Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Gronkowiec złocisty

Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4 ... 35, 36, 37  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
marcinn
Gość









PostWysłany: Sob Mar 04, 2006 12:21 pm    Temat postu: moja depresja gronkowcowa Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam Was serdecznie! Przepraszam, że zawracam głowę, ale nie wiem już gdzie się zwrócić o pomoc. Od dłuższego czasu szukam skutecznego sposobu na zlikwidowanie infekcji bakteryjnej, która całkowicie uniemożliwia mi zwyczajne funkcjonowanie. Mam 25 lat. Od kilku lat najmniejsze przeziębienie wywoływało stan zapalny gardła i stany podgorączkowe. Zazwyczaj objawy te ustępowały po podaniu antybiotyku, lecz od czerwca 2005 nie mogę pozbyć się obydwu w/w dolegliwości. Antybiotyki przestały działać, mimo iz dobierane były wg antybiogramów, sporządzanych przy użyciu amerykańskich pożywek (do posiewu bakterii). Wymazy z gardła potwierdzały obecność gronkowca złocistego, paciorkowca, grzybów i czegoś tam jeszcze. Obecnie zakończyłem pobieranie 20 dawek (ok. 1,5 m-ca) autoszczepionki, lecz efekty nie są zadawalające (wciąż wyst. stany podgorączkowe i lekki ból gardła). Lekarze interniści i laryngolodzy rozkładają ręce, a mnie już brakuje sił i nadziei. Jeśli posiadacie jakiekolwiek informacje, które mogłyby przyczynić się do mojego wyzdrowienia, będę bardzo wdzięczny za ich przesłanie [zakaz linkowania na forum] Dziękuję!
Zdesperowany
[/quote]
Powrót do góry
Gość










PostWysłany: Nie Mar 12, 2006 10:37 pm    Temat postu: Re: gronkowiec złocisty Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

batek napisał:
Do sedna: Mam 25 lat, moj gronkowiec objawia sie "czyrakami" badz "kaszakami" na glowie powodujacymi lysienie w chorych miejscach, nie potrafie tego dokładniej okreslic poniewaz lekarze z ktorymi mialem kontakt nie udzielili mi wyczerpujacych odpowiedzi (oczywiscie dlugie kuracje antybiotykowe to standard). Mojego gronkowca wykrylem 2 lata temu ale od dziecinstwa mialem klopoty z droznoscia gornych drog oddechowych z tego co wyczytalem wiekszosc opisywanych przypadkow wlasnie tak sie objawia. Mnie jednak bardziej martwi plackowate lysienie.
Czy ktos jest w stanie polecic lekarza ktory moglby pomoc???
Czy ktoś ma podobne objawy???
Jak sie leczyc???


cześć,
miałem odobne objawy, proponuje abyś nie ruszał tego na głowie przez pare dni i poszedł do lekarza dermatologa do laboratoruim ,żeby zeskrobała trochę tego Rolling Eyes i zrobiła posiew. Może się okazać,że jest to jakiś rodzaj grzyba np. drożdżyca. Drożdże żyją w symbiozie z gronkowcem złocistym, metody leczenia: na początku dostaniesz maść sterydową stosowaną zewnętrznie, ale ważna jest też dieta: zero cukru i zero produktów drożdżowych żeby wybić skurczybyka od wewnątrz, leki n Fructanozal na przykład, zawsze jednak skonsultuj się z lekarzem.
pozdrawiam
Powrót do góry
2
Gość









PostWysłany: Pon Mar 13, 2006 9:36 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Bakteriofag t-4 czy jakoś tak na gronkowca złocistego pomaga , wyleczy każde stadium.
Powrót do góry
alke1



Dołączył: 22 Mar 2006
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Mar 22, 2006 8:05 pm    Temat postu: Re: gronkowiec w szpitalu Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

roman napisał:
Wiatam, moja siostra wlasnie zarazila sie gronkowcem w szpitalu przy porodzie, goraczkuje, bierze juz trzeci antybiotyk.
Jesli ktos wie o podobnym przypadku, jak jest leczony lub zostal tez wyloczony prosze o informacje
Z góry dziękuje.

Dowiedz się o bakteriofagi . Robia je np,we Wrocławiu . Całą kurację finansujesz z własnej kieszeni , ale na Waszym miejscu bym próbowała.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gość










PostWysłany: Nie Kwi 02, 2006 8:06 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam mam ten sam problem z gronkowcem zlocistym 2003r po zabiegu chirurgicznym mięśnia czworogłowego zostałem zakażony póżniej zaatakował mi drogi oddechwe wybralem wszystkie szczepionki na niego chwile był spokuj a teraz znów zaatakowal zatoki krtan jestem chory ponad miesiąc wybieram trzeci antybiotyk i niema zadnej poprawy jak mam się leczyc mam dopiero 16 lat
Powrót do góry
piotr
Gość









PostWysłany: Sro Kwi 05, 2006 10:00 am    Temat postu: gronkowiec Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Anonymous napisał:
czy mozna zarazic sie gronkowcem od kogos innego?

