Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

grzanie mleka w mikrofali? czy to błąd ??

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Dziecko
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kala104



Dołączył: 05 Lut 2010
Posty: 78

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Kraków
PostWysłany: Sob Maj 15, 2010 1:13 pm    Temat postu: grzanie mleka w mikrofali? czy to błąd ?? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

witam,słyszałam że grzanie mleka lub wody w mikrofali dla dziecka jest nie zdrowe czy to prawda?ja gzeje wode w butelce a później wsypuje mleko dla mojego 4 mieciecznego synka.A dzisiaj koleżanka mi powiedziała że to nie zdrowe i że nie powinno się grzać w mikrofali?? :?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
tosia81
Moderator


Dołączył: 24 Lis 2008
Posty: 3493

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 101 podziękowań w 101 postach


PostWysłany: Sob Maj 15, 2010 2:20 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nie jest szkodliwe tylko trzeba pamiętać aby używać odpowiednich naczyń i o tym,że mleko czy woda nierównomiernie się podgrzewają w mikrofali dlatego po wyjęciu trzeba dokładnie wymieszać i sprawdzić.
_________________
Jestem mamą Wink))

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
kala104



Dołączył: 05 Lut 2010
Posty: 78

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Kraków
PostWysłany: Sob Maj 15, 2010 3:13 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ja wlewam dana ilosc wody i w butelce grzeje?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
AsiaF



Dołączył: 02 Lut 2010
Posty: 54

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: net
PostWysłany: Sob Maj 15, 2010 3:36 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A nie łatwiej zagotować tę wodę w małym garnuszku lub czajniku na gazie lub wstawić butelkę z wodą do garnuszka z wodą i podgrzać?
Czy bierzesz pod uwagę, że część wody może wyparować podczas gotowania i wtedy ilość wody w butelce zmniejsza się ?
Co jak co ale ja bym nie gotowała wody w mikrofalówce swoim dzieciom... dla mnie jest to już przegięcie, rozumiem jeszcze aby podgrzewać zupkę czy danie a potem mieszać je porządnie ale wodę do zrobienia mleka....
Nie pomyślałaś w takim razie o tym, aby trzymać trochę gorącej wody w termosie?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
kala104



Dołączył: 05 Lut 2010
Posty: 78

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Kraków
PostWysłany: Sob Maj 15, 2010 4:31 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

AsiaF ale ja nie gotuje wody w mikrofali tylko podgrzewam,bo przegotowana wode trzymam w dzbanku.i jak jest pora jedzenia to podgrzewam wode i wsypuje mleko.a w termosie gdy by była pora karmienia to pewno była by woda za ciepła.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
AsiaF



Dołączył: 02 Lut 2010
Posty: 54

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: net
PostWysłany: Sob Maj 15, 2010 4:48 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja to robię tak, że w osobnym dzbanuszku non-stop mam zimną przegotowaną wodę i jak potrzeba zrobić Zuzi mleko to wlewam odpowiednią ilość wrzątku i resztę zimnej przegotowanej wody i wsypuję mleko - butla gotowa Smile
Z czasem się zorientowałam dokładnie ile której trzeba wlać aby mleko było akurat do wypicia - wprawa .
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
kala104



Dołączył: 05 Lut 2010
Posty: 78

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Kraków
PostWysłany: Sob Maj 15, 2010 8:00 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

no wsumie tez dobry pomysł Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
tosia81
Moderator


Dołączył: 24 Lis 2008
Posty: 3493

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 101 podziękowań w 101 postach


PostWysłany: Sob Maj 15, 2010 10:27 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

a ja robie jeszcze inaczej. MAm dzbanek z przegotowaną zimną wodą i termos z wrzatkiem. Kiedy jest pora karmienia mieszam tylko wodę do odpowiedniej tempki i wsypuję mleczko. 3 sekundy i gotowe Wink
_________________
Jestem mamą Wink))

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Dziecko Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group