Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

goraczka i bol glowy

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ewak



Dołączył: 13 Mar 2008
Posty: 4

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Mar 13, 2008 9:45 pm    Temat postu: goraczka i bol glowy Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

witam serdecznie.
przeczytalam wiele waszych postow ale nie znalazlam nic, co by odpowiadalo objawom jakie ma moj szanowny malzonek.

zaczelo sie od anginy. na poczatku mialam ja(bralam antybiotyk i sie wyleczylam), pozniej tomasz zlapal to samo; powiekszone migdaly bol gardla zatkany nos. dostal antybiotyk i mu przeszlo.pod koniec kuracji zauwaxzyl podwyzszona temperature 37,5-38,5 (do tej pory byla w normie). po skonczonej kuraci antybiotykowej zauwazyl bol ucha. dostal kolejny antybiotyk (jeden po drugim)

rozpoczela sie kuracja drugim antybiotykiem, ktory nie zachamowal rosnacej temperatury, codziennie o ok pol stopnia wyzej. zaczal sie skarzyc na wrazliwosc skory i jak to on okreslil "rozpychanie u uszach" i straszny bol glowy. tak przedtrwalismy sobote i niedziele. w niedzielel wieczorem temperaura skoczyla do 39.8. podawalam pyralgine w czopkach i goraczka spadala ale tylko o ok pol stopnia na ok godzine, dwie.

poszlismy z tym do rodzinnego. powiedzial szczerze ze on nie wie co to jest i dal skierowanie do szpitala. temperatura caly czas jest taka wysoka nie zaleznie od pory dnia.

w tej chwili sytuacja wyglada tak, antybiotyk sie skonczyl. do szpitala go nie przyjeli, bo lekarz internista stwierdzil, ze on tutaj nic nie widzi. temperatura sie utrzymuje nadal na takim wysokim poziomie, zmniejszyla sie wrazliwosc skory, nasilily sie bole glowy (nie zatokowe, bole po bokach glowy, nad uszami schodzace sie ku czolu, ale nie dochodzace do niego), doszlo oslabienie ( to juz 7 dni takiej temperatury).

po tym jak potraktowal nas internista na izbie przyjec zaczelismy chodzic do kazdego specjalisty osobno. do tej pory odwiedzilismy laryngologa (nie widzi zadnej choroby, ale przepisal jakies krople i plyn do picia, oraz tabletki) i neurologa (neurologicznie bez zmian).

prosze pomozcie nam, bo juz nie wiemy co robic. codziennie podaje ta pyralgine aby mogl wogole zasnac.
zaden lekarz nie wie co sie dzieje. moze wy wiecie cos na ten temat.

bardzo prosze o pomoc.

pozdrawiamy
ewa i tomasz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Czw Mar 13, 2008 11:16 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

a jak morfologia?

może to gorączka polekowa? ból głowy też może być z tym związany
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
ewak



Dołączył: 13 Mar 2008
Posty: 4

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Mar 13, 2008 11:27 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

morfologia wspaniala
WBC 9.9
HGB 16.2


rozmaz lekko bakteryjny
WBC 5.08
RBC 6.73

SEG 70
LYMP 24
MONO 4

badanie na CRP w normie 3.5

wlasnie dlatego nie wiadomo co mu jest
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Pią Mar 14, 2008 1:20 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

yhym. a badanie moczu, rtg płuc, wątroba, trzustka?

a ze wzrokiem wszystko ok? nie ma żadnych zaburzeń?
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
ewak



Dołączył: 13 Mar 2008
Posty: 4

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Mar 14, 2008 3:51 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

brak dodatkowych badan. widzenie dobre. juz dzis spadla mu goraczka do 38.0


utrzymuje sie bol glowy, ale zmniejszyl sie
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Pią Mar 14, 2008 3:57 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

to może jednak to reakcja na leki? bo ból głowy mógł być spowodowany gorączką. ja raz tak zareagowałam na antybiotyk dziwnie, że skutki uboczne trwały prawie 2 tygodnie... jednak jeżeli nie będzie poprawy, to warto zrobić dodatkowe badania.
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
ewak



Dołączył: 13 Mar 2008
Posty: 4

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Kwi 05, 2008 8:13 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

witam serdecznie!
przepraszam ze tak dlugo nie pisalam. u mojego malzonka zdiagnozowano wirusowe zapaleie opon mozgowych. lezy juz trzeci tydzien w szpitalu.

to taka informacja.

dziekuje wszystkim za pomoc

pozdrawiam goraco
ewa
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group