Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Gorączka u 4-latka

Idź do strony 1, 2  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Dziecko
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
konradgrozny



Dołączył: 14 Sty 2010
Posty: 8

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Sty 19, 2010 2:08 pm    Temat postu: Gorączka u 4-latka Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam,
chciałbym się Was zapytać jak skutecznie zbić dwudniową gorączkę (38 stopni) u 4-letniego dziecka. Z góry dzięki za odpowiedzi.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
jaskółka



Dołączył: 08 Sty 2010
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Sty 19, 2010 9:19 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

najlepiej podać lek przeciwgorączkowy w syropie np. nurofen lub ibufen oczywiście dla dzieci nie wiem ile dziecko waży ale wszystko co do dawkowania jest jest na opakowaniu. Oczywiście 38 stopni to nie jest wysoka temperatura ale warto obserwować dziecko i w razie konieczności skonsultować się z lekarzem
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Wto Sty 19, 2010 10:48 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

konradgrozny
oprócz leków zbijających gorączkę dobrze jest robić zimne okłady, dziecko musi dużo pić i najlepiej podawać mu soki z witaminą c.
naturalnymi sposobami jest pojenie dziecka czerwoną porzeczką .
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
konradgrozny



Dołączył: 14 Sty 2010
Posty: 8

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Sty 20, 2010 10:46 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dzięki za podpowiedzi. Jeśli chodzi o leki, które można podawać gorączkującemu dziecku, to wyczytałem właśnie, że dzielą się one niejako na dwie grupy - leki mające w składzie paracetamol i ibuprofen. Mam więc pytanie - jak, tak z Waszych doświadczeń, działają oba te składniki? Ja słyszałem, że ibuprofen jest bardziej skuteczny...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Sro Sty 20, 2010 1:49 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

konradgrozny
z doświadczenia wiem, że najszybciej i najskuteczniej temperaturę zbija pylargina. jednak nie wiem czy małemu dziecku wolno ją podawać. najlepiej dopytać w aptece lub u pediatry.
sądzę jednak, że to co bardziej pomaga dziecku zależy od jego organizmu.
spróbuj najpierw z jednym- zobacz jak dziecko na nie reaguje, jak się zachowuje, jak szybko lek zwalcza gorączkę.
jeśli coś nie tak spróbuj z drugim lekiem. i zobacz jak po nim dziecko reaguje.
ważne by pamiętać o dostosowaniu leku i jego dawkowania do wieku dziecka. nie wolno dawać więcej- bo to tylko zaszkodzi.

różne też są teorie na temat tego jaką temperaturę zbijać.
jedni twierdzą, że taką już od 38 stopni, inni sądzą że tylko tę wyższą czyli od 38,5- 39 stopni.
jeśli leki nie działają za skutecznie trzeba iść do lekarza.
i dobrze jest robić okłady.
aha- i nie zapomnij że dziecka z gorączką nie wolno kąpać. może dostać wstrząsu termicznego. jednak chodzi tu o wyższą gorączką - w tym wypadku około 38 stopni.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nowicjuszka
Supermoderator


Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 4181

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 179 podziękowań w 178 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Sro Sty 20, 2010 11:53 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja bym nie ryzykowała pyralginy u tak małego dziecka.

Z doświadczenia polecam nurofen dla dzieci.Ale najlepiej jak kupisz dwa środki i wypróbujesz jak dziecko reaguje na oba leki.
_________________
Dyskusje oraz wątki medyczne na Forum Biomedical mają charakter jedynie informacyjny i zastosowanie ich w praktyce każdorazowo powinno być skonsultowane z lekarzem specjalistą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
konradgrozny



Dołączył: 14 Sty 2010
Posty: 8

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Sty 21, 2010 10:30 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

nowicjuszka napisał:
Ja bym nie ryzykowała pyralginy u tak małego dziecka.

