Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Głodówka ?

Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Zdrowy tryb życia i medycyna naturalna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Tvisha
Przyjaciel forum


Dołączył: 22 Sie 2007
Posty: 1022

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Warszawa
PostWysłany: Pią Sty 30, 2009 10:42 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

oczywiscie nie moge wkleic linku Razz wiec wklejam tekst ...

"W czasie pierwszych dni głodówki, gdy jest całkowicie pozbawiony pożywienia z zewnątrz, a musi wytworzyć przecież energię potrzebną do podtrzymania funkcjonowania i do życia, podejmuje przegląd generalny swoich rezerw. W pierwszym rzędzie „spala” nagromadzone pokłady tłuszczu, ale też pozbywa się wszystkiego co jest zbędne i chore. Przeprowadza „przegląd generalny” nie tylko swoich zapasów, ale także sposobu funkcjonowania. Doprowadza do porządku, szwankujące z powodu niewłaściwego traktowania, organy. Reguluje związane z metabolizmem, rozregulowane funkcje organizmu. Porządkuje pracę, nie tylko organów biorących udział w przemianie materii, ale także innych, związanych z układem immunologicznym i nerwowym. W tych nowych warunkach, gdy zostanie zaprowadzony „porządek” przy tak dużej „wydajności” wykorzystywania rezerw potrafi przeżyć całkiem nieźle przez wiele dni.

Znane jest powiedzenie: nic nie jest tak chciwe, jak krew głodującego. Jest w nim wiele racji. Szukając rezerw do spalania, krew czyści arterie z odłożonych tam cholesterolowych złogów. Są one dobrym „paliwem”. Podobnie wszystkie niepotrzebne złogi, które w organach zbierają się latami: cysty, zgrubienia, drobne ogniska ropne np.: pod zębami, brązowy, starczy barwnik, sole wapnia, krosty itp., a także martwe bakterie, obumarłe lub zwyrodniałe komórki. Chore tkanki organizm zużywa bardzo szybko. Następuje gruntowne oczyszczenie organizmu z niebezpiecznych „bomb z opóźnionym zapłonem”. Co ważne - nawet po okresach długotrwałych głodówek, narządy takie jak mózg, serce nie tracą na wadze, podczas, gdy na przykład tkanka podskórna traci 95% swojej wagi.

Pozytywnym, następnym efektem głodówki jest także czas, jaki dostaje od nas przewód pokarmowy do pozbierania się po wieloletniej pracy. Odciążone organy wydzielnicze mogą się zregenerować. Po postoju, przewód pokarmowy na ogół uruchamia zdrowe, normalne funkcje, stąd częste są uleczenia z cukrzycy, schorzenia dróg żółciowych, uciążliwych zaparć itp. Z wielu chorób - jak pokazuje doświadczenie - organizm może się wyleczyć jedynie sam. Dzięki swojej precyzji, przy porządkowaniu i likwidowaniu niepotrzebnych złogów, nigdy się nie myli.


Przy pozytywnym nastawieniu, głodówka wcale nie oznacza rezygnacji czy męki. Najważniejszym krokiem, gdy decydujemy się na nią, powinno być uwierzenie w to, że nie grozi nam śmierć głodowa. Takie obawy najczęściej komplikują lecznicze funkcje głodówki. Pamiętajmy - przed nami głodówkę leczniczą przeprowadziło miliony ludzi na świecie, tysiące przypadków długich głodówek zostało opisanych pozytywnie w literaturze medycznej. Wszyscy pacjenci odnieśli duże korzyści zdrowotne z głodówek. Praktykujący ją mówią, że pierwsze trzy dni trzeba jakoś przetrzymać. Głód daje się we znaki najbardziej w pierwszych trzech dniach. Później organizm przestaje dawać ten sygnał. Pierwsze wydalanie nieczystości rozpoczyna się przez skórę, która poci się częściej niż zazwyczaj i przez jamę ustną. Poszczący ma obłożony język i przykry zapach z ust. Aby wspomóc oczyszczanie należy często myć skórę i płukać jamę ustną. Późniejszy okres większość głodujących opisuje jako przyjemny. Umysł się rozjaśnia i wszystko, co dotychczas było trudne, skomplikowane, bez wyjścia, zaczyna być widać w jasnym i prostym świetle. Poszczących ogarnia lekkość, euforia, radość życia, problemy zdają się wyglądać nieistotnie.

