Na początku odczuwałem drobne szczypanie teraz szczypanie przerodziło się pieczenie ale nie silne. Dzwoniłem do urologa ale łatwo się tam dostać nie będzie. Jestem dość przerażony



-------edited by emilka--------
przeniosłam temat do zbiorczego nt infekcji penisa
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Nie Lut 28, 2010 9:49 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

najprawdopodobniej to infekcja. z opisu najbardziej pasuje do grzybicy, chociaz nie jest wykluczona też infekcja mieszana (np. grzybiczo-bakteryjna). jednak clotrimazolum powinno sobie poradzić, jeśli byłaby to tylko grzybica, ale może potrzeba silniejszego środka na receptę. nic nie poradzisz, musisz dostać się do lekarza. póki co myj się płynem do higieny intymnej (takim dla kobiet Smile), dokładnie osuszaj miejsca intymne i smaruj clotrimazolem. jeżeli masz możliwość, to wietrz te okolice, żeby był dostep świeżego powietrza.
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
marekmarekmarek



Dołączył: 28 Lut 2010
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Mar 01, 2010 10:32 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

po jakim czasie mniej wiecej zaczyna dzialac clotrimalzolum tzn po ilu dniach kuracji sa zauwazalne efekty? przyznam sie ze walcze z ta mascia dopiero 1 dzien... moze dlatego masc jeszcze nie zadzialala?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
kamilexxx15



Dołączył: 27 Lut 2010
Posty: 5

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Mar 01, 2010 4:10 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Zwolniłem sie dzisiaj z lekcji i poszłem do lekarza 2 godziny przed zamknięciem ośrodka i dowiedziałem sie , że już nie rejestruja a ośrodek był puściutki. Wyszło to dla mnie na korzyść, ponieważ poszłem do apteki i kupiłem Clotrimazolum Very Happy bez recepty oczywiście
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Pon Mar 01, 2010 4:37 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

marekmarekmarek, zazwyczaj w stanach grzybiczych jeśli stosowana jest ta maśc, to przepisywana jest na 2 razy dziennie przez 7 dni
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
maciej1992



Dołączył: 26 Maj 2010
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Maj 26, 2010 2:29 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam, od dłuższego czasu mam straszny problem:( mam na penisie około 4-5 plam wielkości ok. 1cm-1,5cm, takiej czarnej barwy, na niektórych pojawiły sie pojedyńcze włoski;/ myśle ze to grzyb... jakis czas temu zauważyłęm tą dolegliwość ale nie zwracałem na to uwagi, olałem to, ale z czasem się to zrobiło większe,czasami mnie piecze i troche swędzi, nie chce mówić o tym rodzicom i do lekarza tez nie chcetnie chce isc;/ prosze was, błagam, pomóżcie mi... jak moge to wyleczyć?Sad jakiąś maść, cos? czekam na pomoc...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Sro Maj 26, 2010 3:26 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

clotrimazolum 2 razy dziennie przez 7 dni. jak nie przejdzie to do lekarza.
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
maciej1992



Dołączył: 26 Maj 2010
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Maj 27, 2010 8:07 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

aha, a dostane tą maść w aptece bez recepty? i jeszcze mam pytanie czy myć penisa płynem do higieny intymnej?>(moze byc damski)? z góry wielkie dzięki za pomoc...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Dolegliwości intymne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Strona 2 z 3

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group