Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Genetyczne uwarunkowania nowotworów

Idź do strony 1, 2  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Onkologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
binio120



Dołączył: 06 Lis 2009
Posty: 7

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Lis 06, 2009 10:25 pm    Temat postu: Genetyczne uwarunkowania nowotworów Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam!
Proszę o poradę niewiem już do kogo zwrócić się o pomoc!
Martwi mnie moja zależność genetyczna i lekarze odsyłają mnie z kwitkiem. Moja babcia (mamy mama) chorowała na raka żołądka, mama trzustki, mamy brat również trzustki, mamy siostra również rak z tym że niepamiętam czego wiem jednak że układ pokarmowy, mamy siostra nowotwór piersi. Czy ja jestem obciążona genetycznie? Lekarze niechcą mnie kierować na badania, chciałam skorzystać z mammobusa a tam usłyszałam że od 50 roku życia inaczej tylko odpłatnie. Chciałabym skorzystać z profilaktyki ale okazuje sie że mam 37 lat i jestem w małej grupie ryzyka. Czy mam powody do jakichkolwiek podejżeń, czy naprawdę mówi się tylko o profilaktyce, a rzeczywistość jest inna?
Pozdrawiam!!!!!!!!

Tytul zmienilam na bardziej sugerujacy problem
Mala_mi
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
carboczar



Dołączył: 29 Mar 2009
Posty: 1038

Wysłał podziekowań: 3
Otrzymał 193 podziękowań w 189 postach

Skąd: Z domu
PostWysłany: Sob Lis 07, 2009 8:40 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

binio120
Jesteś w grupie ryzyka,ale lekarz nie wyśle Cię na badania profilaktyczne,chociaż powinien.Ale raz w roku ma obowiązek wykonać badanie krwi(ale,że takie czasy to bym nie liczył na taki luksus)
Badanie krwi wykonane co rok może wykazać zmiany które będą zaleceniem do rozszerzonych badań( i to już będzie obowiązkiem lekarza,bez względu czy chce czy nie)Mówi się dużo o profilaktyce tylko że nie mówi się że za to należy zapłacić i tak w Twoim wieku;
Kobieta obciążona dziedzicznie powinna wykonać co miesiąc – samobadanie
co pół roku - badanie u lekarza
co pół roku – USG
co rok – mammografia(niestety badanie jest płatne)
taka jest profilaktyka a życie......
_________________
Nie udzielam już porad na tym forum.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Sob Lis 07, 2009 12:17 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

binio120
ja jestem w takiej samej sytuacji. z tym, że mam dopiero 24 lata. kilka miesięcy temu wykryłam u siebie guzki w piersi. dostałam skierowanie od lekarki do poradni chorób sutka- jednak okazało się, że jestem do tej poradni za młoda.
żeby wykonali mi usg piersi musiałam sobie za nie zapłacić.
na szczęście okazało się, że są to tylko powiększone gruczoły, czy jakoś tak.
może u Ciebie też jest Poradnia Chorób Sutka? wydaje mi się, że badanie USG piersi w Twoim wypadku powinno być przeprowadzane na NFZ a jeśli coś wykaże wtedy skierują Cię na mammografię- tak mi to tłumaczyła moja ginekolog.
niestety nie wiem jak to jest w przypadku pozostałych badań profilaktycznych.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
binio120



Dołączył: 06 Lis 2009
Posty: 7

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Lis 08, 2009 4:49 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

corboczar
czy to badanie krwi to badanie podstawowe czy jakieś bardziej ukierunkowane. Dzięki za ukierunkowanie mnie, poprostu trzeba liczyć na siebie w początkowej fazie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
carboczar



Dołączył: 29 Mar 2009
Posty: 1038

Wysłał podziekowań: 3
Otrzymał 193 podziękowań w 189 postach

Skąd: Z domu
PostWysłany: Nie Lis 08, 2009 6:56 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

binio120
OB,ogólne z biochemią.Jak będziesz miała wyniki to podaj zobaczymy co tam Ci wyjdzie.Najlepiej w tym samym poście.
_________________
Nie udzielam już porad na tym forum.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
binio120



Dołączył: 06 Lis 2009
Posty: 7

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Lis 09, 2009 8:10 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dzięki jak tylko zrobię odezwę się.
Pozdrawiam!!!!!!!!!!!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
binio120



Dołączył: 06 Lis 2009
Posty: 7

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Cze 30, 2010 5:27 pm    Temat postu: wyniki biochemi Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam!
Długo zastanawiałam się czy napewno chcę znać wyniki badań.
GIMA(CA-19.9) -14.56 przy wartości min.0 max.37
AFP -1.99 przy wartości min 0,5 max.5,8
CEA -3.64 przy wartości w moim przypadku dla palących min.0 max.4,3.
Będę oczekiwała waszej opini!
Pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
basia_mierzejewska



Dołączył: 08 Lip 2010
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Ostroleka
PostWysłany: Czw Lip 08, 2010 5:03 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam moja siostra jest chora ma raka piersi ma 42 lata ja 39 lat czy ja też jestem zagrożona tą chorobą? i gdzie mogę wykonać test genetyczny .Dziękuję za szybką odpowiec pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
agne8190



Dołączył: 07 Cze 2010
Posty: 131

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 5 podziękowań w 5 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Czw Lip 08, 2010 10:13 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Możesz się zgłosić do lekarza pierwszego kontaktu to Cie skieruje w odpowiednie miejsce.
Myśle, że warto byłoby w Twoim przypadku szczególnie robić samobadanie piersi, najlepiej po miesiączce i kąpieli. W odpowiedni sposób macaj sobie regularnie piersi,w tym samym dniu danego cyklu. Będziesz wtedy miała kontrolę i zawsze jeśli coś wyczujesz będziesz mogła to odpowiednio wcześnie zdiagnozować. Dużo czasu to nie wymaga a jest to proste. Wink
Zagrożenie jak najbardziej występuje, sama mam w rodzinie kogoś takiego, ale póki co nic niepokojącego nie wykryłam Smile .
_________________
Aguś Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
binio120



Dołączył: 06 Lis 2009
Posty: 7

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Lip 10, 2010 6:09 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Z tym lekarzem pierwszego kontaktu to nie tak proste że idzie się i już, są lekarze i lekarze. Ja np sama zaczełem działać bo na swojego lekarza liczyć nie mogłam. Czy ty jesteś też zagrożona Basiu to sądzę że nie ale ja specjalistą nie jestem a badać się należy bo to nietrzeba być uwarunkowanym genetycznie. Niestety to poskudztwo wchodzi i nie pyta czy może najczęściej gdy się jej niespodziewasz. Każde myślę wyczulenie w tym temacie nie jest nieczym złym ani niczym nie normalnym Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Onkologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group