Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Gronkowiec złocisty

Idź do strony 1, 2, 3 ... 35, 36, 37  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Jarek1



Dołączył: 09 Gru 2005
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach


PostWysłany: Pią Gru 09, 2005 11:30 pm    Temat postu: Gronkowiec złocisty Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich bardzo gorąco, proszę was o pomoc w takim oto zagadnieniu; wykryto u mnie gronkowca złocistego i mam pytanie jak można to skutecznie zwalczyć. Prosze o pomoc.

przykleiłam
Gosia85
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
root



Dołączył: 17 Sie 2005
Posty: 168

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Kraków
PostWysłany: Sob Gru 10, 2005 6:29 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Gronkowiec złocisty to gatunek bakterii, chorobotwórczego ziarenkowca, wywołującego u ludzi zakażenia różnych narządów, tkanek i krwi oraz ran.

W przypadku zakażeń gronkowcowych stosuje się:

antybiotyki doustnie i miejscowo (po wykonaniu antybiogramu),
leczenie chirurgiczne,
szczepionki bakteryjne.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
`JAGIENKA
Gość









PostWysłany: Wto Gru 13, 2005 12:15 am    Temat postu: NATURALNIE Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Moj brat leczył gronkowca.. 3 lata antybiotykami.. i jedynie co mu to dalo to wyjałowilo organizm i oslabilo jego system immunologiczny do granic..A co za tym idzie infekcje gurnych dróg oddechowych byly na okrągło. Sprubował metod naturalny, uzupelnil diete suplementami, postawil organizm na nowo i od roku czasu ma świety spokój.. [[color=red]zakaz umieszczania linków na forum][/color]
Powrót do góry
sty
Gość









PostWysłany: Sob Gru 17, 2005 5:54 pm    Temat postu: gronkowiec skuteczna metoda Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

meczylam sie z gronkowcem przez 13 lat antybiotyki autoszczepionki sterydy preparaty NONI a on nic tylko rosl w sile. po wielu latach prob i bledow mam skuteczna metode citrosept ok 90 kropli dziennie, byle nie w soku z cukrem, lekka bez cukrowa, bez miesnna itp dieta troche cwiczen i kropelki oil olbas na poduszke przed snnem ja jeszcze uzywalam olejku z drzewka herbacianego i jadlam czosnek kiedy moglam. zycze powodzenia
Powrót do góry
Slawek123
Gość









PostWysłany: Pon Sty 02, 2006 11:15 pm    Temat postu: gronkowiec złocisty. Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mam prośbe do wszystkich osób, które były operowane w szpitalu MSWiA na Wołoskiej w Warszawie na oddziale kardiochirurgii w okresie maj - czerwiec 2004r. na bypassy i zarażone gronkowcem złocistym. Mój tata został włąsnie tam zarażony i powikłania wynikłe z tego są ciężkie: paraliż kończyn górnych i dolnych, od 5 miesięcy sam nie oddycha (tylko przy pomocy respiratora)nie mówi, i jest karmiony przez sondę. Jest cały czas na antybiotykach, gorączkuje, często dostaje krew.
Proszę takie osoby o kontakt.

[zakaz linkowania na forum]
Powrót do góry
malutka
Gość









PostWysłany: Sro Sty 18, 2006 5:29 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja tez chorowalam na gronkowca po wyjsciu ze szpitala (bylam na zabiegu usowania 3 migdala). Lekarze nie wiedzieli co mi jest, dopiero mama zrobila mi prywatnie badania. Bralam antybiotyk przez 3 miesiace i przezylam koszmar.
Powrót do góry
Gość










PostWysłany: Sob Sty 28, 2006 1:14 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

malutka napisał:
Ja tez chorowalam na gronkowca po wyjsciu ze szpitala (bylam na zabiegu usowania 3 migdala). Lekarze nie wiedzieli co mi jest, dopiero mama zrobila mi prywatnie badania. Bralam antybiotyk przez 3 miesiace i przezylam koszmar.


U mnie tez wykryto gronkowca w gardle:(

Mam 2 antybiotyki do stosowania przez 10 dni. Z tego co tu piszecje to te antybiotyki i tak nie zabija tego mojego gronkowca....
Wiec czy jest sens to wogole brac, biore juz 4 dzien???
Co to jest ta autoszczepionka?
Powrót do góry
Gość










PostWysłany: Sob Sty 28, 2006 1:30 pm    Temat postu: GRONKOWIEC ZłOCISTY Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

mam gronkowca zlocistego od pewnego czasu hmm pare lat jakos z tym zylem ale ostatnio jest coraz gorzej mam wodnisty katar przez caly rok jest to coraz bardzej uciazliwe,probowalem to jakos wyleczyc ale powoli zaczynam tracic w sens ze jest to mozliwe,bralem juz auto szczepionki ale nic nie pomogloa o antyboitykach to nawet nie wspomne a co do lekarzy ktorzy mnie lecza mowia zebym sie do tego przyzwyczajl i jakos z tym zyl....hmm ja mam taka nadzeje ze jet jednak jakas metoda zeby sie tego pozbyc jak ktos mial podobny problem i sie wyleczyl albo moze pomoc prosze o kontakt na nr gg 3409588 jestem gotow zaplacic kazda cene za to zeby normalnie zyc
Powrót do góry
Gość










PostWysłany: Sob Sty 28, 2006 9:43 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

czy mozna zarazic sie gronkowcem od kogos innego?
Powrót do góry
batek
Gość









PostWysłany: Nie Sty 29, 2006 10:06 am    Temat postu: gronkowiec złocisty Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Do sedna: Mam 25 lat, moj gronkowiec objawia sie "czyrakami" badz "kaszakami" na glowie powodujacymi lysienie w chorych miejscach, nie potrafie tego dokładniej okreslic poniewaz lekarze z ktorymi mialem kontakt nie udzielili mi wyczerpujacych odpowiedzi (oczywiscie dlugie kuracje antybiotykowe to standard). Mojego gronkowca wykrylem 2 lata temu ale od dziecinstwa mialem klopoty z droznoscia gornych drog oddechowych z tego co wyczytalem wiekszosc opisywanych przypadkow wlasnie tak sie objawia. Mnie jednak bardziej martwi plackowate lysienie.
Czy ktos jest w stanie polecic lekarza ktory moglby pomoc???
Czy ktoś ma podobne objawy???
Jak sie leczyc???
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3 ... 35, 36, 37  Następny
Strona 1 z 37

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group