Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

gorączka, osłabienia, zawroty i kaszel

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Kristinn



Dołączył: 05 Lis 2007
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Lis 05, 2007 1:11 am    Temat postu: gorączka, osłabienia, zawroty i kaszel Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam Szanownych Panów i Panie

Muszę przyznać że nie jestem osobą zbytnio uprawiającą sport.
Może przez wiek, wstyd sie przyznać ale już 42wiosny podziwiałam.

Mam mianowicie problem z gorączką i słabym samopoczuciem.
Dziwnie to brzmi ale czuję się tak jakbym miała wewnętrzną gorączkę.
Wszyscy moi bliscy czują że mam gorące ręce, stopy czy też głowę.
Ale termometr pokazuje że temperatura jest w porządku.
Do tego ciągłe zawroty głowy, przy niektórych gwałtownych ruchach czuję się jak na karuzeli np. gdy obrócę głowę zbyt szybko na poduszce.

Byłam w szpitalu i stwierdzili u mnie arytmię serca.
Pragnę zaznaczyć iż objawy towarzyszyły mi już wcześniej.
Jednak przed paroma miesiącami słabości narosły do tego stopnia, że nie mam siły nawet komuś odpowiedzieć na pytanie.
Zrobiłam badanie krwi, z wyników (które sprawdziłam w internecie) lekarz stwierdził u mnie anemię.
Lekarz powiedział, że może mi przepisywać liczne skierowania na badania lecz terminy wynoszą 1-3miesięcy na ich zrobienie.
Wypisał mi skierowanie do szpitala. Aż wstyd się przyznać nie poszłam do niego, ponieważ nie mam już sił na to Sad

Po stwierdzeniu arytmii serca powiedzieli że stan się nie pogorszy a jest znowu gorzej:(
A jak pomyślę że znowu bym musiała spędzić parę dni w szpitalu w zdala od bliskich.
Aż kraja mi się serce, jestem osobą która jest bardzo przywiązana do swego syna i męża.
I za wszelką cenę nie chce ich opuszczaćSad

Dlatego chcę sie dowiedzieć jeśli jest tu ktoś w stanie mi w ogóle pomóc...
Czy anemia może być powodem tego. Pragnę zaznaczyć iż od 2 tygodni co 2dni piję 2kubki soku z buraków.
Jednak poprawy nie odczuwam:(
Wyczytałam w internecie iż anemia jest objawami licznych i niestety o wiele groźniejszych chorób np. białaczka Sad
Pragnę aby ktoś mi udzielił rady co mam zrobić, o jakie skierowania na badania poprosić szczególnie lekarza.
I czym to może być spowodowane może ktoś wie.

Jeśli będzie konieczne mogę podać wyniki moich badań z krwi.
Pragnę podkreślić to iż kiedy byłam w szpitalu i stwierdzili u mnie arytmię serca, wyniki miałam dobre.
A teraz nagle takie kiepskie wyniki Sad a nie minął jeszcze rok.
Podkreślę też również iż mam wysoki poziom cholesterolu we krwi oraz wykryto u mnie kamienie, może to w czymś pomoże.

A bym zapomniała od dłuższego czasu mam dziwny kaszel, tzn. łaskota mnie coś w gardle lub kaszle od samości.
Brzmi on raczej jak kaszel podczas grypy lub anginy.
Lecz wątpię żeby to była któraś z tych chorób bo musiała bym ja mieć 3 miesiące, a w lodówce nie mieszkam żeby sie tak długo utrzymała. Jest on uciążliwy bo mam go ciagle.
Czasem jeden dzień jest łagodny a innego znowu następuje nasilenie.
Praktycznie nie mogę się śmiać bo wtedy natychmiast mnie łaskota w gardle i zaczynam kaszleć.

Pewnie większość z was uważa że mój lęk przed doktorem bądź szpitalem jest śmieszny i nie rozsądny.
Ale odkąd pamiętam panicznie się bałam i boję doktorów, nawet samych białych fartuchów.
Zrozumiem jeśli ktoś będzie mnie namawiał na wizytę w szpitalu, lecz proszę o tym pamiętać iż jestem matką a żadna matka nie chce opuszczać swej rodziny choćby na 1dzień.
W dodatku gdy przebywałam w szpitalu w związku z sercem, było tam
załamana tesknotą za rodzina.

