Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Globulki antykoncepcyjne - zbiorczy

Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Antykoncepcja hormonalna i chemiczna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
eh...
Gość









PostWysłany: Sob Sty 14, 2006 1:57 pm    Temat postu: Petentex oval a nadzerka Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

mam pytanie.Wypoiwiedzcie sie prosze na temat tabletek "przed" czyli Petentex oval.Zastanawiam sie wlasnie nad ich uzyciem.Czy sa jakies przeciwskazania,jesli mam nadzerke?
Powrót do góry
Netka



Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 238

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Dąbrowa Górnicza
PostWysłany: Pią Sty 27, 2006 8:43 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Moja rada jest następująca.Nie stosuj globulek,jeśli masz nadżerkę!!!Powinnaś najpierw ją wyleczyć,ponieważ zbagatelizowanie sprawy może się w przyszłości źle skończyć.Pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
grace



Dołączył: 05 Mar 2006
Posty: 7

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Kwi 06, 2006 6:40 pm    Temat postu: globulki Patentex Ova, co sądzicie? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Czy któraś z obecnych na tym forum Pań używala globulek Patentex Oval ? Jeśli tak to prosiłabym o napisanie kilku plusów jak i minusów tychże globulek Smile dziekuje z gory
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
drapaka
Przyjaciel forum


Dołączył: 20 Lut 2006
Posty: 832

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 2 podziękowań w 2 postach

Skąd: Warszawa
PostWysłany: Czw Kwi 06, 2006 8:24 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ja nie używam, ale to sa informacje jakie znalazłam na ten temat:
Skład:
Jedna globulka zawiera 75 mg substancji czynnej: nonoksynol 9.
Opis działania
Nonoksynol-9 jest środkiem plemnikobójczym powodującym fizyko-chemiczną destabilizacje spermy.
Globulki Patentex Oval rozpuszczają się pod wpływem ciepłoty ciała i przemieniają w piankę, która stanowi barierę dla plemników. Jednocześnie uwolniony zostaje środek plemnikobójczy nonoksynol.

Wskazania do stosowania
Antykoncepcja miejscowa.

Przeciwwskazania
Nadwrażliwość na nonoksynol lub którykolwiek ze składników preparatu.

Ostrzeżenia i zalecane środki ostrożności
W przypadku nieprawidłowego użycia preparatu może dojść do ciąży. Zastosowanie preparatu nie powoduje ochrony przed chorobami przenoszonymi drogą płciową i zakażeniem wirusem HIV.

Stosowanie podczas ciąży i karmienia piersią - preparatu nie powinno się stosować w okresie ciąży.

Wpływ na zdolność prowadzenia pojazdów mechanicznych i obsługi urządzeń mechanicznych w ruchu
Nie stwierdzono.

Oddziaływanie z innymi preparatami
Nie stwierdzono.

Dawkowanie i sposób stosowania
1. Globulkę umieścić na głębokość palca, około 10 minut przed stosunkiem
2. Zaleca się wprowadzenie następnej globulki, gdy stosunek nie zakończył się w ciągu pierwszej godziny.
3. Przed następnym stosunkiem, bez względu na okres czasu, który upłynął od poprzedniego stosunku, należy założyć nową globulkę.

Przedawkowanie
Ze względu na postać farmaceutyczną leku przedawkowanie jest mało prawdopodobne.

Działania niepożądane
Preparat może spowodować miejscowe podrażnienie błony śluzowej i w odosobnionych przypadkach nadmierne, szybko przemijające uczucie ciepła.

Patentex Oval może stosować każda kobieta. Szczególnie jest on polecany Paniom, które:

nie chcą lub nie mogą przyjmować antykoncepcyjnych środków hormonalnych
szukają środka antykoncepcyjnego, który jest dobrze tolerowany
zapomniały przyjąć hormonalną pigułkę antykoncepcyjną
chcą zabezpieczenia stosowanego tylko wtedy, gdy jest ono potrzebne
są świadome zdrowia i ubocznych efektów stosowania środków hormonalnych.

Globulki Patentex Oval są bezpieczne i dobrze tolerowane nawet przy długim okresie stosowania. Potwierdza to badanie kliniczne z udziałem 1 652 kobiet. W rzadkich przypadkach po zastosowaniu preparatu może wystąpić silne, ale szybko przemijające uczucie ciepła. W przeprowadzonym badaniu klinicznym preparatu Patentex Oval tylko 3 kobiety doświadczyły takiego uczucia.

Inne skutki uboczne nie są znane.
[zakaz linkowania na forum]


Ostatnio zmieniony przez drapaka dnia Czw Kwi 06, 2006 8:27 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
kate 321
Gość









PostWysłany: Czw Kwi 06, 2006 8:25 pm    Temat postu: patentex oval Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ja używalam tych globulek porzez ok 4 m-ce...wrażenia??podczas stosunku jest nieprzyjemne uczucie luzu w pochwie co i dla mnie i dla partnera było swego rodzaju dyskomfortem...przyjemność podczas tego prawie żadna no i te żałosne 10 min.czasami naprawde pozbawia człowieka ochoty! ale nie to ze nie polecam1najlepiej samemu sprobowac i zobaczyc jak sie z tym czujecie:)pozdrawaim
Powrót do góry
grace



Dołączył: 05 Mar 2006
Posty: 7

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Kwi 06, 2006 10:21 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Rudziutka te informacje juz znalazlam Smile chcialam zaczerpnac informacji od osob,ktore ich stosowaly i maja wlasna opinie na ich temat. Dzieki za info. ja sie wlasnie zastanawiam nad uzyciem ich wkrotce- coz-sprobuje i zobacze. Choc spotkalam sie juz z wieloma negatywnymi opiniami. No ale zeby wiedziec rzeczywiscie jak to jest,to trzeba przetstowac na wlasnej skorze Wink buzka :*
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Caroline



Dołączył: 14 Mar 2006
Posty: 27

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Olsztyn
PostWysłany: Sro Kwi 12, 2006 1:10 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ta metoda nie dość, że dyskomfortowa to i jest mniej skuteczna od prezerwatyw. Zastanów się słońce zanim je zastosujesz. Najlepiej je stosować z prezerwatywami. Wtedy jest o wiele mniejsze ryzyko zajścia w ciążę niż w samych gumkach czy przy samych globulkach.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
grace



Dołączył: 05 Mar 2006
Posty: 7

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Kwi 15, 2006 4:29 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

oczywiscie,ze stosowalabym je wraz z prezerwatywami. Dopiero rozpoczynam wspolzycie,dlatego chcialam zaczerpnac informacji od roznych osob,bo wiadomo-w reklamie wszystko jest super Wink
widze,ze ludzie nie wypowiadaja sie na ich temat zbyt pozytywnie dlatego trzeba bedzie porozmawiac na temat antykoncepcji hormonalnej ale to juz oczywiscie z moim ginekologiem Smile pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
techniacz



Dołączył: 09 Maj 2006
Posty: 8

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Maj 09, 2006 4:41 pm    Temat postu: skuteczność globulek patentex 99%??? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

mi się zawsze zdawało że globulki mają skuteczność ok 60-70%. a tu prosze bardzo na oficjalnej stronie widzę że skuteczność tychże globulek wynosi ok 99%. co o tym sądzicie?
[zakaz linkowania na forum]
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gość










PostWysłany: Wto Maj 09, 2006 5:07 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

kłamią chcąc sie zareklamowac??
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Antykoncepcja hormonalna i chemiczna Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
Strona 1 z 8

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group