Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Gronkowiec - dziedziczony przez kobiety

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
lionheart1



Dołączył: 26 Cze 2007
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Cze 26, 2007 6:14 pm    Temat postu: Gronkowiec - dziedziczony przez kobiety Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam
Moja znajoma ma najprawdopodobniej gronkowca. Jest to w jej rodzine przekazywane z pokolenia na pokolenie, ale tylko u kobiet. Z tego, co wiem, gronkowca mialy jej matka oraz babcia. Znajoma ma typowe objawy: silne i czeste bole gardla, poza tym bardzo czeste bole glowy. Niestety, po kilku badaniach wg lekarza wszystko jest ok. Miala ona robiony podstawowy zestaw badan, jednak wszystko wygladalo tak, jak to jest opisane na tej stronie: edit by drapaka
adres strony został skasowany, gdyż zaweira ona namowy na medycynę niekonwencjonalną, oraz jest własnością prywatnej firmy

"Wiele osób które do nas dzwoni, latami cierpi na bolesne choroby gardła, wypadanie włosów, ropienie lub swędzącą skórę, krostki, czyraki itp., a wyniki badań ogólnych są w normie.
Jest rzeczą znaną, iż przeciętny lekarz spogląda na wierzchołek góry lodowej czyli skutki choroby, nie szukając jej przyczyn."
Niestety znajoma nie wie, jaki to jest dokladnie rodzaj gronkowca. Jej babcia jednak zostala wyleczona przez specjalna szczepionke. Bylo to jednak kilkanascie/dziescia lat temu (nie wiem dokladnie), teraz natomiast szczepionka ta nie jest uzywana (nie mam pojecia dlaczego). Co powinna zrobic moja znajoma? Gdzie sie udac? Z tego co czytalem na forum (miedzy innymi na tym), przecietny lekarz zalamuje rece, podaje zle rozwiazania (na ktoryms forum czytalem, ze lekarz zalecil kobiecie wyciecie migdalkow...) albo nawet nie potrafi dobrze zdiagnozowac choroby. Podejrzewam, ze trzeba bedzie kogos bardziej doswiadczonego. Mieszkamy w wojewodztwie podkarpackim, niedaleko Sanoka i najlepiej, zeby polecony lekarz nie mieszkal gdzies na drugim koncu Polski... Czytalem tez (na tym, badz na innym forum, nie pamietam dokladnie), ze tak naprawde skutecznych lekow na gronkowce nie mozna dostac w Polsce z niewiadomych powodow (np. antybiotyk o nazwie Nebcin czy Brulamycin). Jednak to nie powinien byc problem, moi rodzice sa lekarzami, wiec przypuszczam, ze bede mogl miec rozne dojscia. Chcialbym tylko, zeby ktos polecil mi naprawde dobrego specjaliste, ktory przynajmniej slyszal o tych lekach i mogl zbadac, czy podanie ich znajomej bedzie bezpiecznym (i co najwazniejsze, skutecznym) rozwiazaniem.
I jeszcze jedna rzecz, moze pomoze w identyfikacji odmiany gronkowca - znajoma bierze teraz Izotek pod kontrola dermatologa... I okazalo sie, ze bole gardla nieco zmniejszyly natezenie (chyba) pod wplywem tego leku. Byc moze to okaze sie istotna informacja.
Pozdrawiam i z gory bardzo dziekuje za kazda pomoc!!!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
aramentis



Dołączył: 13 Maj 2007
Posty: 81

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Cze 26, 2007 11:20 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

idzie do labolatorium, najlepiej przy jakiejs akademii medycznej, prywatnie wykonuje badanie na posiew, z wymazu (najczęściej z nosa i gardła), na podstawie wynikow prosi o opracowanie antybiogramu i/lub autoszczepionki. resztę możesz poczytać bo gdzies juz podobny temat był.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
lionheart1



Dołączył: 26 Cze 2007
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Cze 27, 2007 12:02 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Laboratorium? Hmm... Chodzi o laboratorium mikrobiologiczne?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
aramentis



Dołączył: 13 Maj 2007
Posty: 81

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Cze 27, 2007 12:32 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

tak
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group