Z doświadczenia polecam nurofen dla dzieci.Ale najlepiej jak kupisz dwa środki i wypróbujesz jak dziecko reaguje na oba leki.

Tak myślę, że nie chciałbym za bardzo eksperymentować na dziecku i sprawdzać jak reaguje Confused Wolałbym nie ryzykować.
Wczoraj rozmawiałem na ten temat ze znajomą i ta powiedziała mi, że jej dziecku pomaga Ibum Zawiesina - lek z ibuprofenem w składzie. Ktoś może wypróbowywał?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Pon Sty 25, 2010 12:45 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

nowicjuszka napisał:
Ja bym nie ryzykowała pyralginy u tak małego dziecka.

no właśnie. dlatego zaznaczyłam, że nie wiem czy można podawać u tak małego dziecka Smile

konradgrozny napisał:
Tak myślę, że nie chciałbym za bardzo eksperymentować na dziecku i sprawdzać jak reaguje Confused Wolałbym nie ryzykować.

jeśli dziecko nie jest uczulone na żaden ze składników leku to nie ryzykujesz.
jest tak jak napisałeś- jednemu dziecku pomaga to, innemu coś innego. nie możemy stwierdzić co bardziej odpowiada Twojemu synowi.
i niestety- ale wiele leków wypróbujesz jeszcze metodą prób i błędów.
najważniejsze to podawanie dziecku leku dostosowanego do jego wieku i wagi.

konradgrozny napisał:
lek z ibuprofenem w składzie. Ktoś może wypróbowywał?

ja wypróbowywałam. zarówno na mniejszych dzieciach jak i na starszych (takich w wyższych klasach podstawówki) . na "moje" dzieciaki ten preparat akurat działa. tak samo jak inne:) czyli np Panadol.
i cuda potrafią zdziałać dodatkowe okłady Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nowicjuszka
Supermoderator


Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 4181

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 179 podziękowań w 178 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Pon Sty 25, 2010 1:33 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mówiąc "wypróbować oba leki" chodziło mi o nurofen dla dzieci i ewentualnie lek z ibuprofenem o którym była mowa wcześniej w poście jaskółki .

Na oba preparaty dzieci dobrze reagują. Trzeba tylko wybrać ten, który lepiej działa na Twoje dziecko Smile Oba sa w pełni bezpieczne dla dzieci jeśli sa stosowane zgodnie z ulotką i jesli dziecko nie jest uczulone na składniki leku Smile
_________________
Dyskusje oraz wątki medyczne na Forum Biomedical mają charakter jedynie informacyjny i zastosowanie ich w praktyce każdorazowo powinno być skonsultowane z lekarzem specjalistą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
konradgrozny



Dołączył: 14 Sty 2010
Posty: 8

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Sty 25, 2010 12:21 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Gosia85 napisał:
ja wypróbowywałam. zarówno na mniejszych dzieciach jak i na starszych (takich w wyższych klasach podstawówki) . na "moje" dzieciaki ten preparat akurat działa. tak samo jak inne:) czyli np Panadol.
i cuda potrafią zdziałać dodatkowe okłady Smile

Rozumiem, dzięki za odpowiedź.
Myslę, że w przypadku zawiesin przeciwbólowych najważniejszy jest skład, a jeśli jest on podobny - smak - chodzi o to czy smakuje dziecku i nie piecze w gardło.

Gosia85 napisał:
Mówiąc "wypróbować oba leki" chodziło mi o nurofen dla dzieci i ewentualnie lek z ibuprofenem o którym była mowa wcześniej w poście jaskółki. Na oba preparaty dzieci dobrze reagują. Trzeba tylko wybrać ten, który lepiej działa na Twoje dziecko Smile Oba sa w pełni bezpieczne dla dzieci jeśli sa stosowane zgodnie z ulotką i jesli dziecko nie jest uczulone na składniki leku Smile

Już rozumiem. Ulotka to oczywiście podstawa, bez niej ani rusz Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Dziecko Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group