Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Globulki antykoncepcyjne - zbiorczy

Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Antykoncepcja hormonalna i chemiczna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
mala_mi
Przyjaciel forum


Dołączył: 12 Maj 2007
Posty: 3310

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 134 podziękowań w 134 postach


PostWysłany: Czw Wrz 23, 2010 8:44 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Na każdych prezerwatywach czy globulkach pisze czy następuje jakaś reakcja z globulkami / prezerwatywami.Dlatego warto przeczytac ulotke Very Happy Ale w wiekszosci przypadkow wszystko ok. Z tego co wiem z durexami nic raczej sie nei dzieje.

Tak wiec spokojnie. Poczytaj ulotke zanim kupisz i powinno byc ok Smile
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
lila19



Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 27

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Wrz 24, 2010 9:47 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

dzięki pięknie:)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
dOSZiba



Dołączył: 15 Paź 2010
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 3
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Kraków
PostWysłany: Nie Paź 17, 2010 4:00 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam - chciałem się dowiedzieć parę spraw na temat tych oto globulek.

Parę razy zdarzyło mi się je stosować razem z moją kobietą...

Niestety trochę zdziwił mnie fakt że jest takie podzielone zdanie o ich skuteczności...
Na oficjalnej stronie Pantexu Oval piszą że skuteczność tych oto globulek wynosi aż 99,7 % (0,1-1 wskaźnik Pearla).
Tymczasem tutaj i ówdzie czytuję że to ma bardzo niską skuteczność porównywalną z prezerwatywą !

Moja koleżanka była u ginekologa i właśnie to te globulki zostały jej polecone (bo nie mogła z jakiś tam powodów tabsów przyjmować)...
Bardzo wysoka skuteczność i brak hormonów itp.

Tymczasem na jakimś tam innym forum czytuję że "to dobry sposób jeśli chcesz zajść w ciąże i nie wiedzieć kiedy" i "Efektem ubocznym Pantexu jest mój młodszy brat".

Jeżeli nie stosowałem tego leku z prezerwatywą i spust nastąpił w środku to znaczy że jest bardzo wysokie prawdopodobieństwo zapłodnienia!?

Nie wiem, troszeczkę została zasiana dezinformacja o tym leku i chciałbym się dowiedzieć...

Czy mam go stosować razem z prezerwatywą ?
Czy można ufać Pantexowi (oczywiście nie chodzi mi o bezgraniczną wiarę tylko w przykładowo w 99%..) ?
A co z "spustem w środku" ?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
wind_of_hope
Moderator


Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 10731

Wysłał podziekowań: 5
Otrzymał 187 podziękowań w 185 postach


PostWysłany: Nie Paź 17, 2010 9:34 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dosziba jesli bedziecie stosowac sie do ulotki to mysle ze nie ma powodu do paniki. Interesuje Cie spust w srodku? jesli tak to tylko w dni niepłodne (tylko przy regularnych cyklach) lub gdy dziewczyna zazywa tabletki anty. w innym wypadku radze nie ryzykowac bo roznie to moze byc.
pamietaj ze patentex oval zapewnia zabezpieczenie tylko, jeśli globulka w pełni rozpuści się do formy pianki i jej aktywny składnik zdąży rozprowadzić się w pochwie.Zajmuje to 10 minut. jesli odczekacie np 2-3min to jej działanie jest nieskuteczne. byc moze to mieli na mysli ludzie z "innego" forum.

Dodano po 30 sekundach:

dOSZiba napisał:
Czy mam go stosować razem z prezerwatywą ?

jak najbardziej.
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nowicjuszka
Supermoderator


Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 4181

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 179 podziękowań w 178 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Nie Paź 17, 2010 11:55 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

I trzeba też pamiętać, że globulka działa przez określony czas. Co do skuteczności...No aż tak wysokiej na pewno nie dają, ale wraz z prezerwatywą dają bardzo dobre zabezpieczenie, nawet jeśli się zdarzy, że prezerwatywa np zsunie się.
_________________
Dyskusje oraz wątki medyczne na Forum Biomedical mają charakter jedynie informacyjny i zastosowanie ich w praktyce każdorazowo powinno być skonsultowane z lekarzem specjalistą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Antykoncepcja hormonalna i chemiczna Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
Strona 8 z 8

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group