Mam nadzieję że ktoś będzie w stanie mi pomóc lub doradzić.
Chętnie odpiszę na wszelkie pytania związane z moim samopoczuciem bądź wynikami. Jak widać rozpisałam się Smile Mam nadzieję że to komuś pomoże w diagnozie.

Pozdrawiam Wszystkich
Krystyna :*
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Pon Lis 05, 2007 12:07 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

niedokrwistość wynika z czego? z niedoboru żelaza czy z innej przyczyny?
jakie jest MCV, MCH i MCHC?

kaszel: 'suchy' czy 'mokry'?

jak ciśnienie?

natomiast to odczucie gorących stóp i dłoni, to może wynikać z niedokrwistości (podwyższone ciśnienie tętna i tętna włośniczkowego zwłaszcza na opuszkach palców).
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Kristinn



Dołączył: 05 Lis 2007
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Lis 05, 2007 3:42 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

MCV 70,10 (80.00-97.00) *
MCH 23,20 (26.00-32.00) *
MCHC 33.10 (31.00-36.00)

RBC 4.10 (4.20-6.30) *
WBC 6.55 (4.10-10.90)
HGB 9.50 (12.00-18.00) *
HCT 28.70 (37.00-51.00) *
RDW 16.30 (11.50-14.50) *
PLT 496.00 (140.00-440.00) *
MPV 8.40 (7.50-12.00)
ANICYTOZA +
MIKROCYTOZA +++
HYPOCHROMIA +

NEUTROF. PAŁECZI 3.00 (1.00-5.00)
NEUTROF. SEGMENT. 53.00 (46.00-60.00)
LIMFOCYTY 34.00 (20.00-40.00)
MONOCYTY 6.00 (2.00-10.00)
EOZYNOFILE 4.00 (1.00-5.00)

MOCZ NA CUKIER
MOCZ NA CUKIER 0.00
ACETON NIEOBECNY
CIĘŻAR GATUNKOWY 1015

ALAT (GPT) 24.00 (0.00-31.00)
ASPAT (GOP) 24.00 (0.00-31.00)
AMYLAZA 75.00 (28.00-100.00)
AMYLAZA W MOCZU 135.00 (0.00-460.00)
CHOLESTEROL CAŁKOWITY 269.00 (100.00-200.00) *
GLUKOZA W SUROWICY 97.13 (70.00-110.00)
TRÓJGLICERYDY (TG) 353.00 (50.00-150.00) *
TSH HORMON TYREOTROPOWY 1.3627 (0,3500-4.9400)

Kaszel: suchy

Może to w czymś pomoże. Parę lat temu (bodajże 4) brałam żelazo przez okres 6miesięcy.
A później sie dowiedziałam że bierze się go tak długo


Miałam już robiony rezonans głowy który nic nie wykazał.
Podczas koronografii wykazało też wszystko bez zmian.
Chcę podkreślić że tą dolegliwość mam już od 2 lat, tylko podczas ostatniego okresu, jej natężenie znacznie wzrosło.
A należę do osób lubiących spacerować, odwiedzać znajomych, robić zakupy.
A teraz boję się wychodzić z domu abym nie zasłabła na drodze.

Mam nadzieję że to pomoże.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Pon Lis 05, 2007 7:34 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ojej, powiem szczerze, że powinna Pani jednak się posłuchać lekarza i pójść do szpitala na kilka dni. wydaje mi się, ze zdrowie jest ważniejsze.

z tych wyników to faktycznie jest to niedokrwistość z niedoboru żelaza. nie wiem, czy nie powinna Pani zrobić jeszcze badań dodatkowych na poziom żelaza, ferrytynę, transferynę, TIBC, azot i CRP. czasami niedokrwistość jest też objawem infekcji dróg moczowych (zaburzenia w redystrybucji żelaza). oprócz tego koniecznie dieta, bo ten cholesterol i trójglicerydy są zdecydowanie za wysokie, a w wyniku tego mniej tlenu i składników odżywczych dostarczane jest do mięśnia sercowego, więc to dodatkowe zagrożenie, zwłaszcza przy stwierdzonej arytmii. jeżeli ma Pani nadciśnienie to już w ogóle.

nic w sumie nowego nie powiedziałam, ale tutaj na forum nie mamy lekarzy i nie jesteśmy w stanie postawić diagnozy. możemy jedynie podsunąć jakiś pomysł lub radę, ale nie zastępuje lekarza. tak więc ja bym się zdecydowała na szpital. porobią tam wszystkie odpowiednie badania za jednym zamachem i może się coś wyjaśni i życie wróci do normy.
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group