Nie wiem. jak wyleczyc gronkowca, który umijscowił się w prostacie?
Powrót do góry
piotr
Gość









PostWysłany: Sro Kwi 05, 2006 10:01 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

panicz napisał:
Gronkowiec złocisty to gatunek bakterii, chorobotwórczego ziarenkowca, wywołującego u ludzi zakażenia różnych narządów, tkanek i krwi oraz ran.

W przypadku zakażeń gronkowcowych stosuje się:

antybiotyki doustnie i miejscowo (po wykonaniu antybiogramu),
leczenie chirurgiczne,
szczepionki bakteryjne.

Jakie to są szczepionki????
Powrót do góry
223
Gość









PostWysłany: Czw Kwi 06, 2006 9:45 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Instytut Immunologii i Terapi Doświadczalnej. PAN we wrocławiu tam robią szczepianki z bakteriofagów t-4 ktore niszczą gronkowca złocistego. Wdzisiałem jakie cuda to działa więc polecam. Zasada jest prosta bakteriofag t-4 wpuszcza swoj genofon do bakteri i sie tam rozmnaza niszcząc bakterie i tak robi z nastepna i z nastepna.....
pozdro ;]
Powrót do góry
gosc
Gość









PostWysłany: Sro Cze 07, 2006 4:31 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam swoja zabawe z gronkowcem zaczolem jakies 2 lata temu ciagle zapalenie i podraznienie gornych drug oddechowych 6 tygodni kuracji antybiotykami nie pomoglo zaczolem czytac i zazadalem wymazu z gardla okazalos ie ze na migdalach sieda sobie mali fajni kolesie ktorzy oprucz podrazniania gornych drog oddechowych zaczeli juz puszczac swoje toksyny po calym ciele i zaczelys ie problemy ze stawami oraz z sercem. W zwiazku z tym ze nie bylem szczepiony na zultaczke musialem miesiac zaczekac od 1 szczepienia do 2 i w tym okresie odstawilem antybiotyk calkowicie postanowilem poleczyc sie ziolami niestey kolejny antybiogram wyklazla ze zaden z znanych w polsce i nie tylko natybiotykow nie pomoze pozostalo wyciecie migdałow ktore po wyjeciu okazaly sie skurkami wypelnionymi ropa i innym badziewiem. Przez ponad rok czulem sie ok bez wiekszych problemow ostatnio zaczely sie znow paskudne bule stawow oraz problemy z sercem nie chodzilemjescze sprawdzic czy mozejest to nawrut choroby czy cos innego ale pewnie uczynie to nie dlugo.
Dla osob z zapaleniem podbnym gornych drog oddechowych radze wymaz i jezli skupisko jest do wyciecia to zrobuic to jak najszybciej a ciagle przyjmowanie antybiotyku oslabia i wykancza tylko organizm
Powrót do góry
Magda21
Gość









PostWysłany: Sro Lip 19, 2006 5:22 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Chciałabym opowiedzieć moją historie. Do lekarzy chodze od 4 miesięcy. Ciagle skarżyłam sie na gule w gardle, problemy z przelykaniem, wydzielina z gardla i dusznościami. Od marca bylam z 7 razy u ogulnego 1 u laryngologa 2 razy u alergologa i 1 na pogotowiu. Nikt mie potrafil mi pomóc. Nie pamietam ile leków w tym czasie bralam wiem ze wiele a ile kasy na nie poszlo to szkoda gadac. Nic mi nie pomoglo. W końcu jeden z lekarzy stwierdzil ze sobie to uroilam i ze to sa obiawy nerwicy. I zaczelo sie, wizyty u psychologa, jedne psychotropy, inny psycholog inne psychotropy. Poprawy jak ne bylo. W koncu w zeszlym tygodniu pojechalam do innego miasta do laryngologa. dopiero ten kazal mi zrobic wymaz. dzisiaj dowiedzialam sie ze jest to gronkowiec, jaki dowiem sie jutro. Jestem rozgoryczona, wsciekla i.... Szczęście ma ten kto trafi do dobrego lekarza, ja tego szczęścia nie miałam....
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4 ... 35, 36, 37  Następny
Strona 3 z 37

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group