Najkrótszy okres głodówki, aby organizm mógł przestawić się na odżywianie wewnętrzne, spalić odpady i na nowo ustawić swoje funkcje, określa się na nie mniej jak 10 dni. Najdłuższa głodówka nie powinna przekroczyć 40 dni, aby nie nastąpiło wyniszczenie organizmu. Inna zasada mówi, że im dłużej ciągnie się choroba, którą chcemy wyleczyć i im bardziej jest zaawansowana, tym głodówka powinna być dłuższa. Wiek nie stanowi ograniczenia dla głodówki, dzieci jednakże do 10 roku życia nie powinny głodować. Grubsi pacjenci powinni stosować dłuższe głodówki."
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
helloween
Przyjaciel forum


Dołączył: 01 Maj 2006
Posty: 1008

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 4 podziękowań w 4 postach


PostWysłany: Sob Sty 31, 2009 9:21 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Tvisha napisał:
W pierwszym rzędzie „spala” nagromadzone pokłady tłuszczu,


po ytm tekscie nie cztam dalej raczej..

gdyby tak bylo zrzucenie brzuszka zajmowalo by nam kilka dni Wink
w pierwszym rzedzie do spalenia idzieglikogen, potem miesnie Wink

reszte arta przejrzalem.
podeslij mi prosze linka na pw - dla mnie to reklama jakiegos zlotego srodka ktory wspomoze sie nam oczyscic.
Ale z ciekawosci opdpytam o to co tutaj odpisane - ale jak napisalem na poczatku - po tym opisie juz widze ze duzo tutaj pisaniny toszke na wyrost..
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Tvisha
Przyjaciel forum


Dołączył: 22 Sie 2007
Posty: 1022

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Warszawa
PostWysłany: Pon Lut 02, 2009 1:16 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja bedac na 3 dniowym niejedzeniu spalilam w tych dniach sporo tkanki tluszczowej. Spalanie nagromadzonego tluszczu nie jest szybkim procesem, a jak z opisu wynika ta glodowka jest od 10 do 40 dni, plus tydzien etapu przed i wyjscie ktore trwa tyle co sama glodowka.

Na stronie nie znalazlam zadnej nazwy leku przeczyszczajacego.
to jeszcze jeden fragment:
"Nie obyło się także bez potępienia głodówek, jako ciężkich metod. Przemysł farmaceutyczny w tym okresie zaczął święcić triumfy. Coraz więcej osób korzystało z kolorowych pastylek. W 1927 roku na kongresie internistów w Amsterdamie, zgromadzeni tam profesorowie stwierdzili, że: współczesna medycyna dość ma leków i nie musi korzystać z niefizjologicznej metody głodówek. Niestety ... niektórzy lekarze nadal tak myślą. "


Jesli niejedzenie ma byc zle to czemu podczas choroby nigdy nie mam apetytu? Bo organizm jest oslabiony, ale czy to oby napewno tylko z tego powodu ?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
helloween
Przyjaciel forum


Dołączył: 01 Maj 2006
Posty: 1008

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 4 podziękowań w 4 postach


PostWysłany: Wto Lut 03, 2009 10:27 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wink kubj ni bie dziala ale jak sie domyslalem art ze strony o tematyce "glodowka"
s[alilas tluszcz w 3 ni ? brawo, dyby to byla prawda masz nobla bo tluszcz zaczyna sie palic po kilku dniach Wink
ja jak jestem chory to mam apetyt cz to cos znaczy ?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
babcia



Dołączył: 05 Sty 2009
Posty: 523

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 2 podziękowań w 2 postach


PostWysłany: Wto Lut 03, 2009 11:38 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

nie wiem czy w temacie, ale...
na stres reaguję totalnym jadłowstrętem. Czuję, że mam zaciśnięty przełyk i przez gardło przechodzi mi wyłącznie woda. Zapominam o głodzie, praktycznie w ogóle go nie czuję i nie potrafię zmusić się do jedzenia (od razu mam odruch wymiotny).

