Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Gastrologia

Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum medyczne -> Gastrologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
mat2508



Dołączył: 04 Sie 2009
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Sie 16, 2009 7:57 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

jest ktos w stanie pomoc, jest to wazne dla mnie...
Pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
aleksandras01



Dołączył: 22 Sie 2009
Posty: 5

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Sie 22, 2009 3:42 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mam bardzo podobne objawy do Ciebie i niestety jak na razie bez diagnozy Sad( Poniżej skrócony opis badań, czy miałeś jakąś diagnostykę (tomograf, gastroskopia itp.?)

Od 3 lat mam przekroczony średnio dwukrotnie poziom bilirubiny oraz amylazy.
W 1989r. w wieku 12 lat miałam usunięty pęcherzyk żółciowy z kamieniami.
W zeszłym roku miałam robioną gastroskopię - wyszła bakteria helicobacter pylori, jest już po leczeniu oraz stan zapalny żołądka.USG robione 3-krotnie żadnych zmian nie wykazało. GGTP, ASPAT, ALAT, amylaza w moczu w normie, ogólna morfologia w normie.
Dziś odebrałam wyniki i są następujące:
bilirubina całkowita 3,08 mg/dl - norma <1,00
bilirubina bezpośrednia 0,84 mg/dl - norma <0,3
bilirubina pośrednia 2,24 mg/dl - norma <0,8
alfa amylaza w surowicy 262 u/l norma 28-100
bilirubina całkowita 46,6 umol/l norma <20

Poziom bilirubiny i amylazy od 3 lat ani razu nie był w normie, co 2-3 miesiące robię kontrolne badania, brałam kreon i cholestil - wyniki były bez zmian. Co parę miesięcy mam palący ból w okolicy pępka z wymiotami samą żółcią.

Wizytę u gastrologa mam dopiero za 1,5 miesiąca.
O czym mogą świadczyć te wyniki?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
AniaPiwonska



Dołączył: 21 Wrz 2009
Posty: 5

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Wrz 21, 2009 1:14 pm    Temat postu: Diastaza Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam,czy mógłby mi ktoś pomóc z wynikiem badań? Robiłam ostatnio badania i diastaza w moczu wynosiła 1486U/L a w surowicy 189u/l,od pewnego czasu mam również bóle po prawej stronie w nadbrzuszu,tak jakby wątroba. Proszę o pomoc.[/b]
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
carboczar



Dołączył: 29 Mar 2009
Posty: 1038

Wysłał podziekowań: 3
Otrzymał 193 podziękowań w 189 postach

Skąd: Z domu
PostWysłany: Pon Wrz 21, 2009 2:16 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

AniaPiwonska
To że normy są znacznie przekroczone nie muszę zaznaczać.Wyniki nalezy powiązać z objawami i innymi wynikami jak np Aminotransferaza alaninowa ,Aminotransferaza asparaginianowa oraz krzywej glikemicznej(hiperglikemia mogła by potwierdzić niżej podany stan..
Na podstawie przedstawionych wyników należy pamiętać że wzrost wyników diastazy może być spowodowane między innymi chorobami ślinianki, jelitach nerkach czy wirusowym zapaleniu wątroby oraz zapaleniu pęcherzyka żółciowego.W skrócie powiem że objawy wskazują na stan zapalny trzustki(jednak trudno jest mi ocenić,na podstawie tylko tego badania czy jest następstwem zmian w wątrobie.)
_________________
Nie udzielam już porad na tym forum.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
AniaPiwonska



Dołączył: 21 Wrz 2009
Posty: 5

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Wrz 21, 2009 2:32 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Trzy lata temu miałam usunięty woreczek żółciowy,jednak ciągle mam takie same dolegliwości, gastroskopia wykazała : Przełyk bez zmian przepuklina wślizgowa rozworu przełykowego przepony błona śluzowa o prawidłowym układzie fałdów przekrwiona w okolicy odźwiernikowej .Dno żołądka bez zmian,Odźwiernik drozny,zniekształcony linią blizną poprzeczną do długiej osi,opuszka dwunastnicy o przekrwionej i rozpulchnionej śluzówce test urazowy ujemny. Proszę o pomoc:)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
carboczar



Dołączył: 29 Mar 2009
Posty: 1038

Wysłał podziekowań: 3
Otrzymał 193 podziękowań w 189 postach

Skąd: Z domu
PostWysłany: Pon Wrz 21, 2009 3:01 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

AniaPiwonska
Test urazowy nie wykazuje obecności bakterii HP(Helicobacter Pylori) a jedynie refluks żołądkowo-przełykowy,oddziaływanie kwasów na XII-ce na co wskazuje wyniki badania i przekrwienie w okolicy odźwiernikowej.Należy stosować dietę lekkostrawną bez używek,również mleka czy słodyczy oraz kwaśnych i pikantnych potraw.Posiłki 7xdn w małych ilościach oraz leczenie farmakologiczne(inhibitory pompy protonowej czy też leki prokinetyczne.)Tu jest rola lekarza u którego jest prowadzone leczenie(powinien to być gastrolog)
_________________
Nie udzielam już porad na tym forum.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
AniaPiwonska



Dołączył: 21 Wrz 2009
Posty: 5

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Wrz 21, 2009 3:14 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Była u gastrologa i On doszedł do wniosku ,że to nie refluks i nie muszę mieć żadnej ścisłej diety...za parę dni znów mam wizytę u gastrologa tylko tym razem u innego.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
carboczar



Dołączył: 29 Mar 2009
Posty: 1038

Wysłał podziekowań: 3
Otrzymał 193 podziękowań w 189 postach

Skąd: Z domu
PostWysłany: Pon Wrz 21, 2009 3:39 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja nie mówię o ścisłej diecie ale o lekkostrawnej, jeśli ten lekarz uważa że nie ma refluksu i stanu zapalnego(przy ocenie że występuje przepuklina wślizgowa rozworu przełykowego przepony a opis wskazuje na co innego) to nie mam zamiaru się z nim spierać bo to będzie bez sensu ale doradzam zmienić lekarza.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
AniaPiwonska



Dołączył: 21 Wrz 2009
Posty: 5

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Wrz 21, 2009 4:08 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Chyba tak zrobięSmile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Jojo159



Dołączył: 10 Cze 2009
Posty: 8

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Wrz 24, 2009 1:57 pm    Temat postu: Gastrologia Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam.

Od ponad 1 miesiaca mialam co jakis czas bole po prawej stronie pod zebrami, jakby kolka, ale bol byl bardzo sliny.
Teraz nieustannie boli mnie podbrzusze i pod zebrami, moj brzuch jest wzdety i boli mnie, tak jakby kluje i sciska, zwlaszcza jak szybko i gleboko oddycham.
Bardzo prosze o porade specjalisty
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum medyczne -> Gastrologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Strona 2 z 3

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group