Właśnie mam taki stresujący okres i bez niczego w 4 dni spadły ze mnie 2 kg Sad

jak pokonać ten jadłowstręt wywołany nerwami?
Zmuszać się na siłę do jedzenia, czy po prostu przeczekać stres (apetyt wraca).
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Tvisha
Przyjaciel forum


Dołączył: 22 Sie 2007
Posty: 1022

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Warszawa
PostWysłany: Czw Lut 05, 2009 11:38 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

helloween napisał:
Wink kubj ni bie dziala ale jak sie domyslalem art ze strony o tematyce "glodowka"


Gdybys pisal troche czytelniej bylo by lepiej ... Razz

halloween napisał:
s[alilas tluszcz w 3 ni ? brawo, dyby to byla prawda masz nobla bo tluszcz zaczyna sie palic po kilku dniach Wink


Ja patrzac na zdjecia z przed glodowki i po oceniam ze drastycznie zmienil sie moj wyglad.

Niebardzo rozumiem czemu ty jestes przeciwko glodowka ... czyzbys był farmacełtą i obawiał się o swój przemysł. Twisted Evil


babcia sa dwie szkoly ... jedna kaze wmuszac, a druga stwierdza ze lepiej przeczekac.

Ja stwierdzam ze kilka dni glodowki nie zabija.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
helloween
Przyjaciel forum


Dołączył: 01 Maj 2006
Posty: 1008

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 4 podziękowań w 4 postach


PostWysłany: Sob Lut 07, 2009 12:23 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

przepraszam za bledy ale spieszylem sie a pospiech... Wink

nie nie estem farmaceuta ale uwierz mi ze dzis przemysl ma sie doskonale i jedna osoba wiecej lub mniej nie zmieni tutaj.. NIC.


babcia napisał:

Zmuszać się na siłę do jedzenia, czy po prostu przeczekać stres (apetyt wraca).


nie. to raczej podziala zle niz dobrze.
postaraj sie jesc cos co bediesz w stanie przedryzac a co nie wywola wymiotow czy sensacji zoladkowych.
orzeszki, paluszki, ziarna np slonecznika czy pestki dyni. to wszystko jest mega kaloryczne ale i odzywcze.

Tvisha napisał:
1 prostej pzyzyny - zyski w stosunku do strat nie sa zbyt oolacalne.to tak jakbys probowala pozbyc sie kreta z pola montujac granaty na polu..


[quote="Tvisha"]
Ja patrzac na zdjecia z przed glodowki i po oceniam ze drastycznie zmienil sie moj wyglad.


zgadza sie. zapewne sie poprawil. pozbylas sie choc czesci wody i toche misin. Przyznaj ze wszystko wrocilo po glodowce? czy jestes w stanie napisac ze posiadasz wiedze nt jak przejsc z glodowki w normalne odzywianie w taki spoob by wszystko bylo w miare ok ?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Tvisha
Przyjaciel forum


Dołączył: 22 Sie 2007
Posty: 1022

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Warszawa
PostWysłany: Sob Lut 07, 2009 8:42 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

halloween teraz znowu sie spieszyles? Bo dopisales mi fraze ktorej nie mowilam Razz

przemysl ma sie niezle bo nie wszystko co stare dzialalo tak dobrze jak to co teraz leki pozatym nie trzeba robic tylu wyrzeczen i stosowac sie do tylu wytycznych...

Co do glodowki to racja ze sie znacznie poprawil ale nie moge ci przyznac czegos co nie jest prawda ...
Moim zdaniem nie posiadam wiedzy odpowiedniej ani o glodowce ani o wychodzeniu z niej ... ja tylko stosowalam sie do pewnych wytycznych. I nie wrocilo mi wszystko. Nie powiem ze nic nie wrocilo ale w wiekszosci pozostalam taka jak po.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Zdrowy tryb życia i medycyna naturalna Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4
Strona 4 z 4

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group